24. 2. 2021

S lupou do historie: Longmire

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Longmire (Drsný šerif) 1×01: Pilot?

plakát

Základní údaje

Název Longmire (Drsný šerif)
Žánr Drama, Krimi, Western
Stanice A&E, Netflix
Vysílání 2012–2017
Počet sérií 6
Premiéra 3. 6. 2012
Délka pilotu 48 minut
Prům. hodnocení 79 % (od 183 uživatelů)

O čem to je?

Sledujeme šerifa Walta Longmira, který se těžce vyrovnává s manželčinou smrtí a skrývá svůj žal za drsnou tváří. Díky podpoře své dcery a nové zástupkyně šerifa se rozhodne kandidovat na znovuzvolení šerifem proti mladému ambicióznímu zástupci ze svého okrsku…

Trailer

A jaký je náš ortel?

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: –

Jestli má být Justified podle Fruika ještě větší nuda, tak se za rok mám na co těšit. Už tady bylo při sledování pilotu zajímavější všechno okolo. A to myslím vážně, několikrát jsem se přistihl, jak sleduju kytku na parapetu nebo hodinovou ručičku.

Je hodně špatně, když se vám na seriálu líbí snad jen plakát, ale je to tak. Postavy jsou nezajímavé, svítí mezi nimi jen „nováček“ od policie, ta ale taky není zrovna dvakrát zajímavá (i kdyby, sama to nevytrhne). Navíc hlavní postava je neskutečně otravná, jako Sherlock jo, ale zase odsud posud.

Celý pilot je neskutečně překombinovaný, utečená dcera prostitutkou, biologický otec, územní neshody, zabíjení… Popravdě pořádně nevím, jak se to vlastně celé stalo. A ta ovce, to se jako při střelbě netrefil, nebo co? Nevím, nějak mi to nesedlo, nebavilo mě to a nic to ve mně ani nezanechalo. Snad aspoň zbylé epizody stojí za to, když má seriál docela slušné hodnocení.

  • plakát
  • překombinované
  • nezajímavé postavy
  • moc protlačovaný Sherlock
  • nezaujme
40 %
Mé hodnocení
jesmot
Další díly seriálu
Za každej like dostane autor bonbón! 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
Sleslikslicka

Sleslikslicka

Mě se první tři řady Longmire líbily. Ke čtvrtý se zatím nemůžu dokopat, protože se hlavní zápletka dostala...
před 6 týdny
Varro

Varro

Shlédla jsem celou sérii. Souhlasím - překombinované, celkový dojem - depresivní.
před 6 týdny
Další články k tématu