23. 3. 2022

S lupou do historie: Ranč U Zelené sedmy

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Ranč U Zelené sedmy 1×01: Jak jsme se stali rančery?

plakát

Základní údaje

Název Ranč U Zelené sedmy
Žánr Komedie, Rodinný
Stanice Česká televize
Vysílání 1998–2005
Počet sérií 3
Premiéra 7. 9. 1998
Délka pilotu 27 minut (původně 50 minut)
Prům. hodnocení 66 % (od 846 uživatelů)

O čem to je?

Donedávna byli Kudrnovi rodina jako každá jiná. Žili ve městě, maminka optička, tatínek počítačový programátor, děti typické „oběti konzumní společnosti“. Jediným disharmonickým bodem jejich životů bylo soužití se sarkastickou babičkou, upoutanou na kolečkové křeslo a nešetřící jízlivými poznámkami. Pak se to ale stalo – jistý notář jim telefonicky oznámil, že Kudrnův strýc Hubert (o kterém slyšeli poprvé) zemřel a odkázal jim statek. Maminka, nadšená zastánkyně zdravého života, to uvítala s nadšením, ostatní s rozpaky. Přesto se Kudrnovi na ranč přestěhovali a začala tím velká zemědělská sága, kdy se pošetilí městští lidé naivně pouštějí do sžití s přírodou. Nad některými nápady jejich nejbližší soused, starousedlík Jeřábek, jen kroutí hlavou.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Status: viděno několik náhodných epizod
Hodnocení celého seriálu: –

Tomuto seriálu jsem nikdy nepřišel na chuť. Příběh mě nebavil, postavy nudily, takže jsem nikdy neměl potřebu vidět všechny díly. Ani po letech to není jiné a minimálně první díl zase nezanechal nic hlubšího. Jedno vlastně jo, do dnes nechápu, proč je Noga nadabovaný.

Vůbec mě nebavil syn jako vypravěč, bylo to neskutečně otravné a přišlo mi, že ani příběhu nedodával nějaký jiný rozumět. Ještě víc mě ale teda štval mladší syn, který měl neskutečně nesmyslný scénář. Zbytek se tak nějak dal, takže ve finále hvězdila babička, která měla jako jediná sem tam nějakou tu perlu.

Možná kdybychom se dívali na originální úvodní díl, který byl později rozdělen na dva (tak to tu máme vedeno i my), možná by to bylo lepší. Ale takto to sice byl typický úvod, jenže suchý. Necelá půl hodina působila jako hodina, nikam to úplně nesměřovalo a ke všemu tak zbytečně ujeté. Po dnešní vydání SLDH mám pocit, že některé seriály by skutečně měli zůstat jen někdy v minulosti. Jsem si jistý, že se najde někdo, kdo na tento český počin nedá dopustit, ale zatím nějak nevidím důvod proč.

 • babička
 • lepší než sledovat celý 50minutový díl
 • syn jako vypravěč
 • otravný scénář mladšího syna
50 %
Mé hodnocení
jesmot

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: –

Popravdě trochu jsem se obával, protože české seriály moc nesleduji, jelikož, když jsem byl malý, byly v televizi puštěné pořád seriálu typu Ulice nebo Ordinace. Tady jsem se i trochu zasmál, ale některé vtipy mi přišli absurdní. Příběhově se tu nic moc neděje, navíc mi přijde zvláštní nechat babičku na vozíčku samotnou v bytě a postavy jsou typicky vybrané, někdy mi přijde, že až na sílu, nejvíc se mi ale líbil tatínek. A zábavné bylo také objevení pozemků.

 • to lepší z české tvorby
 • tatínek
 • příjezd na statek
 • místy jsem se zasmál
 • některé vtipy jsou absurdní
 • nelogičnost
 • typické postavy
60 %
Mé hodnocení
Dom_Domec
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík! 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
lenochod6

lenochod6

Tohle je asi po Takové normální rodince a Comebacku jediný další oblíbený seriál naši rodiny, který jsme...
před 20 týdny
minion93

minion93

jeeej to je úplne detstvo :) rada som to pozerala :D babička je stále pre mňa najlepšia :D :D
před 20 týdny
verca.sotek

verca.sotek

Seriál mého dětství. Nedávno jsem dávala rewatch a pořád mě to bavilo. A souhlasím, babička je prostě...
před 20 týdny
Další články k tématu