28. 9. 2021

Novinka pod lupou: Ordinary Joe (NBC)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Ordinary Joe
Žánr drama
Stanice NBC
Premiéra 20. 9. 2021
Vysílání pondělí
Délka pilotu 43 minut
Předskokan The Voice
Konkurence The Good Doctor (ABC), NCIS: Hawaii (CBS)
Tipovačka

O čem to je?

Drama sleduje tři paralelní životy Joea Kimbrougha poté, co hrdina učiní zásadní rozhodnutí v klíčových okamžicích svého života. Seriál odpovídá na otázku, jak se život může změnit, když své rozhodnutí založíte na lásce, věrnosti či vášni.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Slovo, jež se mi při sledování napevno usadilo v hlavě, bylo originalita. Možná už něco takového dávno existuje, ale to nic nemění na tom, že v dnešní době by se cokoliv kvalitního, z čeho cítím aspoň špetku originality, mělo oslavovat.

Už v úvodu jsem se rozhodla, které cestě fandím, načež mě pak ne-zrovna-příjemně překvapilo, jak tato mnou zvolená cesta pokračovala, i když ona měla svoje mouchy každá linka. Určitě se tedy nakonec po pilotu k žádné nepřikláním, naopak jsem neskutečně zvědavá, jak se vyvinou všechny 3 a co všechno mají tvůrci vymyšlené. Osobně vůbec netuším, kam se budou děje ubírat ani jak třeba může vypadat finále, takže za to taky palec nahoru.

Vzhledově šlo naštěstí poznat, o kterou linku zrovna jde, brýle, vlasy, vousy, do toho to barevné tónování do zelena/modra/čer­vena, fakt skvěle udělané. Obsazení nemám co vytknout, hlavní hrdina sympaťák ve všech rovinách, Elizabeth Lail miluju a ani zbytek herců nezklamal. Věřím, že muselo být nejméně stejně tak zajímavé tento identický děj z různých úhlů hrát, jako jej sledovat.

Příběhově a postavově jsem se ale musela pekelně soustředit, abych se neztratila. Nejen hlavní hrdina, ale i všechny vedlejší postavy mají své verze životů a je docela klíčové se zorientovat. Psát si třeba poznámky by určitě taky pomohlo, ale na ty jsem do toho byla až moc zažraná. Rozhodně se nejedná o seriál, který si pustíte jako kulisu a budete dělat něco jiného. Tohle si zaslouží vaši stoprocentní pozornost.

Za mě geniální a originální emoční jízda. Naprosto perfektní návaznost, propojenost a já jen doufám, že mi nadšení vydrží i zbytek série, na kterou si hezky počkám, abych si to mohla sjet maratonem. Rozmazlenost Netflixem zase zasahuje. V tomto případě se navíc obávám, že bych stejně musela každý týden zkouknout předchozí epizodu, abych byla v obraze. A vy tomuhle určitě dejte šanci a koukněte aspoň na pilot.

 • originální
 • perfektně udělané jak vizuálně, tak příběhově
 • nepředvídatelné
 • nabité dějem i emocemi
 • obsazení
90 %
Mé hodnocení
Olivia Caroline Jones

Na pilot jsem se těšila a musím říct, že nezklamal. Jen se trošku bojím, jak dlouho jde v tomto docela jedinečném a zvláštním konceptu pokračovat, než se divákům začne přejídat. Přece jen to neustálé dělení obrazovky a přeskakování mezi paralelními životy hrdiny začalo být už v prvním díle trošičku moc.

Každopádně se mi nápad líbí. Potěšilo mě, že jsme tu viděli jednu událost ve všech třech životech a viděli jsme, jaké vztahy zde panují. Na to, že v centru dění je jen malá skupinka lidí, se tvůrcům moc pěkně podařilo jejich vztahy proplést tak, že se ani v jednom životě neopakují. Za sebe musím říct, že jsem zvědavá, jak se jednotlivé životy hrdiny budou rozplétat dál, líbí se mi všechny tři.

Obsazení nemám co vytknout. Hlavní trio je moc sympatické, do svých rolí se skvěle hodí. Pilot ještě pozvedá skvělá hudební složka, ať už jde o podkresovou hudbu, nebo písničky, které jsou přímo součástí příběhu (v jednom z životů je hrdina pěveckou superstar). Rozhodně budu koukat dál. Doufám, že si seriál udrží laťku a nabídne nám poutavý příběh od začátku do konce, aniž by se začal opakovat nebo nás nudit.

 • zajímavý nápad
 • herecké obsazení / postavy
 • hudební složka
 • asi nebude úplně materiál na mnoho let
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Záměrně jsem se vyhýbal traileru, abych si udělal názor až pilotem, což se podařilo a jsem za to rád. Díl jsem si užil, dokonce myslím, že určitým způsobem by pro mě seriál mohl být jakousi náhradou za Awake, které jsem před pár týdny sjel prakticky najednou.

V úvodu jsem doufal, že bude každý ze tří možných scénářů odlišný, jakože nakonec i byl, ale postupně se začaly navzájem přibližovat a já si uvědomil, že je to vlastně jediná správná cesta. Při třech naprosto odlišných příbězích by to působilo jako spojení vícera seriálu, takto to má smysl a je tu vidět ten dopad rozdílných rozhodnutí na v základu jeden příběh. Člověk se asi neubrání a najde si něco, čemu chce fandit (u mě to byl komplet jeden příběh, ale v závěru mě pilot donutil o rozhodnutí pochybovat), zároveň ale nenutí hledat tu cestu, která se stala. Jsou to prostě jen tři možnosti.

Od začátku mi k sobě nejvíc seděli Joe a Amy, vlastně i jejich představitelé mi sedli asi nejvíc, jenže jak díl plynul, najednou vše dospělo do bodu, kdy jsem začal fandit dvojce Joe a Jenny (teda ne ve všech třech variantách). Pořád spolu sice chci nejvíc vidět hrdinu a Amy, jen v tuto chvíli spíš v policejní realitě, protože tam mají celou cestu před sebou.

Našli by se tu samozřejmě i mínusy a tím hlavním je u mě Christopher, respektive asi spíš Lucas. Hlavně proto, že podle všeho bude jeho osud ve všech třech verzích stejný, jen jednou s oběma rodiči, podruhé s Jenny a potřetí u adoptivní rodiny. Trochu to bere příběhu takové to překvapení, takto už všichni víme jednak to, o koho jde a taky v jakém stavu je. Ale je možné že to ze mě mluví snaha o to, aby měl Joe aspoň ve dvou případech o něco lehčí budoucí život a pozitivnější vyhlídky. Každopádně jo, za tímto si stojím, prostě to zbořilo celé napětí u dalších dvou cest.

 • nenutí si vybrat
 • smysluplné odlišnosti
 • Joe a Amy
 • hudba
 • Lucas/Christopher/…
80 %
Mé hodnocení
jesmot
Další díly seriálu
Kdo nesdílí, tak taky rozšlápavá dětem bábovičky! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
andromache

andromache

Na tenhle seriál se dost těším, protože co kdyby je moje oblíbená záliba (kdo viděl Futuramu.. Pamatujete si...
před 77 týdny
jesmot

jesmot

To je jedině dobře =D U tohoto seriálu se na tvůj názor těším od chvíle, kdy na timeline skočilo, že...
před 77 týdny
andromache

andromache

Jako kvůli té mojí slabosti pro co by se stalo kdyby linie nebo proč :-)?
před 77 týdny
Další články k tématu