Diskuze k článku Seriálem kolem světa: 7 zastávek v Dánsku
avatar uživatele
AislinK
Dlouholetý uživatel | Cool level: 7 | Manny Bianco
15. 4. 2021 / 18:43:24 (před 3 roky)
on

Dánsko, moje země, juchů! :) Zatím, co se Dánských seriálů týče, tak jsem viděla jen větší část Rity a dvě série Rain. Rita je top, u Rainu se připojuju k většinovému názoru, že první série byla super, ale druhá už tolik ne. Nicméně ještě mě to neotrávilo natolik, abych se nechtěla dívat dál. Každopádně jsem za tenhle článek ráda, jelikož už jsem si říkala, že bych si měla připravit další dánské kousky, až Ritu a Rain dokoukám. Do chci vidět přidávám hned 3 dnešní zmíněné a to Broen, Herrens veje a Borgen.

avatar uživatele
Pajky
Autor článku | Cool level: 95 | Sherlock Holmes
15. 4. 2021 / 20:40:38 (před 3 roky)
off
AislinK napsal(a):

Dánsko, moje země, juchů! :) Zatím, co se Dánských seriálů týče, tak jsem viděla jen větší část Rity a dvě série Rain. Rita je top, u Rainu se připojuju k většinovému názoru, že první série byla super, ale druhá už tolik ne. Nicméně ještě mě to neotrávilo natolik, abych se nechtěla dívat dál. Každopádně jsem za tenhle článek ráda, jelikož už jsem si říkala, že bych si měla připravit další dánské kousky, až Ritu a Rain dokoukám. Do chci vidět přidávám hned 3 dnešní zmíněné a to Broen, Herrens veje a Borgen.

To mám radost, že se nový článek trefil do noty.
U Rity jsem dlouho hledal někoho, kdo by mi k tomu napsal názor, škoda, že ji nemáš hodnocenou, jinak bych tě určitě taky oslovil :D
Za sebe musím hodně doporučit Borgen, obzvlášť pokud tě baví politika v seriálech.

Není článek ten, aby se zavděčil čtenářům všem :)
avatar uživatele
ESESEL
Dlouholetý uživatel | Cool level: 15 | Christopher Turk
15. 4. 2021 / 20:50:09 (před 3 roky)
off

Já zatím z Dánska viděl Rain a Equinox, a chtěl bych se podívat i na ten Most, kdybych měl volný čas... Tak možná až jednou chytnu covid... :-D

Grab a lollipop on your way out.
avatar uživatele
Majkl303
Dlouholetý uživatel | Cool level: 31 | des. Walter 'Radar' O'Reilly
15. 4. 2021 / 21:26:32 (před 3 roky)
off

Ha, zrovna včera jsem dokoukal Borgen, tak můžu z první ruky říct, že to určitě stojí za to! Ze všech politických seriálů, které jsem zatím viděl, mi to přišlo rozhodně nejrealističtější, což může být určitě zapříčiněno i tím, že dánský politický systém je téměř totožný tomu českému.
Nesmím ale samozřejmě zapomenout i na postavy, které jsou rovněž perfektní, ať už jim fandíte či nikoli (já osobně jsem si nejvíc oblíbil Hanne Holm, přestože nepatřila k těm zrovna nejdůležitějším postavám).
Jsem zvědavý, s čít se po 9 letech vytasí 4. série, budu držet palce, aby si udržela kvalitu!

avatar uživatele
fabec1222
Dlouholetý uživatel | Cool level: 19 | Černá zmije
15. 4. 2021 / 21:38:56 (před 3 roky)
off

Já teda zatím viděl z Dánska jen 1867, to mohu doporučit :) Doufám, že něco podobného třeba natočí i u nás, spousta takových témat by se jistě také našla :)

Jinak z Dánska hlavně pochopitelně Mads Mikkelsen, a to v čemkoliv, to je frajer :).

avatar uživatele
IrmaVep
Redaktor | Cool level: 34 | John Watson
15. 4. 2021 / 22:49:47 (před 3 roky)
off

Hmm, tak mě hned zaujala Rita, ta jde šupem do watchlistu. Jsem teď nějaká přehlcená upíry a zombíky, tak tohle bude přesně to pravé :D No a až se mi zase vrátí chuť, tak ten postapo Rain asi - i když podle vašich hodnocení to bude trochu opruz ;)

A díky mooc za další zajímavou zastávku!

Editováno: 1x | Naposledy: 15. 4. 2021 / 22:54:05
avatar uživatele
AislinK
Dlouholetý uživatel | Cool level: 7 | Manny Bianco
15. 4. 2021 / 22:50:06 (před 3 roky)
on
Pajky napsal(a):

To mám radost, že se nový článek trefil do noty.
U Rity jsem dlouho hledal někoho, kdo by mi k tomu napsal názor, škoda, že ji nemáš hodnocenou, jinak bych tě určitě taky oslovil :D
Za sebe musím hodně doporučit Borgen, obzvlášť pokud tě baví politika v seriálech.

No jo no, když já hodnotím seriály až když je mám zkouknuté komplet :) Jinak mě baví v seriálech kde co. Pustím si seriál podle nálady, někdy přiblblou komedii, jindy drama nutící k zamyšlení. Z trailerů, popisků a názorů mě ty tři seriály zaujaly všechny, takže se k nim jistě dokopu. Jen nevím kdy. Ten seznam chci vidět se nějak vůbec nekrátí, spíš naopak :D

avatar uživatele
AislinK
Dlouholetý uživatel | Cool level: 7 | Manny Bianco
15. 4. 2021 / 22:54:58 (před 3 roky)
on
IrmaVep napsal(a):

Hmm, tak mě hned zaujala Rita, ta jde šupem do watchlistu. Jsem teď nějaká přehlcená upíry a zombíky, tak tohle bude přesně to pravé :D No a až se mi zase vrátí chuť, tak ten postapo Rain asi - i když podle vašich hodnocení to bude trochu opruz ;)

Ritu si užiješ, ta je fakt super. A Rain stojí taky zato. Minimálně první řada je fakt suprová. Pak to jde trochu dolů v druhé řadě, ale zase bych neřekla, že až tak dramaticky.

avatar uživatele
Luteka
Uživatel od první verze | Cool level: 19 | Černá zmije
16. 4. 2021 / 01:01:28 (před 3 roky)
off

Borgen odkládám už pár let, tak snad si na něj konečně najdu čas. A snad jsem od Rain nikoho neodradila, první série je fakt dobrá a i ten opruz Rasmus se dá přežít. :)

I am not always a bitch ... Just kidding, go fuck yourself.
avatar uživatele
myrjamguell
Běžný uživatel | Cool level: 8 | Kryton
16. 4. 2021 / 10:35:52 (před 3 roky)
off

Dánske seriály sú skvelé...
Ale zaujíma ma, prečo je seriál Bedrag uvádzaný takto?

Seriál sleduje vliv chamtivosti a ambicí na ty, u kterých by to člověk snad ani nečekal – na vězně ve vězeňském komplexu.

O väzňoch tam nie je dejová linka...

avatar uživatele
Pajky
Autor článku | Cool level: 95 | Sherlock Holmes
16. 4. 2021 / 11:26:23 (před 3 roky)
off
myrjamguell napsal(a):

Dánske seriály sú skvelé...
Ale zaujíma ma, prečo je seriál Bedrag uvádzaný takto?

Seriál sleduje vliv chamtivosti a ambicí na ty, u kterých by to člověk snad ani nečekal – na vězně ve vězeňském komplexu.

O väzňoch tam nie je dejová linka...

Sám jsem to neviděl a popis seriálu jsem bral z profilu seriálu, kde je přesně tohle uvedené...

Není článek ten, aby se zavděčil čtenářům všem :)
avatar uživatele
myrjamguell
Běžný uživatel | Cool level: 8 | Kryton
16. 4. 2021 / 12:00:55 (před 3 roky)
off
Pajky napsal(a):

Sám jsem to neviděl a popis seriálu jsem bral z profilu seriálu, kde je přesně tohle uvedené...

Nechcem moc vŕtať...ale asi by bolo vhodné to opraviť, lebo je to dosť zavádzajúce, či už wikipédia alebo imdb.com o tom píšu ináč.

avatar uživatele
jesmot
Redaktor | Cool level: 56 | Richard Castle
16. 4. 2021 / 12:43:33 (před 3 roky)
off
Pajky napsal(a):

Sám jsem to neviděl a popis seriálu jsem bral z profilu seriálu, kde je přesně tohle uvedené...

Já říkal, že to máme blbě a nesleduju špatný seriál =D Tak to nějak upravíme.

avatar uživatele
myrjamguell
Běžný uživatel | Cool level: 8 | Kryton
16. 4. 2021 / 12:46:19 (před 3 roky)
off
jesmot napsal(a):

Já říkal, že to máme blbě a nesleduju špatný seriál =D Tak to nějak upravíme.

:-D

avatar uživatele
janulam11
VIP | Cool level: 18 | Kocour
16. 4. 2021 / 19:39:30 (před 3 roky)
off

Ze seriálu Broen jsem viděla zatím první sérii, myslím si, že v žánru krimi patří k těm lepším, ale nějak nemám momentálně na kriminální seriály chuť. Ale, až ji zase dostanu, budu vědět, že mám zamířit na sever 🙂.
Mimochodem, i tento článek bych si ráda zařadila mezi oblíbené, až to půjde (Fruiko ?) 😉.
Opět děkuju za pestrý výběr, do seznamu putovaly Rita a Rain.

Editováno: 1x | Naposledy: 16. 4. 2021 / 19:41:21