Facebook Twitter E-mail
21. prosince 2012

Předpokládané obnovení The Walking Dead doprovází šok

Další příklad toho, že historie se ráda (a často opakuje). Kabelovka AMC dnes dala zelenou čtvrté sérii nejúspěšnějšího kabelového seriálu The Walking Dead (Živí mrtví). Žádné překvapení, nikdo ani nečekal, že bychom mohli dostat jiné zprávy, otázkou pouze zůstávalo, kdy bude nová řada oficiální.

Nicméně stejně jako loni (a rok předtím), i letos seriál s obnovením i něco ztrácí. A i tentokrát jde o showrunnera seriálu, Glena Mazzaru, který se této pozice ujal loni ve stejnou dobu, kdy ze seriálu odešel stávající showrunner, Frank Darabont. A stejně jako loni, i letos k uvolnění pozice nedochází z vůle AMC, ale na základě přání samotného Mazzary.

Očividně není lehké přežít u seriálu, který tak lehce a brutálně zabíjí svoje postavy. Mazzara se k odchodu vyjádřil: „Můj čas na pozici showrunnera seriálu The Walking Dead byl skvělou zkušeností, ale po konci třetí série už je čas jít dál. Řekl jsem ty příběhy, které jsem chtěl říct, a s jejich pomocí jsem se přiblížil našim fanouškům na takové úrovni, o které se mi nikdy ani nezdálo. Lepší už to nebude. Děkuji všem, kteří byli součástí této cesty.“

Také stanice AMC na jeho odchod oficiálně reagovala: „Dnes AMC oznámilo, že The Walking Dead bylo obnoveno pro čtvrtou sérii. S tím také přichází zpráva, že na budoucích sériích se již nebude podílet Glen Mazzara. Glen tvůrčím způsobem vedl seriál během druhé a třetí série. AMC je vděčné za jeho odvedenou práci. Všichni jsme pyšní na spolený úspěch. Shodneme se ale, že máme rozdílné vize, kam by se seriál měl ubírat. Rozhodnutí však nezmění nic na tom, že Glen zůstane na pozici showrunnera a výkonného producenta do konce třetí série, která obnoví vysílání v únoru 2013.“

Zpráva o odchodu Mazzary však nic nemění na tom, že zombíci budou s námi i nadále. Dá se předpokládat, že čtvrtá série začne produkci na jaře a epizody se do vysílání dostanou na podzim 2013.


I když obnovení The Walking Dead není překvapením, přesto zpráva potěší. Myslíte, že seriál má stále kam stoupat, nebo již dosáhl svého vrcholu? Těšíte se na nové epizody třetí série?

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ragelly
před 252 týdny
Převzatý, ve všech článkách na tohle téma byl "shocker"...
nevermore
před 252 týdny
Mam pocit, že jsem někde čet, že Kirkman, Rathburn, Adlard(tvůrci komiksu),...
Heimdal
před 251 týdny
No na zítra mám naplánovaný poslední díl 2 serie a jsem rád že bude...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY