Facebook Twitter E-mail
15. ledna 2013

Stanice objednávají: Tyhle piloty mají šanci být seriálem!

Americké televizní stanice nezahálí a to, co si nasekaly v podobě projektů teď proměňují do podoby pilotních dílů. Tím dávají seriálům další šanci se dostat na obrazovku, protože dalším stupínkem je už objednání série.

Tak co, poznáváte některé projekty, o kterých jsme už psali?

První na řadě je Andy Samberg.

O tomto projektu jsme vás informovali už na konci října, celý projekt vypadal nemastně neslaně, ale měl silnou stránku v osobě Andyho, hvězdy Saturday Night Live.
No a FOXu se komediální projekt o newyorském detektivovi od tvůrců Parks and Recreations, Mikea Schura a Dana Goora, líbil a minulý týden si od něj objednal pilot a zařadili ho do plánů na podzimní vysílání 2013. Přestože projekt stále nemá jméno.

Welcome to New York podruhé… nebude.

Další v pořadí je komik Jim Gaffigan. Ten dostal od CBS objednávku na pilot seriálu, založeném z větší části na jeho životě. Seriál by měl pojednávat o šťastném otci pěti dětí. Gaffigan už dřív hrál v seriálu od CBS, a to ve Welcome to New York. Stanice seriál zrušila a Gaffigan ho chtěl znova obnovit, což mu stanice nedovolila a místo toho objednala výše zmíněný pilot. Gaffigan na něm spolupracuje s Peterem Tolanem, režisérem Rescue Me.

Jo Nesbø dobývá Ameriku

Aspoň to tak vypadá. Nejprodávanější norský autor začal spolupracovat s Katie Jacobs, producentkou House, na projektu s názvem I am a Victor. Děj je založen na stejnojmenné knize, která by měla teprve vyjít, a točí se kolem rozvodového právníka s velmi podobnou osobností jako měl právě House.
Pro všechny Nesbovy fanoušky máme tedy velice dobrou zprávu – stanice NBC si objednala pilot; projekt tak pokračuje dál a má k seriálu velice blízko.

Joe, Joe & Jane

Když se několik lidí rozhodne přenést svůj život na obrazovku, vznikne tohle. Projekt, který se dějově zakládá na vztahu producentů Joea Porta, Joea Wisemana a Wisemanovy manželky ale není přímo o nějakém sexuálním soužití trojičky. Je o autorovi dětských knížek, který je vtažen do války mezi jeho manželkou a jeho nejlepším přítelem.
Půlhodinový pilot této komedie si objednala stanice NBC. Wiseman a Port už spolu spolupracovali, např. na seriálu Pobřežní lýtka.

About A Boy

Sice na druhý pokus, ale vyšlo to. NBC si objednala pilot komediálního projektu od Jasona Katimse, producenta seriálů Friday Night Lights, Roswell a Parenthood. Děj seriálu je založen na stejnojmenné knize a filmu z roku 2002 s Hughem Grantem v hlavní roli a točí se kolem vztahu starého mládence a mladého kluka, který se svou ulítlou matkou chodí ode dveří ke dveřím.
Poprvé se měl tento námět natáčet v roce 2003 na stanici FOX, ale nakonec z projektu, ve kterém měl hlavní roli hrát Patrick Dempsey, sešlo.

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Rosanna
před 248 týdny
Iam a Victor rozhodne vyzerá zaujímavo.
Seraphine313
před 248 týdny
Vypadá. Pilot to dostalo tuším nejrychleji ze všech projektů na NBC, takže...
ševča
před 247 týdny
já nevím, byl tu house s blbou povahou, stejní jsou oba sherloci, pak tu...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY