15. 8. 2022

S lupou do historie: Outlander

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Outlander (Cizinka) 1×01: Sassenach?

plakát

Základní údaje

Název Outlander (Cizinka)
Žánr Dobrodružný, Drama, Historický, Romantický, SciFi
Stanice Starz
Vysílání 2014-????
Počet sérií 7+
Premiéra 9. 8. 2014
Délka pilotu 65 minut
Prům. hodnocení 86 % (od 1362 uživatelů)

O čem to je?

Claire Randall, vdaná zdravotní sestřička, je z roku 1945 záhadně přenesena do minulosti, konkrétně do roku 1743. Dostane se tak do neznámého světa, kde musí bojovat o svůj život. Claire je donucena vdát se za Jamieho Frasera, statného mladého skotského válečníka. Její srdce je tím rozerváno mezi dva naprosto odlišné muže. Sice ví, jak se historie – nyní její realita – bude odvíjet, ale Skotsko 18. století je nebezpečným místem. Nuda jí rozhodně nehrozí…

Trailer

A jaký je náš ortel?

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: –

Do čeho jdu jsem tušil, konečně ale vím, jak to celé je a jak se děj přesunul do 18. století. Po pilotu ale musím říct, že mě skok o dvě století nazpět docela mrzí, protože bych rád dál sledoval poválečnou dobu. Linka byla hezky rozehrána, bylo to takové pohodové drama, na které by se dobře dívalo i dál. Naštěstí aspoň podle všeho není ději z roku 1945 konec.

Je super, že seriál začíná úplně v jiné době, ze které se pak cestuje časem zpět. Oceňuju, že se nikdo nevydává klasickou cestou skok ze současnosti. Je tu i do kontrastu snaha o racionálno, která právě s polovinou minulého století vytváří zajímavou neotřelou podívanou.

Osmnácté století mě zatím nenadchlo, odehrávala se v něm sice podstatná část pilotu, ale kromě vtipných scén s nadáváním nic moc nepřineslo. Říkám si, že je to jen úvod, ale mám zkrátka pocit promarněného potenciálu. Naštěstí je enormní prostor pro zlepšení napříč i stále vznikajícími sériemi.

  • atraktivní 20. století
  • cestování zpět v čase ne ze současnosti
  • střet s racionálnem
  • 18. století toho zatím moc nenabídlo
80 %
Mé hodnocení
jesmot
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět! 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu