Facebook Twitter E-mail
6. ledna 2013

Dvě a více: Herci, kterým jedna role nestačí (1. díl)

Taky rádi vidíte, když vaši oblíbení herci získají novou seriálovou roli? Většinou to ale všichni bereme s rezervou s tím, že ta nová se nemůže našemu původnímu miláčkovi vyrovnat. Ale občas se stane, že se zadaří a také z druhého seriálu se stane hit, který daného herce či herečku znovu postaví do záře reflektorů.

V dnešním fotočlánku najdete první várku herců a hereček, kteří se nehodlali smířit s tím, že by své největší slávy dosáhli v minulosti, a dali seriálovému světu další šanci, která se jim více než vyplatila.

Zbývá už jen jediná otázka. Která postava by podle vašeho názoru vyšla z potenciálního duelu vítězně?

Mac vs. Denise:
Catherine Bell se do paměti seriálových fanoušků zapsala svým devítiletým působením v právnickém seriálu JAG. Po jeho skončení v roce 2005 si dala jednu sezónu pauzu, aby se na podzim 2007 objevila v novém seriálu kabelovky Lifetime, Army Wives. S Denise to táhne už šest let a potkáme se s ní i v nové sérii.

Photo © CBS / Lifetime

MacGyver vs. Jack:
V roce 1985 se na obrazovkách objevil MacGyver, který z pětatřicetiletého Richarda Deana Andersona udělal světovou hvězdu. Po skončení seriálu v roce 1992 si herec dal pauzu, aby se do diváckých srdcí znovu vrátil v roce 1997 s kultovní Stargate, kde strávil osm let a i poté se k seriálu a jeho odnožím vracel jako hostující hvězda.

Photo © ABC / Sci-Fi Channel

Summer vs. Zoe:
Rok 2003 přál zlým holkám. I když bylo nad slunce jasné, že se Rachel BilsonThe O.C. zakouká do sexy nerda Setha a změní se v hodnou krasavici. Když měli v roce 2007 konečně svůj happy ending, dala si Rachel od hlavních seriálových rolí pauzu. Vrátila se až v loňské sezóně a zůstala věrná „své“ stanici. Hart of Dixie se hned první sérií stalo miláčkem publika a Rachel tak má další úspěšnou trefu.

Photo © WB / CW

Cobb vs. Casey:
I pouhých čtrnáct epizod stačí k tomu, aby byla hercova postava považována za legendární. Adamu Baldwinovi se to poštěstilo v roce 2002 ve Firefly. Poté, co FOX seriál zrušil ještě tu samou sezónu, Adam dlouho nemohl najít vhodnou roli. Ta přišla až v roce 2007, kdy se zrodil plukovník John Casey, aneb kdy NBC vybralo pro svou sezónu Chucka.

Photo © FOX / NBC

Monica vs. Jules:
Courteney Cox snad netřeba představovat. Téměř u všech Přátel, mezi které Courtney v letech 1994 – 2004 patřila, by se daly nalézt další významné role, ale vínem nasáklé Cougar Town (Město žen) je prostě nutné zmínit. Herečka se zde uchytila v roce 2009, tedy pět let po skončení Friends.

Photo © FOX / ABC

Angel vs. Booth:
Když se řeknou Sběrači rolí, jako první se mi vybaví David Boreanaz. Před deseti lety po něm mladé holky šílely, když na ně z obrazovky vystrčil zuby v Buffy a později v Angelovi. Angeluse hrál David dlouhých osm let. Po skončení seriálu v roce 2004 si dal rok pauzu, aby v roce 2005 nastoupil do služby jako Seeley Booth v Bones (Sběratelé kostí). Partnerem Kůstky je dodnes.

Photo © WB / FOX

Billie vs. Penny:
Billie měla vnést do poslední série Čarodějek nový dech. Někteří fanoušci ji měli rádi, jiným se nelíbil odklon od sester. Tak či onak, role Billie zapsala Kaley Cuoco do seriálového podvědomí. Po skončení seriálu si herečka dala rok oddych a v přespříští sezóně nastoupila do nenápadného sitcomu The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku). Ten se rychle stal celosvětovým hitem a o Kaley se už mluví jen jako o Penny.

Photo © CW / CBS

Mulder vs. Hank:
Hvězda Davida Duchovneho vzplála v jeho třiatřiceti letech, kdy nastoupil do kultovního seriálu Akta X. Vypadalo to, že po devíti letech už mu nikdo neřekne jinak, než Mulder. Pět let po skončení Akt X ale herec dostal nabídku na hlavní roli děvkaře Hanka Moodyho v showtimovském Californication, kterou hraje již šestým rokem.

Photo © FOX / Showtime

Brenda vs. Prue:
I když byla Shannen Doherty v týmu Beverly Hills 90210 spíše proklínána a po čtyřech letech ze seriálu vyhozena, jako Brendu si ji dodnes pamatují lidé na celém světě. Herečka se nepoučila a o čtyři roky později byla obsazena do hlavní role nejstarší sestry Halliwellové v Čarodějkách. I tady to však brzy začala flákat a po třech letech ji tvůrci raději nadobro zabili, než aby její manýry museli dále snášet.

Photo © FOX / WB

Mal vs. Castle:
Firefly udělalo z Nathana Fillona miláčka davů, i když na to na první pohled herec vůbec nevypadá. Zrušení seriálu vyvolalo vlny protestů, které trvají dodnes. Nicméně Nathan se přes neúspěch přenesl a po četném hostování v průběhu let byl nakonec v roce 2009 obsazen do hlavní role v Castlovi, kterého hraje dodnes.

Photo © FOX / ABC

Ally vs. Kitty: Ally McBeal v roce 1997 šokovala svět svým novátorským humorem a skvělým obsazením. Role vyšvihla Calistu Flockhart mezi nejznámější seriálové hvězdy. Když se v roce 2002 se svými kolegy rozloučila a odjela pry, kdekomu ukápla slza. O čtyři roky později se Calistě po seriálech zastesklo, proto přijala roli Kitty v rodinné soap opeře Brothers and Sisters (Bratři a sestry). Kitty s Robertem byli jedním z nejoblíbenějších seriálových párů. Smrt Roberta proto fanoušci nedokázali odpustit a seriál byl po další sérii ukončen.

Photo © FOX / ABC

Michael vs. Mitch: Nesmíme zapomínat ani na hvězdy z 80. a 90. let. Zářným příkladem je David Hasselhoff, který si kariéru postavil mimo jiné na roli Knight Ridera, kterého hrál v letech 1982–1986. Už za tři roky se však stal tím pravým lamačem dívčích srdcí, když ho fanynky po celém světě viděly pouze v plavkách v seriálu Baywatch (Pobřežní hlídka). Mitch Buchannon se na obrazovkách pravidelně objevoval celých jedenáct let.

Photo © NBC

Kelly vs. Valerie: Kelly byla jednou ze čtyř postav, které se objevily ve všech 297 epizodách teen soapky Beverly Hills 90210. Jennie Garth díky této roli uctívali kluci i holky po celém světě. Ale co oko nevidí… Jennie se i v novém miléniu pokusila zůstat na výsluní a v roce 2002 přijala roli Val v sitcomu What I Like About You (Co mám na tobě ráda). I když seriál běžel čtyři roky, všichni si herečku stále pamatují hlavně jako Kelly.

Photo © FOX / WB

Pacey vs. Peter: Pacey, nebo Dawson? Tahle otázka se šest let ozývala seriálovým světem. Z průšvihářského teenagera Paceyho z Dawsonova světa vyrostl úspěšný mladý muž, který nakonec přece jen získal dívku svých snů. A Joshua Jackson se stal vysněným hercem pro seriálové tvůrce. Pět let čekal, než ho nabídka dostatečně zaujala. V roce 2008 se upsal nadpřirozené novince Fringe (Hranice nemožného), která se v současnosti mílovými kroky blíží ke svému velkolepému finále.

Photo © WB / FOX

Margene vs. Snow White: V současnosti všichni milují Ginnifer Goodwin v roli Sněhurky v pohádkovém Once Upon a Time. Věděli jste ale, že herečka získala uznání v seriálovém světě v první řadě jako mladičká ženuška Margene v polygamní rodině v seriálu Big Love? Pět let zde vyvíjela svou osobnost a na konci seriálu se stala inspirací pro ženy, které se nebojí říct už dost a jít za svým snem.

Photo © HBO / ABC

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Koldik
před 46 týdny
Tak pekne pripomenutie par zanmych roli a o niektorych som ani nevedel ze...
homerjay
před 43 týdny
Richard Dean Anderson zabodoval, Angus Macgyver a Pl.Jack O'Neill to jsou...
PKathy
před 42 týdny
Teď jsem náhodou zakopla o tuto sérii článků a musím říct, že jsem...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY