Facebook Twitter E-mail
17. prosince 2012

Finále Dextera a Homelandu prolomila další rekordy

Včera v noci své série zakončily hvězdné kabelové seriály Dexter a Homeland. Oba zmínění zaznamenali jako každoročně nárůst ve sledovanosti a podařilo se jim prolomit pár nových rekordů.

Už minulý týden oba seriály zaznamenaly rekordní ratingy, které ovšem včera bez potíží překonaly. Pro oba byl nedělní večer tím nejúspěšnějším v celé jejich historii.

Dexter

Finále sedmé série Dextera znamená pro seriál nejsledovanější epizodu vůbec. Co je ale významnější – tento šokující díl byl nejsledovanější epizodou jakéhokoliv skriptového seriálu stanice Showtime od počátku jejího spuštění!

Dextera si nenechalo ujít 2,75 milionů diváků během premiéry v devět večer, za noc si ho celkově pustilo 3,43 milionů lidí.

Tato čísla znamenají 14% nárůst vůči premiérové epizodě sedmé řady a 23% nárůst v porovnání s finálovým dílem šesté série. Sedmá řada v průměru přilákala k obrazovkám 6,1 milionů diváků za týden, což je o 12% více než předchozí řada.

Homeland

Stejně jako u Dextera, i pro Homeland byla neděle nejsledovanější nocí. Finále druhé série doručilo 2,7 milionů diváků za noc (vs. 2,6 milionů minulý týden), což je o 31% více než první epizoda druhé série.

Živě v premiéře se dívalo 2,3 milionů lidí (vs. 1,7 milionů u 2×01).

Druhou sérii Homelandu sledovalo v průměru 5,9 milionů lidí během celého týdne, což je o celých 37 procent více než u premiérové řady. Těmito čísly se Homeland zařadil na druhé místo v nejsledovanějších seriálech Showtime.


Viděli jste už poslední epizody? Jak se vám líbily? Jste v šoku? Potěšeni? Začínáte už odpočítávat dny do premiéry nových sérií?

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Katschaba
před 252 týdny
Jo, 8. série by měla být závěrečná.
ragelly
před 252 týdny
Myslím, že ještě dvě, ale jistá si nejsem.
Gabik.029
před 252 týdny
Co jsem teďka četla, tak se počítá s tím, že 8. bude poslední, ale není to...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY