Facebook Twitter E-mail
4. ledna 2013

Hawaii Five-0 se zapíše do seriálových dějin

CBS se nebojí experimentovat. Exotická kriminálka Hawaii Five-0 v pondělí vyzkouší něco, co jsme u primetime seriálů (v hlavním vysílacím čase) zatím neviděli.

V epizodě, která se bude vysílat 14. ledna, budou moct diváci hlasovat a sami tak vybrat konec dílu. Hawaii Five-0 tým bude vyšetřovat smrt profesora na státní univerzitě O'ahu. Mezi podezřelými je jeho šéf, asistent a jeden ze studentů, který byl potrestán za podvádění.

V průběhu epizody budou představeny motivy všech tří podezřelých. Diváci poté budou moct hlasovat o tom, jaký závěr by díl měl mít. Hlasování bude umožněno na CBS.com i na Twitteru, a to jak během vysílání na východním pobřeží, tak později i na západě USA.

Hlasy budou ihned sečteny a konec s nejvíce hlasy bude zařazen do každého z vysílání. Je tedy možné, že díl skončí dvakrát jinak, pokud se hlasující na západě a východě neshodnou.

Později večer budou všechny tři konce k dispozici ke zhlédnutí na CBS.com. „Vždycky jsem měl za to, že při sledování kriminálky si divák vždy nejvíce užívá hádání pachatele,“ řekl výkonný producent Peter Lenkov a pokračoval: „Nyní budou mít fanoušci Hawaii Five-O šanci nám říct, kdo podle nich zločin spáchal, a my je budeme poslouchat.“

Již dříve se televizní stanice snažily experimentovat s interaktivním vyprávěním příběhu a s aktivním zapojením fanoušků. Jejich pokusy však byly silně limitovány kvůli vývojové (natáčecí) fázi. Za zmínku stojí pilot Chucka Lorreho z roku 2001, Nathan's Choice, interaktivní komedie v hlavní roli s JD Walshem. Diváci měli mít možnost každý týden hlasovat a určovat tak Nathanova rozhodnutí z týdne na týden.


Co si o této novince myslíte? Je to dobrý nápad? Přiláká takováto akce více diváků? Chtěli byste mít také možnost ovlivnit děj u svého oblíbeného seriálu, nebo se spíše chcete nechat překvapit, co vám tvůrci přichystají?

(Zdroj: Deadline)

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Lizara
před 249 týdny
Celkem se těším a zajímá mě, jak moc se budou konce lišit (nemyslím jen vrahem,...
Arkantos
před 249 týdny
Osobne si myslim ze je to blbost. A ze to idu skusat zrovna u mojho...
ševča
před 248 týdny
kdyby radši někteří scénáristi/producenti víc poslouchali, co diváci chtějí,...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY