Facebook Twitter E-mail
17. ledna 2013

Postřehy z TCA: FX

Naše dva týdny s Television Critics Association zakončíme dnešním článkem o kabelové stanici FX.

Prezident stanice, John Landgraf, se zvědavým novinářům a kritikům svěřil s plány o Anger Management, o pokračování It's Always Sunny In Philadelphia a dalších informacích a novinkách o svých úspěšných seriálech.

Pravděpodobně největší novinkou byla informace o Anger Management. Již nějaký ten pátek víme, že komedie s Charliem Sheenem byla po první desetidílné sérii obnovená pro dalších devadesát epizod. Nyní je jasné, že se jich dočkáme v rozmezí pouhých dvou let!

Anger Management pojede téměř bez přestávky dva roky: „Plánujeme nasadit pětačtyřicet epizod za rok,“ řekl Landgraf. To tedy znamená, že Charlie se na obrazovkách bude objevovat týden co týden, pouze s výjimkou svátků a sportovních přenosů.

Další novinkou je, že Sheenův skutečný otec Martin Sheen, který hraje jeho tátu i v seriálu, byl povýšen na hlavní postavu. „Myslím, že tím se náš seriál stává lepším, že zkoumá více generací lidí,“ vysvětlil tento tah Landgraf.

It's Always Sunny je podle ředitele stanice posledním ze čtyř pilířu FX, který se stále drží na obrazovce (dalšími třemi jsou The Shield, Rescue Me (Zachraň mě) a Nip/Tuck (Plastická chirurgie, s.r.o.)). Tato veteránská komedie již dříve byla obnovena pro devátou sérii, která pravděpodobně nebude poslední. „Je velká pravděpodobnost, že se seriál vrátí i podesáté. To, zda bude dál pokračovat, závisí na lidech, kteří jej tvoří. Jestli budou chtít vymýšlet další osudy. A samozřejmě také na divácích, bez nich by nemělo smysl nové díly natáčet. Ale rozhodně budeme zpátky příští rok a pravděpodobně i přespříští.“

Novináři se také ptali na názor ke změnám u konkurenční AMC, konkrétně u přeobsazování showrunenrů u hitovky The Walking Dead (Živí mrtví), která se i přes tyto změny drží na špici divácké přízně. „My jsme nikdy showrunnera nevyhodili. Tyto seriály jsou hodně osobní, nemůžete jen přijít a začít si hrát. My tvoříme devadesátihodinové filmy. Autor musí dokončit svou cestu. Co by The Shield bylo bez jeho tvůrce? Kdyby Shawn Ryan nenapsal poslední sérii?“ odpověděl Landgraf.

Showrunner a výkonný producent seriálu Justified (Strážce pořádku), Graham Yost, začne brzy pracovat dvojnásob. Krom tohoto seriálu je součástí týmu novinky The Ameicans, s napětím očekávaném seriálu FX o manželské dvojici ruských špionů. Jak zatím dvojí nasazení Yost zvládá? „Není to až tak složité. Sice je to víc práce, ale také skvělá zkušenost. Do The Americans jsem zapojen především tak, že neustále mluvím s tvůrci a producenty. Čtu si scénáře a dávám poznámky. Čtu upravené verze a dávám poznámky.“

Když už je řeč o The Americans, určitě stojí za to zmínit, že tvůrce seriálu, Joe Weisberg, čerpal ze svých osobních zkušeností, když v letech 1990 – 1994 pracoval jako agent CIA. „Přesně takto tenkrát pracovníci CIA a jejich rodiny žili. Jedna z věcí, přes kterou jsem se nikdy nepřenesl, bylo to, že CIA nesmí říct svým dětem, co doopravdy dělají. I když žijí v zahraničí, nemůžou jim to říct, protože dítě by šlo a vyslepičilo to všem okolo a tím by zničilo práci v utajení. Potom, když jsou starší a dozví se pravdu, to část vezme, část s tím má ale problém. Vždy mi tento postup přišel velmi mocný a zajímavý. Toužil jsem jít a říct světu tento příběh o tom, jaký dopad má tato práce na rodinu.“

Další sezóna bude pro FX plnější, než kdy dříve. Kromě stávajících seriálů si stanice totiž objednala čtyři nové piloty! Jeden z nich se později v letošním roce dočká seriálové objednávky a objeví se na obrazovkách. Landgraf doufá, že to bude The Bridge, drama odehrávající se na hranicích USA a Mexika (info). Ředitel nedávno viděl první záběry z čerstvě dotočeného pilotu a je nadšený.

Kromě The Bridge je ve hře také upírské drama The Strain a drama Tyrant od producentů Homelandu (více zde). O těchto dvou projektech se s nadějí mluví o objednávce celých sérií na rok 2014. Stanice objednala k pilotu také doprovodné scénáře a svolala malé týmy scénáristů, což dává naději.

Louie rok 2013 vynechá, FX se tedy poohlíží i po komediích, chce v letošním roce nasadit hned tři komediální novinky. Kromě toho stanice hledá také doprovod k animovanému Archer. Největší naděje zde má projekt Chosen, kterému byl již také objednán pilot (psali jsme zde).

(Zdroje: TV Line, Deadline, Deadline 2, Deadline 3, Deadline 4)

Další díly seriálu

Postřehy z TCA: NBC (6. 1. 2013)
Postřehy z TCA: FOX (8. 1. 2013)
Postřehy z TCA: ABC (11. 1. 2013)
Postřehy z TCA: CBS (13. 1. 2013)
Postřehy z TCA: Showtime (13. 1. 2013)
Postřehy z TCA: CW (14. 1. 2013)
Postřehy z TCA: FX (právě čteš)

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Rosanna
před 252 týdny
The Strain a Tyrant by som rada na FX uvidela :).
FifaH009
před 252 týdny
To bude teda pořádná dávka Anger Managementu :D

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY