Facebook Twitter E-mail
20. ledna 2013

Zazářili a zmizeli z obrazovky... nebo ne? Kam se ztratili?

Také si občas oblíbíte jednoho herce a mrzí vás, že už nikde moc nehrál? Nebo si ho naopak v jiné roli nedokážete představit? Dnes vám v našem zbrusu novém fotočlánku pár takových herců představíme a zabrousíme do seriálů, kde jste si jich možná ani nevšimli :)

Začínáme notoricky známým Davidem Nyklem alias Radkem Zelenkou ze seriálu Hvězdná brána: Atlantida. Tento herec se českým fanouškům přiblížil hlavně svým nevybíravým slovníkem (který více vynikne v nedabované verzi). Po skončení seriálu se ale zdálo, jakoby nadobro zmizel…

Photo © MGM

Jenže až tak úplně nezmizel. Měl pár „štěků“, zde například v roli reverenda Marcuse v sedmé epizodě třetí řady seriálu Fringe…

Photo © FOX

… nebo zde jako názorový východoevropský rodinný přítel Sergei v první epizodě sci-fi seriálu Continuum.

Photo © Showcase

V posledních několika letech ale docela divoce měnil vizáž. Toto je fotka z Dragonconu v roce 2011…

… a tady v roce 2012.

Photo © Rebecca Blissett

Pojďme ale dál. Fanouškům superhrdinů tato postava určitě není neznámá. Dean Cain ve své životní roli Supermana, který vždycky zachrání Lois (a svět) z nesnází.

Photo © ABC

Nebo jako ten z „druhé strany barikády“ – novinář Clark Kent.

Photo © ABC

Po této roli ovšem herecky nezahálel. Důvod, proč jsme ho nikde neviděli, je ten, že role, ve kterých se objevoval, nebyly seriálové, ale filmové, a to ještě mnohokrát pochybné. Filmům dává přednost před seriály, a proto za posledních osm let hostoval jen v devíti seriálech – z toho 3 byly v roce 2005.
Fotka je z natáčení epizody Fail Safe seriálu Burn Notice, kde hrál Dean Cain Ryana Pewterbaugha.

Photo © USA Network

Kdopak by si nepamatoval tuto dámu? Nebo spíš tedy spisovatelku/o­travnou detektivku? Herečka Angela Lansbury se vetřela do domácností milovníků záhadných příběhů s kulkou na začátku a želízky na konci a nadlouho se tam zabydlela.

Photo © CBS

Její role byla opravdu životní – na seriálu To je vražda, napsala strávila plných dvanáct let života. Objevila se celkem v 264 epizodách a 4 filmech s Jessicou Fletcherovou jako hlavní postavou.

Photo © CBS

Původem Britka si zahrála i ve filmech. Fotka pochází z velice kladně hodnoceného filmu Kouzelná chůva Nanny McPhee. Ocenění za roli sice nezískala, ale to ji mrzet nemusí. Za svůj život posbírala mnoho ocenění, včetně tří nominací na Oscara. Jen za seriál To je vražda, napsala získala 4 Zlaté glóby a 6 nominací na ně.

Photo © Universal

A zde její prozatím poslední působiště – role paní Van Gundy ve filmu Pan Popper a jeho tučňáci. Od té doby si užívá zaslouženého klidu.

Photo © Twentieth Century Fox

Seana Mahera znají určitě všichni fanoušci (a hlavně fanynky) seriálu Firefly. Po roli doktora Simona Tama ale už jen hostoval, vždycky na jeden díl…

Photo © FOX

… až přišel rok 2011 a seriál Make It or Break It, ve kterém Sean vydržel celých osm epizod.

Ve stejném roce se mu dařilo ještě víc – získal v seriálu The Playboy Club ne zrovna nevýznamnou roli Seana Beasleyho, gaye, který se oženil se lesbičkou. Po třech epizodách byl ale seriál zrušen a čtyři zbývající natočené epizody se ani neodvysílaly.

Photo © NBC

Kdo by neznal tuto tvář, jako by nebyl. Stejně jako Angela Lansbury zasvětil herec David Suchet téměř celý svůj dosavadní život jedné roli – detektiva Hercula Poirota, ve které působí od roku 1989 v podstatě dodnes. Za tuto roli byl v roce 1991 dokonce nominován na cenu BAFTA.

Photo © ITV

To mu ovšem nezabránilo si v roce 2011 střihnout roli Jaggera v seriálu Great Expectations.

Photo © BBC

Dylana Morana netřeba představovat. V kultovním seriálu Black Books zářil, co se s ním ale stalo dál?

Nic zvláštního. Zanechal dráhy před kamerou a vrhnul se na kariéru stand-up komika. V tomto ohledu byl velice úspěšný – například v Austrálii kvůli němu museli přidávat patnáct představení – původně plánovali čtyři. Na stanici Channel 4 byl ve veřejném hlasování zvolen 17. největším komikem.

Photo © Universal Pictures

Na film a televizi ale úplně nezanevřel, i když se před kamerou už téměř neobjevuje. Zahrál si hlavní roli ve filmu Run, Fatboy, Run společně se Simonem Peggem a Hankem Azariou. To celé režíroval David Schwimmer.

Photo © Beech Hill Films, Entertainment Films, Material Entertainment

A na závěr si představíme jednoho Koláčníka. Tedy ne Koláčníka, ale herce Lee Pace, který Koláčníka hrál v seriálu Pushing Daisies. Snadno zapamatovatelná tvář s výrazným obočím se po seriálu objevila v několika filmech, ale ne kdovíjak známých.

Photo © ABC

To změnila až role Garretta ve filmu Twilight sága: Rozbřesk – 2. část.

Photo © Summit Entertainment, Temple Hill Entertainment, Sunswept Entertainment

A tím to neskončilo. Zahrál si totiž roli elfa Thranduila v nejočekávanějším filmu roku 2012, Hobit: Neočekávaná cesta. Pozitivní zprávou je, že se objeví i v dalších dvou pokračováních.

Photo © New Line Cinema, Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), WingNut Films

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

LenkaTalaskova
před 247 týdny
přesně tak při sledování Rozbřesku jsem si říkala : "OMG Lee Pace ? Omg...
nevermore
před 246 týdny
Dylan mi udělal radost. Jinak jo no spíš je na divadlo viděl sem od něj asi 4...
ševča
před 246 týdny
tak jsem mírně znechucená dalšími rolemi neda...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY