Facebook Twitter E-mail
9. února 2013

Julie Plec: Spin-off nebude stínit našemu miláčkovi!

Před několika týdny internetem prosvištěla novinka, že Julie Plec chystá spin-off The Vampire Diaries (Upíří deníky), který se bude zaměřovat na Původní a Klause. V rozhovoru producentka sděluje podrobnosti a uklidňuje fanoušky, že Deníky rozhodně do pozadí neustoupí.

Potenciální seriál by vycházel z epizody, kterou TVD odvysílají 25. dubna. Internetový server EW úspěšnou producentku a showrunnerku zpovídal.

Nápad na spin-off už ve vzduchu visel nějakou dobu. Proč jste s ním přišli zrovna nyní?

Spin-off je něco, o čem jsme mluvili poslední dva roky. Chtěli jsme s ním vyjít na světlo již loni, ale bylo potřeba udělat spoustu práce během velmi krátkého času. Roční odložení nám dalo příležitost utřídit si myšlenky a přijít s perfektním návrhem. Samozřejmě naši herci jsou nadšení a mají zájem o to, aby jejich postavy žily i nadále. Všechno se spojilo a vyšlo z toho něco, o čem si myslíme, že nebude stínit našemu hlavnímu miláčkovi, The Vampire Diaries, a přitom nám to dá šanci rozšířit naše postavy dále do světa.

Co nám můžete prozradit o epizodě, která se bude vysílat 25. dubna?

Hlavním dějem bude to, že shoda událostí v Mystic Falls donutí Klause, aby odjel do New Orleans, aby vyřešil jedno tajemství. Donese se mu, že se proti němu někteří lidé spojují a to ho znepokojí. Takže zamíří do New Orleans, aby zjistil, kdo se ho chystá zradit a jak to chtějí udělat. Při hledání odpovědí se vrátí do města, ve kterém byl před pár sty lety jedním z původních osadníků a které pomohl postavit. Znovu se setká s upírem Marcelem, kterého tenkrát proměnil. Ten si tu během let zavedl svá vlastní pravidla a obyvatele proměnil v nadpřirozenou komunitu, které vládne. Vlastně tím Klausovi smeká s tím, že ho naučil vše, co potřeboval vědět.

Už jste obsadili roli Marcela?

Zatím ne. S castingy začínáme během příštího nebo přespříštího týdne.
(Poznámka: Rozhovor byl pořízen před dvěma týdny. Tento týden byla role Marcela již obsazena. Ztvární ho Charles Michael Davis. Více zde)

Jak byste ho popsala?

Je to ten typ, co je hlavním zdrojem zábavy na každé párty. Je nevyzpytatelný a nebezpečný, a taky děsně cool. Rád paří a užívá si svůj upírský život plnými doušky.

Pokud se spin-off stane skutečností, bude se odehrávat v New Orleans?

Ano. Když jsem se bavila se zástupci CW a produkčního studia, řekla jsem jim: Svým způsobem je francouzská čtvrť s méně než třemi tisíci obyvateli vlastně takovým malým městečkem. Takže půjde o příběh z malého města, i když je to město, které všichni známe velmi dobře. Každý z nás má svou vlastní touhu po New Orleans, buď jsme tam žili, nebo bychom si to rádi někdy zkusili.

Fanoušky by zajímalo, co by mohlo Klause zaměstnat, a také jak do obrázku zapadá Hayley (Phoebe Tonkin).

Odpověď na tuto otázku je součástí velkého tajemství. Řeknu jen tohle. Fanoušci by neměli ani začít přemýšlet o tom, co a jak se stane, protože doufáme, že budeme mít štěstí, že se nám podaří překvapit úplně všechny.

Bylo by zde místo pro Elijaha (Daniel Gillies)? Protože podle nás prostě prostor potřebuje.

No, ve světě Julie Plec a její posedlostí Danielem Gilliesem je pro Elijaha vždycky místo (smích). Otázkou pouze zůstává, jestli bude mít Daniel zájem pokračovat v hraní Elijaha. Ale z celého srdce doufám, že odpověď bude kladná.
(Pozn.: V době, kdy rozhovor vznikal, zatím nebylo jisté, zda se Elijah k The Originals přidá. Nyní už je to potvrzeno.)

Takže jste s ním o této možnosti mluvila?

Ano. Rozhodně. Ale jak to vidí, na to se musíte zeptat jeho. Mimochodem, je snad jasné, že to myslím ironicky, když o sobě mluvím ve třetí osobě (smích).

A co Rebekah (Claire Holt)? S Klausem jí to zrovna moc neklape…

Právě v tuto chvíli je na něj šíleně naštvaná. Jejich vztah bude muset v následujících pěti epizodách překonat doslova horu překážek, a to pět epizod nejmíň, možná až do konce série. Myslím, že Rebekah je postava, která by byla nesmírným přínosem pro oba seriály. Záleží jen na tom, co budoucnost chystá pro Rebekah, nebo jaká bude Claiřina budoucnost s Rebekah, a jak se vyvinou další věci a okolnosti.

Byla byste showrunnerkou obou seriálů?

Myslím, že ano. Po pravdě jsme o tom ještě příliš nemluvili, ale ráda bych tento status sdílela s Caroline Dries. Skvělé je, že Caroline dokázala během více jak tří let najít svůj hlas a stala se tak skvělou kapitánkou týmu, kromě toho, že je také talentovaná scénáristka a zná seriál skrz na skrz. Takže já bych jí samozřejmě byla pořád po boku, ale ona by dostala více zodpovědnosti. Z Deníků do The Originals přejde Mike Narducci a také si zabere velkou část práce. Takže s trochou štěstí dva talentovaní lidé, kteří na Denících vyrostli, budou pokračovat v geniálnosti, kterou rozhodíme mezi oba seriály.

Zpátky k Deníkům. Na otázku, proč spala s Damonem, Elena odpověděla, protože ho miluje. Potom mu zavolala a řekla mu „Miluji tě“. Je to tím vyřešeno, nebo ne?

Myslím, že Elena věří, že v té chvíli je to pravda, a že tím přesvědčí i Damona. Tato otázka samozřejmě nezmizí jen tím, že se vyslovilo slovo láska. Pořád zde budou pochybnosti, Damona to bude užírat pár následujících epizod. Ale v tu chvíli to byli dva lidé, kteří se tolik snažili udělat správnou věc a zůstat od sebe, ale kteří nakonec přece jen potřebovali toho druhého. A mimochodem, ta písnička, která hrála (Snow Patrol – New York), tu jsme chtěli loni v desáté epizodě, když se Damon s Elenou políbili, ale přišli jsme o ni týden před vysíláním. Od té doby jsem ji měla v záloze a jen jsem čekala na perfektní moment, kdy ji znovu použít.

Stefan a Rebekah spojenci? Pěkný twist.

Viděli jsme mnoho způsobů, jak se Stefan sám dokázal ničit, většinou byly pěkně temné a násilné. Mysleli jsme, že bude zajímavé, když na ztrátu dívky, na lži a zradu, zareaguje tak, že se bude snažit, aby ho to přebolelo, takže jsme mu dohodili asi toho nejvíce sebedestruktivního partnera (partnerku). Tohle je pěkně šťavnatý páreček, vždyť Stefan jde do postele s Eleninou nepřítelkyní na život a na smrt!

Rebekah řekla, že Klaus vymazal Stefanovy vzpomínky na to, co k ní Stefan cítil. Vrátí se tyto pocity? Bude to novou otázkou v seriálu?

No, na začátku, když jsme ji představili, jsme objevili neuvěřitelnou chemii se Stefanem. Potom se ale jejich příběhy ubraly jinými směry. I tak to ale existovalo, i když byl tenkrát Stefan úplně jiná osoba. Teď bude přítomno asi více nostalgie nad tím, jací byli předtím. Určitě se nestane, aby se Stefan jednoho dne probudil a řekl si „Pane bože, vždyť jsem byl celou dobu se špatnou holkou!“ I tak ale mají nějaké pěkné vzpomínky, které jim umožní na chvíli vydechnout.


Tak co, řekla vám Julie něco, co vás potěšilo? Nebo se bojíte, co z toho nakonec bude? Mají vůbec dva stejné seriály šanci udržet se na obrazovkách stejné stanice?

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ševča
před 244 týdny
třeba proto, že tvd je teď většinu času prd o něčem. se spin-ofem nám...
Nikuska181
před 243 týdny
Mne sa už tento nápad prestáva páčiť, ako tam prídu ďalšie nové postavy...
vcelka444
před 237 týdny
Upřímě se mi, jako většině z vás vůbec nelíbí nápak se spin-off seriálem a...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY