Facebook Twitter E-mail
10. ledna 2013

Defiance: Nové promo k nové sci-fi řežbě

Klasikou žánru se nestane každý seriál. Přesto má každý šanci, záleží jen na tom, jak ji pojme. Pokud přijde s něčím novým a zaujme, lidé to ocení a nezapomenou na něj. Pokud jen čerpá ze standardních zásad žánru, zapadne do seriálové šedi.

Defiance tuto šanci má. Může zaujmout, a může prorazit. Minulý týden na něj vyšlo druhé promo video, které dává tušit, čím se asi seriál bude zabývat a jakou cestou se bude ubírat. Zatím spíš vypadá jen jako klon seriálu V, smíchaný s filmem Starship Troopers a počítačové hry Halo, ale může se stát druhým Fireflyem (ve smyslu obsahu, ne počtu epizod). Na spekulace je možná brzo, jedno se ale seriálu vytknout nedá – že je velice ambiciózní.

Na Zemi aktuálně probíhá bitva mezi lidmi a Votany – mimozemskou rasou, která se chtěla mírumilovně usídlit na Zemi, protože jejich hvězdný systém byl zničen. Šest let čekali na oběžné dráze a vyjednávali možnosti osídlení, ale bezvýsledně. Jak jim docházely zásoby, začali být zoufalí a pustili se s lidmi do války. Lidé ale sestřelili několik votanských terraformovacích lodí, které po pádu na zem zapříčinily nekontrolovatelnou geologickou činnost. Planeta se tak stala nebezpečnou jak pro lidi, tak pro mimozemšťany.

A po desetiletích svět opravdu není jako ze škatulky. Všude prach, zničená města – a konec konfliktu nikde. Válka je znát na každém kroku – ať už z poletujících trosek lodí po obloze, průrv vytvářejících se na povrchu Země, nebo totálně rozpadlé společnosti, kterou vede několik polovlád. Obě strany jsou válkou vyčerpané a nacházejí se v bodě, kdy pozorují nepřítele a čekají na jeho další kroky. Na některých místech se dokonce militantní skupiny začínají spojovat bez ohledu na to, k jaké rase patří…

Nechci po promo videu říkat, že půjde o nový Firefly. Byl bych rád, kdyby šlo. Zatím tomu nasvědčuje akorát prostředí, ve kterém mezi high-tech zbraněmi cítíte vůni Divokého západu.
Nechci se ale těšit moc, abych nebyl zklamaný. SyFy totiž není Fox a Grant Bowler není Nathan Fillion. Fanoušci Fireflye by si totiž měli uvědomit, že stejná show už nepřijde. Zato může přijít jiná, stejně dobrá, z jiného světa, s jinými postavami a jinými příběhy. Tou show může být právě Defiance.

O seriálu jsme vás informovali v rámci Comic-Conu 2012, ale není od věci si některé věci zopakovat ;) Zvlášť, když se datum premiéry seriálu, 15. dubna, rychle blíží ;)

Teď si už ale vychutnejte obě proma, jak to starší, tak to nové. Já osobně jsem nadšený, co vy?

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Helo
před 253 týdny
Jediné v čem se se Seraphinem neshodnu je ta poznámka že SyFy není Fox....
Seraphine313
před 253 týdny
Seriál je provázaný s MMORPG, které bude prý přímo seriál ovlivňovat......
Shppen
před 253 týdny
Ha sem si rikal proc ta hra neni u Revolution...a ono to ma byt az...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY