12. 5. 2021

Seriály na bublině: Jaké šance na prodloužení mají?

Seriály na bublině: Jaké šance na prodloužení mají?

S koncem sezóny přichází napjaté očekávání fanoušků, zda se jejich seriál dočká prodloužení, nebo padne za oběť každoročním krvavým jatkám. Velká část seriálů komerčních stanic (Velké pětky) už má o osudu jasno. Přesto ještě máme několik nerozhodnutých, tzv. na bublině, u kterých se váha může nakonec přiklonit jak k prodloužení, tak i ke zrušení.

V dnešním článku se mrkneme na seriály od stanice NBC, které jsou na bublině. Stanice jako první v pátek (před pondělními Upfronts) zveřejní programové schéma pro příští sezónu, která začne v září. Do té doby můžeme spekulovat, které seriály projdou a získají objednávku nové série.

NBC má na bublině čtyři seriály – Good Girls (Hodný holky), Zoey's Extraor­dinary Playlist, Manifest a novinku Debris. Jelikož se jedná o midseason seriály, je možné, že se rozhodnutí o prodloužení či zrušení nedozvíme před pátkem, ale možná až příští týden či dokonce později po Upfronts.

Podle dostupných zdrojů navíc kolují zvěsti, že je tu šance, že některé z těchto zmiňovaných seriálů se přesunou z NBC na streamovací službu, buď Peacock, nebo Netflix. Ve hře jsou i Hodný holky, i Zoey.

Good Girls

Jako jediný seriál ze čtveřice jej vlastní společnost NBCUniversal, Holky proto neměly problém s prodloužením v minulých letech, zvlášť když mají uzavřenou lukrativní smlouvu s Netflixem. I když sledovanost je průměrná, výsledky na digitálních platformách jsou parádní. Letos se ale klade větší důraz na televizní sledovanost, proto je seriál na bublině.

Zdroje uvádí, že se můžeme dočkat objednávky páté řady, nicméně NBC prozkoumává i jiné alternativy, počítá rozpočet pro obě varianty a zjišťuje, jestli seriál může zůstat pouze na Netflixu, aby byl výdělečný.

Netflix by mohl z Good Girls udělat Netflix Original seriál podobně jako s You (TY) od Lifetime, kde také sdílel koprodukční model. Holkám se na Netflixu hodně daří, patří k nejpopulárnějším seriálům a v USA se dokonce dostal nedávno do top 10.

Zoey

Zoey spoluprodukuje Universal TV a Lionsgate TV. Seriál má průměrnou sledovanost a velmi dobré digitální výsledky. Nechybí mu ani vášnivá fanouškovská základna – Zoey nedávno již druhý rok za sebou zvítězila v anketě Save Our Shows (zachraňte naše seriály), kterou pořádá USA Today.

Seriálu hraje do karet nejen úspěch v digitálních médiích, ale také uznání v prestižních oceněních – vyhrál Emmy za choreografii a hlavní herečka Jane Levy byla nominována na Zlatý glóbus.

Ještě nic není rozhodnuto, ale NBCUniversal prozkoumává možnost, že by se Zoey mohla kompletně přesunout na Peacock, kde aktuálně vysílá nové epizody den po odvysílání v televizi. Stejný osud potkal již dříve komedii A.P. Bio a také chystanou novinku Langdon.

Manifest

V rámci zmíněných čtyř seriálů na bublině má Manifest nejlepší sledovanost v televizi, a to především u celkových diváků bez ohledu na demo. Manifest byl NBC prodán s plánem n šest sérií, do kterých byl příběh rozložen. Vypadá to, že splnit tuto představu bude docela náročné, musí se řešit nejen sledovanost, ale také komplikovaná vyjednávání a finance. Stejné důvody vedly k ukončení Blindspot (Mrtvý bod) po pěti sériích.

Nicméně studio by rádo navýšilo počet epizod, aby se seriál v budoucnu lépe prodával na stream. Financování prvních tří sérií totiž zatím žádné velké zisky nepřineslo.

Debris

Letošní sci-fi novinka si rychle získala oblibu fanoušků a vysloužila si mnoho přirovnání ke klasikám sci-fi žánru. Televizní kritici se specializací na sci-fi hodnotí velmi kladně, problém je ale slabá sledovanost. Stejně jako u Good Girls a Zoey, i tento seriál si vede výrazně lépe na digitálních platformách.

Debris aktuálně nevypadá příliš optimisticky, co se druhé série týče. Nic ale není rozhodnuto, aktuálně probíhají vyjednávání, která jsou teprve v počátečních fázích. Jak už jsme zmínili v úvodu, konečné rozhodnutí možná padne až po Upfronts.

U všech čtyř seriálů platí, že pokud se dočkají prodloužení, s největší pravděpodobností představí nové díly opět až v midseason.


Které seriály z článku by vám nejvíce chyběly?

Magnetky na kliknutí. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
Regisx

Regisx

No nejsem si zcela jist jestli je v současné době nominace na Zlatý globus výhrou :)
před 5 týdny
Katka Mrkvicová

Katka Mrkvicová

Doufám že Debris to vyjde. Už ani nevím po jak dlouhé době koukám na sci fi,které mně skutečně baví.
před 5 týdny
Alaya

Alaya

Tiež veľmi dúfam, aby Zoey dostala pokračovani, snáď to vyjde :)
před 5 týdny
Další články k tématu