Diskuze k článku Seriálová abeceda: A
avatar uživatele
fabec1222
Dlouholetý uživatel | Cool level: 19 | Černá zmije
26. 5. 2022 / 12:21:14 (před 98 týdny)
off

Haló, Haló, Arrested development a Ally, velké seriálové pecky :) Haló, Haló a Arrested jsou si i dost podobné v tom, že jsou založené komplet na "running jokes", kdy se jednotlivé vtipy opakují celý seriál.
Arrested a Ally zase v tom, že oba měli skončit dříve, než oficiálně skončily. U AD, stejně jako u mnohých jiných seriálů, jsou ty obnovené řady o několik levelů horší, než původní, a já je při sledování úspěšně ignoruju, jelikož třetí řáda má v rámci možnoství vcelku uspokojivý konec. U Ally je zas navíc ta poslední řada, kdy přišli veletoče s obsazením a tvůrcům už viditelně došel dech.
Haló, Haló pro mě jedna z těch věcí, které u mě ve vzpomínkách sahají až do ranného dětství, tehdá to dávali myslim v podvečer na ČT2, legendární poručík Gruber a jeho tančík se nikdy neomrzí :) Stejně tak Crabtree a jeden z největších překladatelských oříšků pro překlad jeho hlášek :)
https://www.youtube.com/watch?v=duX4tIFocvY&ab_channel=StianBluthLevik

Editováno: 1x | Naposledy: 26. 5. 2022 / 12:22:06
avatar uživatele
Janey T
Redaktor | Cool level: 21 | Phil Dunphy
26. 5. 2022 / 12:58:24 (před 98 týdny)
off

Je to skvělý nápad a ráda si přečtu další články na další písmena. Z této top 10 mám rozkoukaného Arrow a Agenti S.H.I.E.L.D. Ale zbytek je taky úžasné a třeba takového Angela si ráda dám někdy jako kompletní maraton, protože jsem v té době, kdy byl v TV viděla jen pár dílů. :D

Jinak ještě se mi líbí i tyto seriály:
Ach, ty vraždy!
All Of Us Are Dead
Arcane
Archive 81
i zmíněná Andromeda nesmí u mě chybět. :D

Janey T.
avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
26. 5. 2022 / 13:01:37 (před 98 týdny)
on

Aww seriálová abeceda.. Tak bacha na písmenko X 😈😈. Jinak bude víš co😈. A propos.. hádám, že se jede podle původních názvů, takže zatímco u nás by Akta X byly už teď, podle původního názvu budou až u toho X 😁.

A teď k vyjmenovaným áčkum... Alias jsem strašně žrala. Díky tomu patří doteď Jennifer Garner k mým oblíbeným herečkám.
Angela jsem videla ale za mě je to takové eh. Neurazí ani nenadchne.
K Arrowovi jsem si hledala cestu dlouho (mamce jsem ho kvůli Amellovi stahovala dřív) i proto že Arrow byl pro mě do té doby Justin Hartley že Smallvillu a Amell mi neseděl,ale nakonec jsem si postupně našla cestu k němu i celé rozrůstající se Arrowverse.
Carterová mě bavila i víc než původní Agenti, které jsem pak ani nedokoukala.
Ally McBealovou nemůžu ani vidět, protože ten styl fraškovitych případů mi absolutně nesedl. O tom že charaktery jsou úplně všechny na přes držku ani nemluvě ( a i proto jsem nebyla zrovna nadšená z obsazení Callisty jako Cat Grant do SPG, což se ve výsledku ukázalo jako správné tušení).

Zbytek zde vyjmenovaných jsem neviděla a mezi mými oblíbenci už na taky nezačíná myslím nic. Ale jinak rubrika to zajímavá, to zas jo...

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
_-0-_
Uživatel od první verze | Cool level: 36 | maj. Margaret 'Štabajzna' Houlihanová
26. 5. 2022 / 13:29:17 (před 98 týdny)
off

Z uvedených jen 'Allo 'Allo!, chybí mi: The Addams Family (1964-1966) a Andromeda (kvůli prvním řadám a ano, je mezi "Čestnými zmínkami").

Kdo je autorem/výběrčím" seriálů? ("Dnes se mrkneme na top 10 seriálů čistě subjektivního výběru...") Pokud autorka, nebylo by přesnější uvést: "Dnes Vám jsem osobně vybrala..." :-)))

EDIT: Jo, doufám, že také dojde řada na seriály, začínající na #. Jinak by z výběru vypadly nejen seriály, začínající čísly a zvláštními znaky, ale i seriály, uvedené v originálních názvech v jiných code pages ($#*! My Dad Says, Метеорит, Городок...). (Pokud jsou skutečně vybírány pouze z původních názvů, jak zmínila andromache.)

Cato (24.2.2022): "Cēterum um cēnseō RuSSia esse dēlendam."
Editováno: 1x | Naposledy: 26. 5. 2022 / 13:54:50
avatar uživatele
Lord Edmund Blackadder
Redaktor | Cool level: 33 | Jack Carter
26. 5. 2022 / 13:38:36 (před 98 týdny)
off

Skvělý nápad na rubriku. Alias jsem začal letos díky výzvě, a po dokončení LFN to bude plynulé navázání na podobné téma. Potom mám v plánu ještě Andromedu, The Americans, a snad někdy zkusím Archera.
Až se dostane na M, v rámci historie by myslím neměl chybět původní MacGyver.

I have a cunning plan...
avatar uživatele
Drunk_Queen
Redaktor | Cool level: 54 | Jack Shephard
26. 5. 2022 / 13:45:52 (před 98 týdny)
off

Za mě šedesátková The Addams Family :).

avatar uživatele
AislinK
Dlouholetý uživatel | Cool level: 7 | Manny Bianco
26. 5. 2022 / 13:49:27 (před 98 týdny)
off
andromache napsal(a):


K Arrowovi jsem si hledala cestu dlouho (mamce jsem ho kvůli Amellovi stahovala dřív) i proto že Arrow byl pro mě do té doby Justin Hartley že Smallvillu a Amell mi neseděl,ale nakonec jsem si postupně našla cestu k němu i celé rozrůstající se Arrowverse.

Taky jsem ze začátku těžce nesla, že je Arrow někdo jiný, než na koho jsem byla do té doby zvyklá. :D Ale nakonec jsem si zvykla, aj se mi v té roli líbil.

Ještě jsem to teda nedokoukala, jelikož už mě to tolik nebere, ale ze začátku mě to bavilo moc.

avatar uživatele
AislinK
Dlouholetý uživatel | Cool level: 7 | Manny Bianco
26. 5. 2022 / 13:56:59 (před 98 týdny)
off

Ze zmíněných mám zamilované seriály Ally, Angel, Awkward. Arrowa mám stále rozkoukaného, a jako jo, dobrý seriál, ale mezi moje zamilované úplně nepatří.

Co nezaznělo a je hrozně super seriál je Atypical. The Act bylo taky super. Pak taky Alias Grace. To jsou snad všechny Áčkový seriály, který můžu. Nebo aspoň který si teď vybavuju. :)

avatar uživatele
richardK
Redaktor | Cool level: 15 | Christopher Turk
26. 5. 2022 / 14:31:40 (před 98 týdny)
off

Supr zavzpomínání si, byť favorit může být jen jeden. The Americans😎. A zvláštní titul poroty bych udělil Arcane 🎆.

Richard
avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
26. 5. 2022 / 16:01:50 (před 98 týdny)
on

Ale jak se dívám, tak tu chybí zásadní evropský seriálový kousek.. Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei :D :D. Když už je tady to A :D.

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
Fruiko
Boss nejvyšší | Cool level: 116 | Will McAvoy
26. 5. 2022 / 16:15:12 (před 98 týdny)
off

Jsou tam The Americans a Archer, takže dobrý...

Čestné zmínky:

Alice in Borderland
Altered Carbon
American Horror Story

Všechna tahle písmenka napsal zakladatel webu.
Editováno: 1x | Naposledy: 26. 5. 2022 / 16:17:58
avatar uživatele
Petyer
Redaktor | Cool level: 36 | maj. Margaret 'Štabajzna' Houlihanová
26. 5. 2022 / 16:22:18 (před 98 týdny)
off

To je normalne ze podpasovka tato nova rubrika 😁 Uz aj tak mam poriadne prepchaty watchlist a to mam pridavat dalsie dobre kusky...😀

avatar uživatele
hlivoj
Uživatel od první verze | Cool level: 36 | maj. Margaret 'Štabajzna' Houlihanová
26. 5. 2022 / 16:29:19 (před 98 týdny)
off

kedysi dávno som fičal na Alfovi, A-Teame, Cobre 11, Rodine Addamsonovcov a mama, sestra či neter by tam určite pridali ešte srdcovku Annu zo zeleného domu.

Nesmúť za človekom, čo ťa odmietol! Veď takých ešte nájdeš stovky...
avatar uživatele
Mik
Uživatel od první verze | Cool level: 57 | admirál William Adama
26. 5. 2022 / 16:57:51 (před 98 týdny)
off

Z těch zmíněných určitě Ally McBeal, Allo Allo, Angel, Archer a Alias.
Jinak určitě můžu doporučit The Act, Ajin, Awake, Avatar: The Last Airbender, ALF, Altered Carbon (první série), The Amazing Race, American Crime/Horror Story, Almost Human, The Alienist a Alice in Borderland.

avatar uživatele
ragelly
Autorka článku | Cool level: 130 | Gordon Ramsay
26. 5. 2022 / 17:51:26 (před 98 týdny)
off

Přiznávám, že výběr nebyl příliš důkladný, protože místo probírání se tady těmi desetitisíci seriály jsem objevila jen nějaký velmi okleštěný seznam na Wiki, odkud jsem těch pár kousků vyfiltrovala do článku. Ale tady v diskuzi zaznívají taky parádní kousky, které minimálně v čestných zmínkách být měly. Jsem ráda, že sem přidáváte své příspěvky 😊👏

avatar uživatele
Cermmi
Běžný uživatel | Cool level: 7 | Manny Bianco
26. 5. 2022 / 20:27:51 (před 98 týdny)
off

Za mě opět musím připomenout Arcane, zatím jen jedna sezóna takže to ještě nestihli pokazit :D
Agenti mi ze začátku nepřišli špatní, ale hodně jsem se musel přemlouvat abych je dokoukal.
Arrow se mi hodně líbil první a druhou sezónu, ale pak už to tay nebylo nic moc, později jsem ani nedokoukal.
U zmíněného Alterned carbon se mi strašně líbila první sezóna, ale druhá už nějak nebyla to pravé ořechové.

Možná bych ještě zmínil sice dětský ale povedený Avatar Last airbender

avatar uživatele
lupe
Dlouholetý uživatel | Cool level: 19 | Černá zmije
26. 5. 2022 / 20:52:40 (před 98 týdny)
off

Já si na první dobrou vzpomněla na Alias. Podle článku pak na Ally McBeal a taky jsem viděla pár dílů Angel. Jsem holt už ta "starší" generace...

lupe
avatar uživatele
kumla
Dlouholetý uživatel | Cool level: 27 | Bobby Singer
27. 5. 2022 / 08:08:07 (před 98 týdny)
off

Kdybych měla čas, tak si klidně znovu pustím Alias, to byla pro mě naprostá pecka. Další parádní seriál je The Americans, to jsem taky hltala. Ve své době jsem měla v oblibě i Ally, dnes už se tomu trochu divím 😀. Arrow mě bavily první asi 4 řady, dal jsem se nedívala.

Kumla
avatar uživatele
Eviik
Uživatel od první verze | Cool level: 10 | sžt. Maxwell 'Max' Q. Klinger
27. 5. 2022 / 17:18:37 (před 98 týdny)
off

Haló, haló! jsem párkrát viděla v televizi a moc jsem se bavila. Angel je srdcovka a má své místo, zatímco to, co lidi viděli na Arrowovi jsem nikdy nepochopila.
Hrozně ráda bych se někdy podívala na Archera, máte naprostou pravdu, i když už mi to někdo doporučoval, úplně jsem na to zapomněla.
Z českých se mi vybavila Arabela, kterou jsem viděla jako malá a mám na to hezké vzpomínky... Ale asi bych se neodvážila podívat se na to znovu, abych si je nezkazila. :D

avatar uživatele
ragelly
Autorka článku | Cool level: 130 | Gordon Ramsay
27. 5. 2022 / 19:23:15 (před 98 týdny)
off

Na konci článku přibyla anketa o váš nejoblíbenější áčkový seriál :) Za sebe musím říct, že mám jasného vítěze. Po kontrole filtru jsem našla jeden seriál s hodnocením 100 %, a to Ash vs Evil Dead ❤️

avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
27. 5. 2022 / 19:44:19 (před 98 týdny)
on
ragelly napsal(a):

Na konci článku přibyla anketa o váš nejoblíbenější áčkový seriál :) Za sebe musím říct, že mám jasného vítěze. Po kontrole filtru jsem našla jeden seriál s hodnocením 100 %, a to Ash vs Evil Dead ❤️

Ugh, Ash.. Jako miluju tu bandu kolem toho seriálu (prostě Tapertverze), ale ten level nechutnosti byl na mě už až příliš příliš vysoko....

A jinak jsem u sebe objevila ještě jeden seriál, který jsem měla ráda a vůbec mi nedošlo, že je taky "Áčkovej" (i když pro některé asi spíš céčkovej, ale vy se jděte vycpat :P) The Adventures of Sinbad

Plus přihodím jednu australskou perličku, která mě bavila hodně a to Anzac Girls. Je škoda, že australské seriály jsou tu fakt poměrně dost opomíjené...

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
Editováno: 3x | Naposledy: 27. 5. 2022 / 19:55:33
avatar uživatele
Litocha
Dlouholetý uživatel | Cool level: 48 | Sarah Walker
27. 5. 2022 / 23:48:21 (před 98 týdny)
off

Předně jsem moc ráda za novou rubriku (už jsem si říkala, že je nějak ticho po pěšině - anketám už odzvonilo?). Z uvedených jsem kdysi sledovala jen Ally a tehdy se mi líbila (dnes už by to nejspíš bylo jinak).
V dětství jsem vážně měla ráda i tady už zmíněnou Arabelu, původní seriál byl super, pokračování nebrat. Z mých áčkových mi nepřišlo špatné ještě Away (zrušení mě celkem mrzí, mohlo to být ještě zajímavé) a už několik let se chystám a těším na The Astronaut Wives Club, ale kdy se na něj dostane, kdo ví...

avatar uživatele
ragelly
Autorka článku | Cool level: 130 | Gordon Ramsay
28. 5. 2022 / 01:20:52 (před 98 týdny)
off
Litocha napsal(a):

Předně jsem moc ráda za novou rubriku (už jsem si říkala, že je nějak ticho po pěšině - anketám už odzvonilo?). Z uvedených jsem kdysi sledovala jen Ally a tehdy se mi líbila (dnes už by to nejspíš bylo jinak).
V dětství jsem vážně měla ráda i tady už zmíněnou Arabelu, původní seriál byl super, pokračování nebrat. Z mých áčkových mi nepřišlo špatné ještě Away (zrušení mě celkem mrzí, mohlo to být ještě zajímavé) a už několik let se chystám a těším na The Astronaut Wives Club, ale kdy se na něj dostane, kdo ví...

Ale jo, taky časem budou. Jen jsem potřebovala pauzu :D