Facebook Twitter E-mail
23. ledna 2013

Piloty v hromadném: NBC

Dneska bylo pilotových objednávek moc a moc a stanice NBC nemohla zůstat pozadu. V repertoáru stanice tak přibyla tři dramata a čtyři komedie. V této bleskovce se podíváme, čemu stanice věří natolik, že ji zajímá, jak bude daný projekt vypadat na obrazovce.

Drama

The Sixth Gun

Jak by asi vypadalo takový Walking Dead zkřížený se Supernatural? To se nám pokusí předvést NBC v pilotu The Sixth Gun. Půjde totiž o nadpřirozenou kovbojku z dílny scenáristy Ztracených, Carltona Cuse. Děj se prý má odehrávat na Divokém Západě a má se točit kolem šesti tajemných zbraní, z nichž každá má svou vlastní nadpozemskou moc. Celý příběh je založen na stejnojmenném a mnohokrát oceňovaném komiksovém bestselleru od Cullena Bunna a Briana Hurta. Více o celém projektu zde.

Spolu s Cusem budou seriál produkovat Eric Gitter a Andy Borne. Scénář bude psát Ryan Condal.

The Blacklist
A protentokrát kriminálka, přesto ne kdovíjak obyčejná. NBC sází na neotřelost, a i proto se mezi užší výběr dostal příběh nejhledanějšího zločince světa, který se z nějakého neznámého důvodu vzdá všem, pokud bude moct spolupracovat s nově přijatou agentkou FBI, s kterou nemá vůbec žádné spojení.

Do produkce byl obsazen bývalý scenárista Alias, John Eisendrath, scénář pilotu píše Jon Bokenkamp.

Nepojmenované drama
Sice zatím bez názvu, o to ale zajímavější. NBC totiž zaujal nápad projektu ve kterém jsou nejvyšší představitelé USA vrženi do mezinárodní konspirace, ve které může padnou na kolena kdokoliv od ředitelů společností po prezidenty. Scénář a produkci obstarává scenáristické duo seriálu Na doživotí, Rand Ravich a Far Shariat.

Komedie

Nepojmenovaná komedie
Sean Hayes si po Willovi & Grace zase našel hlavní seriálovou roli, tentokrát otce čtrnáctileté holky, která se k němu čerstvě nastěhovala. On tak musí krom rodičovství ještě navíc zvládat svého temperamentního šéfa v práci.

Scénář bude psát Victor Fresco, který stojí za scénářem seriálu Jmenuji se Earl, produkovat krom Hayese bude i Todd Milliner.

Holding Patterns
Další z komedií, které dostaly důvěru se ukázat před kamerou je projekt Justina Spitzera, Petera Traugotta a Rachel Kaplan o skupině přátel, jejichž život se kompletně změní poté, co přežijí nehodu letadla. Scénář bude psát Spitzer, který psal scénáře už ke Kanclu

Girlfriend in a Coma
Tuto komedii produkuje Dick Wolf, který psal scénáře k seriálu Zákon a pořádek. NBC se od něj rozhodla objednat pilot o čtyřiatřicetileté ženě, která se po patnácti letech probudí z kómatu a zjistí, že má sedmnáctiletou dceru z těhotenství, které z větší části proběhlo právě v kómatu.

Příběh je založený na knize Douglase Couplanda a scénář podle ní napsala Liz Brixius, která bude zastávat i pozici výkonné producentky.

Nepojmenovaná komedie
A na závěr jedna komedie od DJ Nashe. Vypráví příběh o rodině, která se spolu vyrůstá i po rozvodu, a který je vyprávěn z pohledu syna, jenž si idealizuje svého slepého otce a je kvůli tomu zmatený z toho, že si jeho matka našla mladého zajíčka.

Nash bude v tomto případě psát scénář a produkovat společně s Jasonem Batermanem a Jimem Garavantem.


Tak co? Máte stejný vkus jako NBC a líbí se vám náměty? Viděli byste rádi tyhle piloty i jako seriály? Zaujalo vás něco?

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Seraphine313
před 251 týdny
To jo, ale v režii NBC, takže to bude spíš vypadat jako takový mírný...
Ildus
před 251 týdny
Tak na Grimmy jsem se pravda tehdy taky těšil a skončil jsem asi...
ševča
před 250 týdny
pokud půjdou na blacklist stylem vtipné kriminálky jako bones a castle, tak...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY