9. 12. 2021

Začátek roku na České televizi

Začátek roku na České televizi

Něco jsme na vás včera již vychrlili včera večer na naší timeline, dnes po tiskové konferenci přinášíme další podrobnosti a informace o tom, jak v novém roce bude Česká televize plnit naše seriálové touhy.

Hlavní taháky

Stíny v mlze

Dvanáctidílná krimi série odehrávající se v Ostravě a okolí představí kriminalistku Magdu Malou a jejího nového parťáka Martina Černého. Společně vyšetřují kriminální případy z nevšedních míst, silné příběhové linky budou zároveň sledovat osobní životy vyšetřovatelů.

Magda musí skloubit časově i psychicky náročnou práci policistky se starostí o rodinu a malou dceru. Martin přišel do Ostravy, aby neztratil kontakt se svým dospívajícím synem, který se do nového bydliště přestěhoval se svou matkou, Martinovou dnes už bývalou ženou.

Počáteční drobná rivalita mezi Magdou a Martinem pozvolna přeroste ve vzájemné sympatie a respekt. Oba ale netuší, že Magdu už nějakou dobu sleduje nedávno propuštěný vězeň Hrbek, který realizuje důmyslný plán, aby se jí pomstil za své dřívější dopadení.

Startuje 3. ledna 2022.

Špunti na cestě

Tatínkové brousí školní lavice, aby dětem vylepšili prospěch, maminky balí k moři i mušle a děti se nemohou dočkat, až budou na pláži. Vlny chorvatského Jadranu jsou téměř na dosah, tak co by se mohlo pokazit? No přece úplně všechno!

Komediální seriál podivných členů jedné normální rodiny aneb všechno, co nechcete, aby se vám během dovolené přihodilo. Hrou osudu, vlastní hlouposti a několika nedorozuměními se tři generace rodiny Veselých ocitnou v upraveném obytném autobusu značky Robur a projedou s ním půl republiky.

Sérii malých i velkých katastrof postupně promění v dobrodružství, které semkne rodinu pevně dohromady. Na cestě nakonec stráví velkou většinu prázdnin. A bude to nezapomenutel­ná jízda.

Startuje 7. ledna 2022.

Devadesátky

Šestidílná minisérie od tvůrců Případů 1. oddělení popisující vyšetřování klíčových případů první poloviny devadesátých let. Na několika dobových případech ukazuje atmosféru doby, kdy kriminalita vyskočila do nečekaných výšin a kdy se rozhodovalo o tom, jestli policie najde a ustojí svoji roli.

V „devadesátkách“ přináší svoboda pro všechny strmý nárůst kriminality. Policie nemá metodu, čas ani prostředky, jak tomu čelit. Zdá se, že velcí i malí grázlové budou mít definitivně navrch. Na pražské 1. oddělení nastupuje mladý vyšetřovatel Tomáš Kozák. Zkušený operativec Václav Plíšek novému ko legovi nevěří. Bezprecedentnímu přísunu vražd ale musí čelit společně.

Startuje 9. ledna 2022.

Podezření

Pracovitá, strohá a ve svých činech pevně přesvědčená o vlastní pravdě si jde zdravotní sestra Hana Kučerová tvrdě za svým. Názory jiných nereflektuje, na ničí přání se neptá. Ona přece ví, co je pro ostatní dobré. Mezi kolegy a sousedy tak přirozeně není příliš oblíbená. Kolegyně v nemocnici odsuzují Hančin příkrý přístup k pacientům, ona zase neschvaluje jejich ochotu navazovat intimní vztahy s lékaři.

V tak napjatém prostředí se primář Vaculík snaží zachovat mezi sestrami na oddělení alespoň částečný mír a vytvořit pro pacienty potřebný klid. Pro Vaculíka je pacient na prvním místě. Jenže jak on, tak pravděpodobně všichni kolem něj mají svá tajemství a motivace, ve kterých není snadné se orientovat. Jak rozhodnout o tom, co je pravda a co lež, když fakta nemluví jednoznačně a jediné, co máme k dispozici, jsou naše pocity a domněnky? Jak jednoduché je soudit věci podle toho, jak vypadají v našich očích, a ne podle toho, jaké opravdu jsou?

Startuje v 6. března.

Ultimátum

Policejní vyjednavač Dano Andrik se zaplétá do politicko-vyjednavačské krize na oddělení kardiochirurgie, kde se mimo ministra obrany nachází i Danova těhotná přítelkyně Lenka. Aby ji Dano spolu s pacienty a personálem dostal na svobodu, musí čelit požadavkům nevyzpytatelného únosce Korňana na jedné straně a tlakům nejvyšších politických špiček na straně druhé. Čas neúprosně běží a Dano se musí rozhodovat rychle: postupovat podle příkazů z nejvyšších míst nebo pomoct únosci očistit jeho jméno?

Osmidílný koprodukční seriál Ultimátum se celý natáčel na Slovensku během dvou vln pandemie. Jedná se o historicky první koprodukci České televize a TV JOJ.

Startuje v březnu.

Neseriálové taháky

Na obrazovky se vrací populární kuchařská show Peče celá země se svojí druhou sérií. Po úspěšné první řadě pořadu, jehož finále sledovaly téměř dva miliony diváků, se na obrazovkách na jaře 2022 objeví nový tucet soutěžících. Pořad od března opět obsadí sobotní večery. Výrobky bude se známým cukrářem Josefem Maršálkem tentokrát hodnotit blogerka, lektorka cukrářských kurzů, spisovatelka a velká milovnice makronek Míša Landová. Moderování se opět chopili Tereza Bebarová a Václav Kopta.

Dále se dočkáme novinky Cukrárna u Josefa. Známý pekař a cukrář Josef Maršálek s pomocí svých malých „učedníků“ v každém dílu cyklu chystá jedno pekařské nebo cukrářské „menu“, které spolu připraví, nazdobí a odprezentují. Děti se aktivně podílejí na procesu pečení, dozvídají se nejen recepty, ale také zajímavé informace o koření, rostlinách nebo historii.

Dokumenty

Vrací se i populární dokumenty. Na jaře se dočkáme 2. řady cestovatelského V karavanu po Česku. A když už jsme u toho cestování, tak nemůže chybět druhá série Putování s párou a Krajinou vína. Chybět nebude ani novinka, kterou je série Skryté skvosty. Nový cyklus vypráví o málo známých památkách. Deset objektů, které stojí za to blíže prozkoumat, představit v širších souvislostech a možná přesvědčit televizní diváky k osobní návštěvě. A nebudou to jen hrady a zámky, ale také hrobky, vily nebo doly (Grabštejn, Nechanice, Buchlovice, Jezeří, Rožmberk, Vila Stiassni, Důl Michal, Manětín, Kynžvart, Jaroměřice nad Rokytnou). Půlhodinovými díly diváky pravidelně provede herec Jaroslav Plesl.

Déčko

Na dětskou stanici se po dlouhých letech vrací kultovní Anča a Pepík s novými šesti díly. Vrací se i loutková pohádka Chaloupka na vršku. Nových šest dílů přinese další příběhy, písničky, říkadla a zvyky. Dozvíme se, jak se ztratily dřeváky, jak to bylo o Slunovratu, jak se Honzík učil hrát na housle, jak byla na pastvě svatba, jak šli kluci poprvé do školy a co se stalo o Adventu.

Vrátí se i legendární Pan Tau v úplně nové verzi, která vznikala v koprodukci s Němci.

Na déčku nakupovali i v zahraničí a tak se dočkáme například obou sérií Where's Waldo? (Kde je Valda?), Kung Fu Panda: The Paws of Destiny (Kung Fu Panda – Tlapky osudu), Amphibia (Anna mezi obojživelníky), Vampirina či Elena of Avalor (Elena z Avaloru).

Online

Česká televize plánuje i naplňovat svoji novou on-line platformu. Průkopníkem bude seriál TBH. Ten řeší šikanu a následnou střelbu na brněnské střední škole. Vedle aktuálního tématu šikany vypráví seriál TBH i o hledání sexuální identity.

Nákupy v zahraničí

I o těch jsme již psali dříve na naší timeline, tak jen rychlé rekapitulace. Diváci se můžou těšit např. na desáté série Father Brown (Otec Brown) a Call the Midwife (Zavolejte porodní sestřičky), historické drama Sanditon, pokračování dánského thrilleru Forhøret (Tváří v tvář), drama z prostředí okupovaného Iráku Baghdad Central nebo na minisérii o složitém vyšetřování vraždy novinářky Efterforskningen (Případ: ponorka). Čt také nakoupila první dvě řady seriálu Fauda či britský seriálBelgravia, aby divákům přinesla to nejlepší, co se točí v seriálovém světě.


Tak čemu z novinek dáte šanci?

Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
Fruiko

Lukáš Nedvěd

Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
fabec1222

fabec1222

Devadesátky jsou oním před lety oznámenýn prequelem, takže defacto už teď v lednu :) Ale ta...
před 36 týdny
litllewitch

litllewitch

Já se nečekaně těším na všechno 😁
před 35 týdny
Fruiko

Fruiko

Tak to já taky. Tyhle český věci jsou moje guilty pleasure.
před 35 týdny
Další články k tématu