Facebook Twitter E-mail
19. února 2013

Svět pilotů: Kabelovky a poslední útržky z FOXu

Vypadá to, že piloty jsou doobjednány. Stanice mají na kontě desítky potenciálních nových projektů, které se dočkají minimálně úvodní epizody.

Nyní přichází fáze hledání herců a hereček, kteří obsadí hlavní i vedlejší role. Než se ale k tomuto dostaneme, měli bychom vám napřed popsat i poslední pilotové objednávky.

Na závěr jsme si nechali kabelovky, které jsou (podobně jako CW) většinou sdílnější, co se obsahů týče, čtenář si tedy může i něco představit a už v této fázi se začít rozhodovat, zda by potenciálně dal seriálu šanci.

Kromě toho se nám do tohoto výběru zapletl se dvěma kousky FOX, tedy jedna ze stanic velké pětky.

Pojďme se tedy na piloty podívat blíže.

Wild Blue (FOX):
Wild Blue, které se dříve jmenovalo The Bridge (neplést se stejnojmenným již objednaným seriálem stanice FX), je popisováno jako pravdivý pohled na životy amerických vojáků. Hlavními postavami jsou muži a ženy, kteří pracují na palubě bojové lodi s pět set stop dlouhou přistávací dráhou, nukleárním reaktorem a šesti tisíci kolegy na palubě.
Drama píše Taylor Elmore a produkují Graham Yost a Mark Johnson. Režie se ujme Michael Dinner.

Gang Related (FOX):
Gang Related od Chrise Morgana a Scotta Rosenbauma se soustředí na člena gangu, který je vyslán v utajení na policejní okrsek v San Franciscu. Tam mladík získá místo a stoupá po žebříčku, ale musí se vypořádávat také s povinnostmi, které musí plnit pro svou kriminální rodinu. Má docela konflikt, protože začíná mít rád i svou druhou rodinu – sanfranciscskou jednotku bojující proti místním gangům.

Watching the Wilsons (MTV):
MTV si objednalo pilot k Watching the Wilsons. Jde o částečně skriptovou, částečně improviznovanou komedii o rodině typu Kardashianů, trošku mixnutých s Bluthovými (Arrested Development) a Pritchettsovými (Modern Family).
Projekt je vytvářen tak, aby v divácích budil pocit reality show. Vymyslel ho komik Cy Amundson, který bude i hrát a produkovat.

Do It Yourself (TBS):
Tvůrci Walt Becker (Wild Hogs) a Rob Long (Cheers) se spojili, aby společně pracovali na projektu Do It Yourself.
Pilot vypráví příběh Nicka, dvacetiletého učitele matematiky, který se náhodou dostane do úplně jiného světa, když dostane práci ve velkoobchodě s domácími potřebami.
Ben se rychle stane vůdcem svých kolegů a zároveň začne uvažovat nad tím, co to vlastně znamená být učitelem.

The Leftovers (HBO):
The Leftovers jsou prvním seriálovým projektem Damona Lindelofa od doby, kdy skončilo Lost (Ztraceni). Jde o adaptaci stejnojmenné knihy Toma Perrotta, který ji publikoval v roce 2011. HBO objednalo pilot.
Děj je zasazen do doby poté, co nastane Trhlina, která se ovšem stala jinak, než se očekávalo. Jde o příběh lidí, na které se nedostalo… A svět nyní již nebude takový, jaký býval. Jste z toho zmatení? My taky. Musíme počkat, až HBO vypustí více informací.

The Affair (Showtime):
Stanice Showtime objednala pilot The Affair, provokativního vztahového dramatu, které píše a produkuje Sarah Treem (In Treatment) a výkonně produkuje tvůrce In Treatment, Hagai Levi.
Děj odhalí aféru a její důsledky na dvě manželství, která se z tohoto románku nevzpamatují. Příběh je vyprávěn odděleně z ženské i mužské perspektivy.
Hlavními postavami jsou Noah, otec čtyř dětí, a Allison, která čerstvě truchlí nad ztrátou svého dítěte. Oba se potkají na pláži a pak už se to rozjede.

Nepojmenovaná komedie (USA Network):
Stanice si objednala prezentaci pilotu od Lennon Parham a Jessicy St. Clair, dua, které stojí za loňským neúspěšným sitcomem Best Friends Forever.
Příběh je založen na přátelství obou dam. Jde o komedii, která ukazuje, co se stane, když svobodná matka (Lennon) zavolá své nejlepší přítelkyni, svobodné a zaměřené na kariéru, aby jí pomohla s výchovou jejího nového dítěte.


Tak… který pilot jste si z dnešní nabídky vybrali vy?

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Judita
před 243 týdny
Wild Blue vypadá zajímavě...pokud se to bude držet reality, což se nikdy...
Crazy-Nut*
před 243 týdny
Poslední tři seriály mě trochu zaujaly, ale jinak žádný zázrak teda :(
ševča
před 241 týdny
jako nic moc. při nejhorším to poslední, ale jinak...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY