Facebook Twitter E-mail
12. prosince 2012

Svět pilotů: HBO, AMC, FX a další kabelovky

Letos se nedrží zpátky ani kabelovky. Vypadá to, že všechny stanice chtějí úspěšnou novou sezónu, a nebojí se vytáhnout ze sena hned několik jehel v domnění, že alespoň jedna bude ta pravá.

V dnešní bleskovce se podíváme na náměty, které se líbí AMC, HBO, USA Network a dalším kabelovým stanicím.

AMC: We Hate Paul Revere

Není obvyklé, aby se na AMC objevila komedie. Stanice si přesto vybrala tento komediální historický projekt, odehrávající se v Bostonu za největšího rozmachu kolonizace. V čele stojí dva bratři, kterým se nelíbí místní průmysl a aktivista Paul Revere.

USA Network: Horizon

Osm let po premiéře sci-fi 4400 se USA Network vrací do vesmírných vod, tentokrát s dramatem Horizon od výkonné producentky The Walking Dead (Živí mrtví), Gale Anne Hurd. Děj je zasazen do období druhé světové války. Hlavní postavou je sekretářka u FBI, která přijde na to, že její manžel mohl být zabit v bitvě s vesmírnou lodí. Je posedlá pravdou a postupně se stane jedinou osobou, která stojí mezi Zemí a mimozemskou invazí.

Cinemax: The Sixth Family

Drama založeno na pravdivých historkách z ulic jižního Brooklynu. Děj se točí okolo měnící se tváře organizovaného zločinu po 11. září. Scénárista David Graziano zde částečně čerpá také ze svých vlastních zkušeností a vztahů, které si vyvinul během let s lidmi na obou stranách Brooklynu.

HBO: Badlands

Shawn Ryan si pro sebe udělal jméno se seriálem The Shield (Policejní odznak). Nyní se vrací ke kabelové televizi s novým projektem. Badlands pojednává o výzvách a radostech lásky a rodiny, stejně jako o výzvách, které přináší policisty nabité město Tar River.

HBO: Silicon Valley

Stanice si kromě Badlands objednala pilot černé komedie Silicon Valley. Děj se odehrává v současném moderním Silicon Valley, v místě zlaté horečky, která obklopuje moderní technologie, kde lidé, kteří mají největší předpoklady k úspěchu, nejsou absolutně schopni tento úspěch zvládnout.

TNT: Hit

Za námětem k Hit stojí herec Jamie Foxx. Hlavními postavami jsou dva bývalí středoškolští fotbalisté a zároveň nejlepší přátelé, kteří jsou po letech naverbováni do miamského policejního sboru a přiřazeni k jednotce HIT (Hight Impact Team). Jako partneři nyní chytají ty nejnebezpečnější kriminálníky ve městě.

FX: Tyrant

To nejlepší jsme si nechali na konec. FX objednalo pilot dramatu Tyrant, které pochází od výkonných producentů seriálu Homeland, Howarda Gordona a Gideona Raffa. S nimi spolupracuje také Craig Wright, jehož seriálové kredity zahrnují Six Feet Under (Odpočívej v pokoji). O Tyrant se mluví jako o převráceném Homeland. Příběh se točí okolo klidné a nenápadné americké rodiny, která je vtažena do akcí bouřlivého středovýchodního národa.

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

puf-muf
před 258 týdny
No neviem,možno si vyberiem...
kate23
před 258 týdny
Já bych se určitě mrkla na "Horizon", poslední dobou není moc...
ševča
před 256 týdny
tak to je poprvé, co mě nechytlo vůbec nic.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY