Facebook Twitter E-mail
16. ledna 2013

Věřte nevěřte počesku: Nova spouští sedmý kanál

Není to apríl. Vážně ne. Ředitel Novy téměř na konci tiskové konference o jarním programu prohlásil, že Nova hodlá spustit svůj sedmý kanál. A překvapil tím opravdu všechny.

V médiích se už mírně spekulovalo o dalším kanále, když si Nova nechala zaregistrovat ochranné známky Bon Bon, Bon Bon TV, Nova Bon Bon, Nova Park, Telka TV, Telka, Nova Telka, Nova Legend, Nova Story, Mozaika nebo třeba Frnda. Nikdo ale nečekal, že se události dají tak rychle do pohybu, i když Nova avizovala, že by ráda další kanály spustila. Se spuštěním Fandy v červenci a vánočním Smíchovem tak půjde už o třetí nový kanál během necelého tři čtvrtě roku.

Nový kanál už brzy

Andruško totiž oznámil, že nový kanál chce spustit někdy kolem data oslav 19. narozenin Novy, které budou 4. února (ale s největší pravděpodobností do konce února). Jenže mu v cestě stojí jedna administrativní věc – Nova nemá na nový kanál licenci. Tu ale může získat již na nejbližším zasedání RRTV (Rady pro rozhlasové a televizní vysílání), která se koná 22. ledna.

Co bude hlavním programovým zaměřením nového kanálu zatím ředitel Novy neprozradil. Vylučuje ale, že by za aktivitou stálo spuštění nového kanálu konkurenční Primy Zoom (které je plánované na 1. února).
Kanál prý ale bude bezplatný, šiřitelný v multiplexu 4. Důvod, proč ani tento kanál nebude Nova vysílat v multiplexu 3 není prý jejich vina, ale vina Českých Radiokomunikací. Prý na to [České Radiokomunikace] nemají prostor a chtějí podpořit konkurenční boj.

Jenže to má mouchy. Asi skončí jeden HD kanál.

Zároveň se ale se spuštěním sedmého nováckého kanálu nesou spekulace o konci ČT 1 HD. Odpověď na otázku proč je jednoduchá. Multiplex 4 prý není nafukovací a už teď je plně vytížený, jede v něm šest kanálů, z toho 2 v HDTV rozlišení (ČT 1 HD a Nova HD). Aby se zde mohl vysílat nový kanál, musel by se nějaký ze stávajících HD kanálů přesunout nebo zrušit (Nově se podařilo spuštění nového kanálu tak utajit, že tím překvapila i provozovatele multiplexu). A vzhledem k tomu, že ČT vypršela smlouva na přelomu minulého a letošního roku, dá se předpokládat, že Černý Petr zůstane v rukách právě ČT 1 HD.

Co dál?

Zároveň s novým kanálem se Nova rozhodla divákům nadělit další dárek k 19. narozeninám, a to Den otevřených dveří. Tyto dny jsou běžné na Markíze, ale na Nově se budou konat vůbec poprvé. A dá se očekávat, že si je spousta diváků nenechá ujít; stejně jako na ČT se očekávají tisíce návštěvníků.


Zdroj: Digizone.cz, IDnes.cz, MediaGuru.cz

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

davulamedula
před 248 týdny
Jestli bude vysílat stejné programy jako doposud, tak může mít třeba 30 kanálů...
VanThomass
před 248 týdny
Přesně tak, to je ale jejich logika, kterou asi my nechápeme, však oni to...
ševča
před 247 týdny
jako oni říkali už před vánoci, že letos spustí další, ale mluvili tak...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY