12. 8. 2022

Novinka pod lupou: School Tales The Series (Netflix)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název School Tales The Series (Temná škola)
Žánr horor, antologie
Stanice Netflix (Thajsko)
Premiéra 10. 8. 2022
Vysílání celá série k dispozici
Délka pilotu 47 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Seriál School Tales vychází z komiksových hitů a je novou thajskou hororovou antologií osmi děsivých duchařských příběhů odehrávajících se ve školách, které vytvořilo šest thajských režisérů zkušených v umění děsit diváky. Seriál provede diváky strašidelnými školami, které v nich vyvolají nostalgické vzpomínky na mrazivé příběhy ze školních lavic. Slibuje spoustu napětí a vzrušení, když nešťastní studenti čelí tajemným, neodvratným hrůzám. Co udělají, aby přežili ve svých strašidelných školách?

Trailer

A jaký je náš ortel?

Ok. Můžeme si dát takový krátký brainstorming? Pokud doslova žijete v hororu a VÍTE, že vám jde o život, pokud do školy každý den nepřinesete správnou učebnici… Není logičtější, já nevím, jen tak pro jistotu, vzít si všechny učebnice každý den? Jasně, máte trošku těžší batoh. Ale většina stejně jezdí autem/autobusem/ně­jak jinak, tak se jim to snad tak nepronese, ne? Celý ten systém jednoho obětního beránka, který musí do školy chodit o hodinu dřív, jen aby všem napsal, jakou učebnici si s sebou ten den musí sbalit, mi přijde směšně a absurdně zbytečný.

Nehledě na to, že to pak může dopadnout přesně tak, jak dopadl i pilot. [spoiler]Nejen, že studentíci zvolili jednoho chudáka, ale ještě si ho ani nevážili, naopak ho těžce šikanovali a jednali s ním jako s kusem hadru. Co víc udělat pro to, aby jeden člověk všem řekl špatnou učebnici a všechny, kteří mu ubližují, odstranil z povrchu zemského, aniž by si zašpinil ruce?[/spoiler]

Když se oprostím od naprosté nelogičnosti celého příběhu, tak musím říct, že už pomalu z těch teen hororů vyrůstám. Nebo začínám mít víc hroší kůži. Protože tohle mi hororové nepřišlo. Žádné lekačky, žádná strašidelná hudba, jen sem tam škaredá maska a pár kapek krve. Slabota.

První díl mě rozhodně nepřesvědčil o tom, že bych měla ve sledování pokrčovat dál.

  • uspokojivý závěr epizody
  • nelogické až na půdu
  • jako horor to pro mě nefunguje
40 %
Mé hodnocení
ragelly
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
richardK

richardK

Jsem na tom po prvním dílu stejně, nijak mně to na další podívanou nepřinutilo.
před 6 týdny
Další články k tématu