Facebook Twitter E-mail
23. prosince 2012

Svět pilotů: Kabelovky nezpomalují

Taky se vám zdá, že v rubrice Svět pilotů čtete pořád to samé dokola? Nám zase přijde, že pořád píšeme ty samé obsahy od těch samých televizních stanic.

Dnes jsme pro vás opět nastřádali nové projekty z kabelovek. Ty většinou vybírají novinky jen zlehka a velká část objednaných pilotů se i dostane na obrazovky.

Letos se ovšem tyto stanice rozhodly následovat velkou pětku a předhazují světu nové nápady jak na běžícím páse.

Dnes tedy další dávka novinek, od USA Network, přes HBO až po Starz.

USA Network – DarkNet

Tvůrce a výkonný producent kriminálky Law and Order: Criminal Intent (Zákon a pořádek: Zločinné úmysly), Rene Balcer, je zpátky s novým projektem. Jde o drama, které je popisováno jako spojení X Files (Akta X) a Matrixu.

DarkNet se soustředí na ženu, které před lety zmizela sestra. Povídá se, že se stala obětí kyberprostorového predátora. Aby se dozvěděla pravdu, přidá se žena k kyber oddělení FBI, kde se stane partnerkou bývalému hackerovi, který byl naverbován z vězení.

HBO – People in New Jersey

HBO si objednalo půlhodinový pilot People in New Jersey, který produkují Bruce Eric Kaplan, který s HBO spolupracoval již dříve – čtyři roky produkoval a psal Six Feet Under (Odpočívej v pokoji), a Jason Reitman (Up in the Air, Juno).

Jde o vtipný pohled na současný životní styl, na který je nahlíženo skrz oči dospělého bratra se sestrou, kteří žijí v New Jersey. Oba se snaží přežít den za dnem, přičemž si kladou velké otázky, malé otázky, a taky vše mezi tím.

HBO – Lorimer

A další komediální pilot pro HBO. Produkce se ujmou David Marshall Grant, Sarah Condon a Andrew Haigh.

Děj se točí okolo tří třicátníků, přátel, kteří žijí v San Franciscu. Ti se snaží využít všechny příležitosti, jak žít moderní život a chtějí si naplno užít vztahy se stejným pohlavím.

Starz – Turf

Trošku něco jiného než Spartacus. Turf je dramatický projekt o zrození hip hopu v Bronxu v 70. letech, kdy ulice žily násilím a děti byly součástí nebezpečných gangů.

Pilot píše Patrick Macmanus, který se také podílí na pilotu Sleepy Hollow pro CW.

Showtime – The Vatican

Prvním oficiálně objednaným pilotem pro Showtime je drama The Vatican, které pochází z pera na oskara nominovaného Paula Attanasio. Ridley Scott se upsal k režii pilotu.

The Vatican je popisováno jako provokativní moderní žánrový triller o duchovnu, moci a politice, který stojí v kontrastu se současnými politickými dohodami mimo katolickou církev.

FX – Chosen

FX se vrací ke svým snahám o nový animovaný seriál. Stanice objednala pilot Chosen od Dannyho McBrida, Jody Hill a Davida Hordona Greena.

Tato komedie je o rapperovi, který se vyhrabe z průměrnosti s novým poselstvím a novými dovednostmi, které využije ve své honbě za odplatou a dominancí.

Chosen bude produkováno animátorskou společností Floyd County Prods, která stojí také za Archerem.


Tak co dnes? Vyberete si? The Vatican už je nyní velmi očekávaným projektem, má podle vás šanci stát se dalším hitem, stejně jako Dexter či Homeland?

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Maarek753951
před 251 týdny
Jako velký fanda HipHopu se těším na Turf. Snad se dočkám kvalitního děje...
puf-muf
před 251 týdny
Turf tak to určite nie a ostatné,no uvidíme. :)
ševča
před 249 týdny
no snad vatican a možná to od usa, ale spíš bych to uvítala jen jako...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY