Facebook Twitter E-mail
4. ledna 2013

Sheldon Cooper a Doctor Who ve značně netradičních střípcích

Myslíte si, že hranicemi televizní obrazovky seriál končí? Nyní vás přesvědčíme, že seriál není jen dvacet až čtyřicet minut podvečerní zábavy, pár herců a závist fanoušků na jejich výplatních páskách.

Bazinga!

Brazilský profesor Andre Nemésio z Universidade Federal de Uberlândia rád vtipkuje. Jak jinak by se dal vysvětlit jeho poslední kousek ohledně pojmenování nově objeveného živočišného druhu. Aby byli čtenáři v obraze – obvykle se nové rostlinné a živočišné druhy pojmenovávají podle nějaké fyzické anomálie, po místě výskytu nebo prostě po tom, kdo je nalezne první.

Nemésio ale pojmenoval nově nalezenou orchidejovou včelu Euglossa bazinga po frázi, kterou používá slavný seriálový vědec, Sheldon Cooper, B.S., M.Sc., M.A., Ph.D., Sc.D. Včela je tak prý pojmenována „v úctě k herci Jimu Parsonsovi, který nezapomenutelným způsobem ztvárnil vědce Sheldona Coopera.“

A proč zrovna toto slovo? To Nemésio taky vysvětluje: „Bazinga je slovo, které Cooper používá, když někoho vytrollí; nás Euglossa bazinga trollila poměrně dlouhou dobu, kdy jsme měli za to, že patří k druhu Euglossa ignita , kterému je hodně podobná.“ Profesor také dodává, že díky tomuto se slovo stane nesmrtelným.

Nejde ale o první zásah doktora Coopera do reálného světa vědy. Už před časem po něm astronomové pojmenovali asteroid – 246247 Sheldon­cooper. Asteroid se nachází ve sluneční soustavě v hlavním pásu asteroidů.

Na závěr už snad jen obrázek pro dnešní den nejslavnější seriálové včely :)Dárek k výročí pro Doctora Who

Ve velké Británii neexistuje seriál, který by měl delší tradici. Doctor Who se svou restartem a téměř osmi sty epizodami prostě vládne ostrovu za Lamanšským průlivem (a vůbec celému seriálovému sci-fi světu). Tvůrcům ale k 50. výročí seriálu dá Great Britains Royal Mail (britská pošta) malý velký dárek – zvěční seriál na známkách.

Set jedenácti známek si mohou fanoušci Doctora už teď prohlédnout (a předobjednat, známky půjdou do prodeje až 26. března!) na stránkách pošty: www.royalmail.com. Na každé známce je obrázek jednoho Doctora a kolem něj je grafika pojící se k dané řadě seriálu.

A abychom nebyli takoví žgrti, jednu vám přeci jen ukážeme :)

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ševča
před 257 týdny
řekněte prosím, že ten asteroid někde spadne :D. představte si svoje učitele...
OlinkaS
před 256 týdny
To nám by na známky nedali :-( Jinak moucha je dobrá Bazinga :-D
Heimdal
před 256 týdny
Bazinga !!! :D A ty známky budou mít asi úspěch :D

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY