6. 7. 2022

S lupou do historie: American Dad!

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte American Dad! (Americký táta) 1×01: Pilot?

plakát

Základní údaje

Název American Dad! (Americký táta)
Žánr Animovaný, Komedie
Stanice Fox, TBS
Vysílání 2005-????
Počet sérií 20+
Premiéra 6. 2. 2005
Délka pilotu 22 minut
Prům. hodnocení 69 % (od 500 uživatelů)

O čem to je?

Další animovaný seriál Setha MacFarlanea, tvůrce kultovního seriálu Family Guy. Opět sledujeme bláznivé osudy americké rodinky, která však v tomto případě není zrovna typická. Hlavou rodiny je Stan Smith, agent CIA, který je neustále na pozoru a udělá cokoli pro ochranu svých bližních. Kromě něj, manželky Francine a jeho dvou dětí jsou však stálými členy rodiny také mimozemšťan Roger a německy mluvící zlatá rybka Klaus.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Status: viděno něco málo
Hodnocení celého seriálu: –

Dnes tu vůbec neměl být můj názor. Od chvíle, kdy jsem zjistil, že máme v seznamu i toto, jsem byl rozhodnutý, že to bude první lupa, kterou za téměř tři roky vynechám. No, asi před půl rokem jsem byl nucen pár epizod napříč sériemi vidět, takž jsem si nakonec řekl, že pilot už mě nezabije. Nezabil, ale nečekejte dnes nic pozitivního.

Oceňuju, že tu bylo vysvětleno, jak se věci mají s Klausem, protože to mi až doteď unikalo. Ale to je u postav tak jediné. Nikdo mě tu nebaví, všichni mě otravují, dobře, u Hayley a Jeffa na to zatím nedošlo, ale ti taky neměli skoro žádný prostor. A mimo postav mi moc nesedí ani hlasy, teda k postavám jo, ale nejsou nijak příjemné.

Příběh pilotu je taky o ničem, ničím nenadchne, spíš je to další věc, která štve. Když odhlédnu od toho, že v kontextu pozdějších dílů nedává linka se psem žádný smysl (někdo si asi zapomněl dělat poznámky, takže se vloudila chybička), tak se to dá shrnout tak, že to byla nuda. Neskutečně se to vleklo, v průběhu jsem si říkal, že teda pilot je asi delší a bude mít 30 minut, omyl, byl jsem teprve někde okolo 10 minuty. Je to divně ujeté, přitažené za vlasy a dotažené do extrému, což, i když se jedná o animák, není nic super. Někdo toho sem naplácal zkrátka moc a ejhle, nefunguje to.

Z toho, co jsem viděl, je tento díl ještě docela dobrý. Viděl jsem skutečné hnusárny (ty měly asi ale lepší vzhled, jak je tu vidět ten posun v letech), které do teď nechápu. I díky tomu a faktu, že existuje pilot Bob's Burgers, budu nakonec s procenty docela mírný. Ale dobré to rozhodně není, nemůžu to nikomu doporučit a strašně, ale fakt strašně by mě zajímalo, co na tom lidi vidí. Uniklo mi něco?

  • seriál má horší díly
  • bez zbytečného nadávání
  • vleče se
  • otravné postavy
  • ničím nebaví
20 %
Mé hodnocení
jesmot
Další díly seriálu
Kdo dočetl až sem, musí zaručeně likovat! 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
verca.sotek

verca.sotek

Nedávno jsem pilot rewatchovala a nebylo to špatné, ale pamatuji si to vtipnější....
před 5 týdny
Další články k tématu