Facebook Twitter E-mail
3. ledna 2013

NBC toho zase navařila... díl čtvrtý a poslední

Dnes už konečně doděláme naše malé velké overview po projektech stanice NBC. Ta si toho letos objednala bezkonkurenčně nejvíc z celé Velké pětky (pro neznalé – stanice ABC, CBS, CW, FOX a NBC), a bude tak mít do příští sezóny z čeho vybírat. Důležitější ale bude, jestli nakonec něco vybere, protože to diváky zajímá nejvíc.

Tak se začtěte do plánů stanice, která chce určitě pokračovat v letošním vzestupu a která má rozhodně z čeho vybírat.

The Gilded Age = Downton Abbey na NBC

NBC se pro příští rok zjevně našla v historických dramatech, protože po Georgi Washingtonovi přichází s dalším, tentokrát z 19 století.

Na scénáři pracuje Julian Fellowes, držitel Oscara a Emmy, kterého můžete znát jako tvůrce megahitu britské stanice ITV, Downton Abbey. A protože se formát tohoto seriálu osvědčil, NBC se rozhodla, že jej zařadí do svých plánů.

Příběh se soustředí na svět milionářů žijících v New Yorku v roce 1880, na to, jak své bohatství vydělali – a utratili. Soustředí se na život novodobých amerických hrabat, na čas neskutečných vzestupů a katastrofálních pádů, monumentálních okázalostí a divokou řevnivost mezi milionáři v časech, kdy králem New Yorku byly jen a pouze peníze.

O Fellowese ale fanoušci Downton Abbey nepřijdou, na seriálu bude pracovat jako scénárista a výkonný producent i ve čtvrté sezóně.

Graveyard Queen

Společnost Marka Gordona se v letošních projektech činí. Už prodala jedenáct(!) projektů televizním společnostem, hlavně tedy ABC.

NBC od Mark Gordon Co. koupila projekt soap opery podle knih Amandy Stevensové. Hlavní postavou je krásná mladá restaurátorka hrobů, která je postižena schopností vidět mrtvé. Přes velké riziko pro její tělo i duši se ale spojí s utrápeným a zavražděným detektivem, aby vyřešili sérii vražd v Charlestonu.

Gretchen J. Berg (Revenge) a Aaron Harberts (Roswell) budou psát scénář, za produkcí budou stát Mark Gordon a Nicholas Pepper.

Grow The F**k Up

A pak že se stanice neopičí. NBC koupila stejný nápad, co CBS – komedii o třicátnících, co se snaží vyrůst. Jen v případě druhé stanice se projekt jmenuje jinak – How To Grow Up.
Komedie se bude točit kolem šestatřicetileté ženy s poněkud zaraženým vývojem (rozuměj, cítí se na míň, než vypadá), která má vztah s dvacetiletým vysokoškolským studentem.
Režírovat by měl Jesse Peretz (Girls, New Girl).

Další díly seriálu

NBC toho zase navařila... díl první (23. 11. 2012)
NBC toho zase navařila... díl druhý (29. 12. 2012)
NBC toho zase navařila... díl třetí (1. 1. 2013)
NBC toho zase navařila... díl čtvrtý a poslední (právě čteš)

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Nikuska181
před 249 týdny
Najviac ma zaujalo Graveyard Queen, ale inak nič moc :D
Seraphine313
před 249 týdny
Víc se toho bude vědět, až si stanice začnou vybírat ;)
ševča
před 248 týdny
"americký downton" bych i zkusila. jednou to tomu chlapovi vyšlo...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY