Facebook Twitter E-mail
14. ledna 2013

Seriálové hvězdy: Kdo je ve hře o Oscara?

Už v minulosti spousta seriálových herců a hereček světu dokázala, že nežijí ve stínu svých známých postav, ale dokážou stát na vlastních nohách a zářit v kritiky oceňovaných filmech.

Třeba právě letos se na ně štěstí usměje a oni si domů odnesou ty vzácné zlaté oscarové sošky. A kdo že je tedy ve hře?

Horkým favoritem na vítězství je Bradley Cooper, který hrál v seriálu Alias žurnalistu/špiona Willa, nejlepšího přítele Sidney. Cooper je nominovaný na nejlepšího herce za film Silver Linings Playbook.

Dalším želízkem v ohni je Helen Hunt aneb Jamie z Mad About You (Jsem do tebe blázen). Ta bude v únoru soupeřit o sošku za herečku ve vedlejší roli. Nominovaná je za film The Sessions. Huntová už jednoho Oscara doma má; v roce 1998 ho získala za hlavní roli ve filmu As Good as It Gets (Lepší už to nebude).

V kategorii Herečka ve vedlejší roli je nominovaná také Nora Walker, hlava rodiny ze soap opery Brothers and Sisters (Bratři a sestry) – herečka Sally Field. Ta na sebe vzala úlohu první dámy ve filmu Lincoln. Za stejný film získal nominaci také jeho režisér Steven Spielberg, který je v současnosti výkonným producentem hudebního seriálu Smash.

John Hawkes získal nominaci v kategorii Nejlepší herec. Stejně jako Helen Hunt, i on si ji zasloužil za film The Sessions, ve kterém hraje muže, který se snaží přijít o panictví, i když je ochrnutý a upoutaný na lůžko. Hawkes dříve hrál v seriálu Deadwood.

Předávání cen se uskuteční 24. února.

(Zdroj: TV Line)

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

misulka78
před 256 týdny
Mám ráda filmvé herce i v seriálech :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY