Facebook Twitter E-mail
11. ledna 2013

Postřehy z TCA: ABC

Třetí díl poznatků z panelů akce TCA je zde. Tentokrát se podíváme na zoubek ABC. Šéf stanice, Paul Lee, se rozpovídal nejen o stálých seriálech, ale také o Whedonově novince S.H.I.E.L.D.

Lee začal celý panel na Television Critics Association v Pasadeně slovy: „Z části si můžeme hvízdat, ale z velké části máme pořád plno co dělat.“ A co že se tedy má udělat, konkrétně zlepšit?

Hvězdné Dancing with the Stars nemá hvězdná čísla

All star edice Dancing with the Stars si na podzim nevedla zrovna nejlépe, co se sledovanosti týče: „Vypadá to, že lidé chtějí vidět špatný tanec stejně tolik, jako chtějí vidět dobrý tanec. Nicméně pořád plánujeme uvádět dva cykly ročně. DWTS má stále pevnou fanouškovskou základnu. Myslíme si, že show má stále co nabídnout a že bude žít ještě hodně dlouho,“ řekl Lee.

Katastrofa jménem Happy Endings a Don't Trust the Bitch in Apt23

„Milujeme tyto dvě komedie. Jsou osvěžující. Mají skvělé scenáristy. Máme za to, že v úterý mají stále šanci přežít a zvětšovat svou fanouškovskou základnu,“ hájil seriály Lee. Rozhodnutí o nasazení nových epizod také v neděli má podle něj pomoct rozšířit okruh diváků. Milují však bossové stanice tyto seriály natolik, že by i přes bídné ratingy objednali oběma seriálům nové série? „Zatím jsme o nových řadách nejednali. Nicméně můžu říct, že tyto seriály opravdu patří k našim oblíbeným…“

Nové podzimní propadáky

Last Resort a 666 Park Avenue patří mezi jedny z prvních zrušených novinek této sezóny. I na tento neúspěch přišla během tiskovky řeč. „Last Resort si získalo velmi vášnivé mužské publikum. Nicméně se seriálu nepodařilo ve stejné míře oslovit ženy,“ řekl Lee. Co se týče 666, tak podle jeho slov všechny zaskočilo, že seriál nesklidil větší úspěch. „Byl to trošku šok. Podle předběžných průzkumů a zajímavému tématu mělo jít o jednu z lepších novinek této sezóny.“

Shonda je pohodlně zabydlená

I když Private Practice končí, tvůrkyně seriálu Shonda Rhimes se rozhodně nikam nechystá. Kromě Grey's Anatomy (Chirurgové) se v letošní sezóně daří i druhé sérii Scandal, který Shonda taktéž spolutvoří a produkuje. Paul Lee je z jejího přínosu nadšený: „Scandal prostě válí. Shonda má pro tento seriál slabost. Je to další její velké dílo, zcela odlišné od Grey's.“

Přehnaná pomsta?

Lee sice ocenil, že si Revenge drží slušný počet diváků, nicméně vyjádřil obavy, že druhá série vypráví až moc velký příběh. Seriál ale rozhodně neodsuzuje a věří mu: „Vím, že tvůrce seriálu, Mike Kelley, je nadšený z toho, že se příběh bude opět soustředit hlavně na stálé postavy a jejich pocity a emoce, kvůli kterým jednají tak, jak jednají.“

Jak to bude dál?

Kromě seriálů, které jsou v současnosti ve vysílání, řeč padla také na budoucnost, konkrétně na velmi očekávaný Whedonův nový projekt, sci-fi S.H.I.E.L.D. Lee se novinářům svěřil, že práce na pilotu postupují bleskovou rychlostí, tudíž bude epizoda připravená ke zhlédnutí a recenzím mnohem dříve, než ostatní projekty. Scénář označil jako „báječný“, se spoustou vtipných lidských vztahů i s pořádnou dávkou akce. Řekl také, že podle něj půjde o potenciálně velmi sledovaný seriál, na který budou koukat jak děti, tak i jejich rodiče, podobně jako třeba Once Upon a Time.

V neposlední řadě Lee pilot označil za „velmi Jossovský“: „Joss tohle umí. Dokáže být v jednu chvíli intenzivní a v napětí a v další chvíli až směšně vtipný. Hlavně má ale schopnost být extra zábavný.“ Pokud projekt bude vybraný pro seriál (a je velká šance, Whedon už prý píše nadšeně další scénáře), má šanci uchytit se téměř v kterémkoliv dnu i časovém slotu. „Marvel dokáže přivést k obrazovkám celé rodiny,“ slibuje Lee.


ABC je za námi. Potěšily vás zprávy? Těšíte se na S.H.I.E.L.D.? A co druhá série Revenge, kupujete, co vám nabízí?

(Zdroj: TV Line)

Další díly seriálu

Postřehy z TCA: NBC (6. 1. 2013)
Postřehy z TCA: FOX (8. 1. 2013)
Postřehy z TCA: ABC (právě čteš)
Postřehy z TCA: CBS (13. 1. 2013)
Postřehy z TCA: Showtime (13. 1. 2013)
Postřehy z TCA: CW (14. 1. 2013)
Postřehy z TCA: FX (17. 1. 2013)

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Seraphine313
před 253 týdny
Wow. Tak ABC je 13,5 mil. diváků průměrně na epizodu a 1. místo ve sledovanosti...
Trifi
před 253 týdny
Happy Endings je výtečný seriál, rozhodně by si zasloužil lepší čísla a snad ho...
ševča
před 253 týdny
šok z toho, že se předběžné průzkumy spletly? i tady? ti lidi by si...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY