18. 3. 2021

Anketa #4: Výsledky a statistiky

Anketa #4: Výsledky a statistiky

Dámský gambit se stává novinkou roku 2020!

Po téměř třech měsících hlasování máme konečně vítěze další velké ankety. Překvapení se nekoná, vítězí seriál, který ovládl i naše statistiky za minulý rok a rychle po premiéře se vystřelil do top 10 žebříčku nejlepších seriálů. Minisérie o talentované šachistce nekompromisně porážela konkurenci v každém kole a ve finále zvítězila nad fantasy Locke & Key.

Co bude dál

Ještě než se mrkneme na statistiky a celkové pořadí ankety Novinka roku 2020, prozradíme vám, co pro vás chystáme v další anketě. Žádné velké překvapení se nekoná, jelikož už jste se posledních pár dnů mohli vyjadřovat o tom, jak by se nová anketa měla jmenovat. Abychom téma zase trošku ozvláštnili, rozhodli jsme se nyní zabrousit do žánrového oceánu a vytáhli jsme z něj oblíbené sci-fi.

Již od pondělí budete moct hlasovat v nominačních kolech v anketě Za hranicí nemožného. Všem, kteří přispěli svým nápadem na název ankety, moc děkujeme, dokázali jste vymyslet parádní návrhy, asi takový brainstorming budeme provozovat pravidelně :-)

Statistika Novinky roku 2020

Začátkem ledna jsme spustili hlasovní v nové anketě, ve které jsme vybírali nejlepší seriál, který měl premiéru v uplynulých 12 měsících. Do výběru se dostala stovka seriálů s nejvyšším počtem hodnocení. Aby vám však nebylo líto, že nemůžete hlasovat pro své oblíbence, které jen málokdo zná, přidali jsme ještě bonusovou desítku seriálů s nejlepším průměrným hodnocením.

Po 22 nominačních kolech přišla druhá šance / náhlá smrt, kde proti sobě deset seriálů bojovalo o čtyři postupová místa. Nakonec jsme se zdárně dobrali k 64 seriálům, ze kterých jsme v duelech postupovali na top 32, top 16, top 8, top 4 a top2, až jsme získali konečného vítěze.

Hned třikrát jsme museli koukat na přesný počet hlasů, protože duely skončily vyrovnaně 50:50. Nikdy však nepřišla úplná remíza, i když nejtěsnější souboj dělil pouze jediný hlas.

Celkem jste v této anketě udělili téměř 60 000 hlasů!

Nová trofej

Také za čtvrtou anketu se vám na profilu bude blýskat nová trofej, pokud jste se do hry zapojili a udělili jste svým favoritům nějaké ty hlasy k dobru.

Pár slov o vítězi

O Dámském gambitu už jsme toho v uplynulém roce napsali hodně. Nenápadná minisérie se stala celosvětovým fenoménem. Nejen, že získala miliony zhlédnutí a udržela se dlouhodobě v netflixáckém top 10 žebříčku nejsledovanějších pořadů, ale také získala uznání od kritiků. když ovládla kategorii minisérií během Zlatých glóbů. Gambit dokázal proměnit obě své nominace a slavil vítězství v kategorii nejelpší minisérie a nejlepší herečky v hlavní roli minisérie – sošku si odnesla Anya Taylor-Joy.

Historické drama bylo natočeno na motivy stejnojmenného románu od Waltera Tevise, který byl publikován v roce 1983. Sedm epizod mělo premiéru v říjnu 2020.

Na základě tak obrovského úspěchu se logicky vynořily spekulace o tom, zda se seriál dočká pokračování. Všichni nás však až dosud přesvědčují o tom, že jde skutečně pouze o uzavřenou minisérii, prozatím nic nenasvědčuje tomu, že bychom se kdy mohli dočkat pokračování. Velkou roli v tom hraje také fakt, že minisérie zadaptovala celou předlohovou knihu, takže by si tvůrci museli vymyslet zcela nový příběh pro pokračováí. A to fanoušci moc nechtějí po předchozích zkušenostech u jiných seriálů…

Seriál má aktuálně na našem webu 626 hodnocení s průměrem 88 %, což mu vysluhuje deváté místo v žebříčku nejlepších seriálů. Nezbývá, než doufat, že i letošní rok přinese podobný hit, který si hned na první dobrou diváci zamilují. Pár žhavých kandidátů pro další anketu Novinka roku 2021 už se stihlo představit, tak uvidíme, jak to příští rok dopadne.

Hodnocení na SerialZone.cz

Konečné pořadí

Mrkněte do kompletního seznamu a prozraďte nám, jak vysoko/nízko se umístily vaše oblíbené novinky minulého roku.

Další díly seriálu
Tohle přeci nemůžeš ostatním zatajit. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře21zobraz všech 21 příspěvků
Seachan

Seachan

Z Top 10 jsem viděl všechny seriály kromě Emily. V mojí desítce by určitě nebyli Locke a Cursed. Jinak můžu...
před 72 týdny
alenap

alenap

bola už anketa na úvodné skladby?
před 72 týdny
ragelly

ragelly

Nebyla :)
před 72 týdny
Další články k tématu