Facebook Twitter E-mail
27. ledna 2013

José Armando! Och, José Fernando!

Pamatujete si ty doby? Před třinácti lety u nás nastal telenovelový boom. K televizím každé odpoledne usedalo několik generací, převážně žen, které nedočkavě ladily kanál s jejich oblíbenou telenovelou.

Časopisy se mohly přetrhnout ve vydávání telenovelových speciálů. A mladé holky si o přestávkách ve škole měnily obrázky všech hrdinek a hrdinů a při tom probíraly, co se v poslední epizodě událo.

I když si někteří hrají na drsňáky a tvrdí, že telenovely nesledovali, že stačilo vidět jeden ze sta dílů a nic jim neuteklo, stejně kecají. Všichni jsme tajně sledovali, jakoby měly telenovely nad námi magickou moc.

V dnešním fotočlánku se podíváme na desítku nekonečných seriálů, které jsme žrali, dokud nevyšly z módy.

Všechno začalo nenápadně, když se na obrazovkách objevila Manuela

… poklidný život všem narušil až příchod Esmeraldy. Aby nás z té zeleně nerozbolely oči!

Následovala cikánka Kassandra. Její vyvolený, který byl vrhačem nožů, ho do ní dokonce jednou hodil! Ale láska samozřejmě přežije vše.

Největší sláva přišla u Divokého anděla. Natálka byla v kurzu, plakáty na stěnách, kazety a CDčka na plné pecky a 270 dílů hašteření s Ivem DiCarlo. A fotbalová svatba :)

Rosalinda je se svými 80 epizodami oproti Andělovi (280) chudá příbuzná. I tak ale za tu dobu zvládla babičky v křeslech pěkně napínat! No vždyť amnézie! Dítě! Štěněčí oči Josého! Ale i tady naše hrdinka skončila s tím pravým, i když doslova za pět dvanáct.

Televize Nova se snažila ždímat… napřed z Esmeraldy, tedy Leticie Calderon (Labyrinty vášně)…

… a poté z Natalie Oreiro. Její Kachorra je obecně považována za nejlepší telenovelu, fanoušci ji spíše vnímají jako příjemnou komedii.

No a nemůžeme zapomenout ani na Iva, tedy Facunda Aranu. Ten se z rozmazleného synka z bohaté rodiny mávnutím kouzelného proutku proměnil v Yaga, syna džungle.

V další éře přišly na řadu i nedokonalé hlavní hrdinky. Začali jsme s Ošklivkou Betty

… trend pak pokračoval s oplácanější Valentýnou.

Poté následovaly i další telenovely, ty už ale zdaleka nedosahovaly obliby Esmeraldy a Divokého anděla. Posledním pokusem bylo turecké Tisíc a jedna noc, které u diváků na plné čáře propadlo.

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ševča
před 250 týdny
jé, tak vidím, že jsem byla telenovelová snad nejhorší. ze seznamu jsem...
maarja83
před 249 týdny
no u nás to začala Jednoducho Mária,aj ma tak v škole volali...
LenkaTalaskova
před 247 týdny
při koukání na článek jsem si vzpoměla ještě na Zorro , meč a růže a Divoká...

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY