Facebook Twitter E-mail
29. ledna 2013

A obnovujeme...

Dnešek byl velice plodný na potvrzení dalších sérií již zaběhnutých stálic, ale dostalo se i na pár novinek. Vezmeme si to popořadě.

Ripper Street

Danny Cohen a Ben Stephenson potvrdili, že novinka stanice BBC historický seriál Ripper Street se vrátí i v příštím roce. Těšit se můžeme na 8 nových epizod, tedy stejný počet jako měla první série. Natáčení začne hned na jaře, ale i tak se druhé série dočkáme až v lednu 2014.

Sledovanost se od letošního lednového startu zatím drží něco málo pod 7 miliony diváků, ale vzhledem k tomu, že seriál je distribuován pomocí BBC Worldwide i do dalších zemí, tak to nebude jediný rozhodující faktor.

Banshee

Druhou novinkou, která si zatím zasloužila pokračování je Banshee od Cinemaxu. I tady téměř na začátku seriálu už vedení televize rozhodlo, že chce další díly (letos jich celkem uvidíme 10).

Přitom po prvotním pilotovém nadšení (koho by taky nenadchl kečup zaražený hluboko do hrdla prohnilého gangstera) jsou z publika slyšet spíše rozpačité reakce. Přeci jen úvodní díl nasadil laťku značně vysoko. Sledovanost zatím kolísá okolo necelého půl milionu diváků. Což je asi dobré – ono totiž není moc s čím srovnávat, protože na Cinemaxu zatím běžely jen „vypůjčené“ (čti jako koprodukční) seriály Hunted, Transporter a Strike Back. Přičemž poslední jmenovaný měl čísla poloviční, takže se dá zatím u Banshee mluvit o úspěchu.

Showtime (Californication, House of Lies a Shameless)

Jelikož zbytek jsou už stálice a ještě k tomu od jedné stanice, tak si je sjedeme jen v rychlosti. Nejzajímavější je asi obnovení Californication pro sedmou sérii. O tom už se v náznacích mluvilo na TCA. A 21% nárůst v počtu diváků (na průměr 3,1 milionu) už nedal Showtime skoro žádnou jinou možnost než nám dalšího Hanka nadělit.

Další, kdo se na pozitivní vlně svezl jsou House of Lies (lháři se dočkají 3. série), kteří si oproti minulé řadě také polepšili. Sice ne o tolik jako Hank, ale i jejich 10 % je pěkných (3,2 milionu diváků).

Posledním pro dnešek obnoveným je Shameless (dočká se 4. série). To si z obnovované trojice na Showtime polepšilo nejvíce. Nárůst o 22 % už je pěkně znát a 5,4 milionu diváků přeci nemohla kabelovka zklamat.


Tak které pak obnovení vám udělalo největší radost? A sleduje u nás vůbec někdo Shameless?

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Frki
hodně dávno
Jsem rád za House of Lies, druhá série mě zatim moc baví :)
Odyssea
hodně dávno
jestli se toho někdy dočkáme, tak skočim v plavkách do sněhu :D
Sangaj
hodně dávno
v tom případě jdu psát Sy-Fy channelu protože to bych chtěl vidět :-D

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY