Facebook Twitter E-mail
6. února 2013

Svět pilotů: NBC vkládá naděje do Alenky i remaku Ironside

NBC nechce zaostávat za svými kolegy a poslední týden objednává a objednává. Do seznamu pilotů přispívá dalšími čtyřmi želízky v ohni.

Ironside

Robert T. Ironside vyhlíží návrat. NBC dalo zelenou pilotu, který má za cíl zrebootovat detektivní drama z šedesátých let, Ironside. Nová verze už má také i hlavní hvězdu – není to nikdo jiný, než sexy Blair Underwood (The Event, Dirty Sexy Money).

Novou verzi Ironside píše Mike Caleo a produkuje Universal TV. Hlavní postavou je silný, svůdný a jízlivý policejní detektiv (Underwood), který je upoután na kolečkové křeslo poté, co je při výkonu práce postřelen. To ho samozřejmě velmi limituje a donutí ho k pracovnímu posunu. Stane se členem pečlivě vybraného týmu, který řeší ty nejsložitější městské případy.

Podle zdrojů je hlavním důvodem výběru pilotu právě Underwood, který loni v srpnu podepsal smlouvu s Universal TV.

Brenda Forever

Leden se ukázal být velmi soutěživým měsícem, co se výběrů pilotů týče. Spousta nadějných projektů pendlovala mezi několika stanicemi, žádná se ovšem neodhodlala udělat ten další krok. Až doteď.

NBC se rozhoupalo a objednalo pilot k Brenda Forever, projektu, o který soutěžilo se stanicí FOX. Brenda Forever je komedie od Andrewa Leedse a Davida Lampsona, která zatím nemá obsazenou hlavní postavu, i když se šeptá, že by jí mohla hrát Ellie Kemper, která je dobrá kamarádka obou zmíněných pánů, a o kterou je tuto pilotovou sezónu neobvyklý castingový zájem.

Brenda Forever se odehrává ve dvou časových periodách, kdy je Brendě třináct a jednatřicet let.

Hatfields & McCoys

NBC objednalo také pilot Hatfields & McCoys. Jde o moderní dramatický projekt vytvořený Johnem Glennem (Eagle Eye) a produkovaný Charlize Theron.

Hatfields & McCoys se odehrává v současnosti v Pittsburghu. Překvapující smrtí se znovu rozžehne spor mezi dvěma legendárními rodinami, který vynahradí léta záště, které k sobě jejich členové chovají. Policejní rodina McCoyů ohrozí bohatství a moc Hatfieldů, když rozpoutá válku o kontrolu nad městem.

Dawn Parouse Olmstead, která přišla s nápadem projektu, spolu s Beau Flynn produkují.

Tento projekt není jediným moderním projektem o těchto rodinách, který se v současnosti vyvíjí. Stanice History, která loni vysílala stejnojmennou třídílnou minisérii s Kevinem Costnerem a Billem Paxtonem, vytváří reality show o potomcích Hatfieldů a McCoyů.

Alice in Wonderland

Zatím posledním pilotem pro NBC je sequel (pokračování) k Alence v říši divů, který v současnosti vyvíjí tvůrce CSI (Kriminálka Las Vegas), Anthony Zuiker.

Nadpřirozený dramatický pilot je zasazen do světa Alenky od Lewise Carrolla, i když půjde o moderní pojetí. Příběh se odehrává v současnosti. Hlavní postavou je Alice (Alenka) a nová postava Clara. Před sedmi lety se Claře život obrátil naruby, a nebyl to vůbec pěkný obrat. Nyní jí ale záhadný cizinec řekne, že k tomu může existovat vysvětlení. Vysvětlení, které se nachází v pohádkovém světě Wonderland. K tomu, aby oživila své sny a dala svůj život opět do kupy, musí Clara vyhrát válku nad panující královnou Wonderlandu, ženou, která byla dříve známá pod jménem Alice…

Projekt se původně rozvíjel u ABC Studios, ale v říjnu ho ABC prodalo NBCčku. Pilot teď bude místo ABC Studios produkován Universalem TV.

NBC Alenka byla jedním ze dvou téměř shodných projektů, které se letošní sezónu rozvíjely. Kromě toho to byl projekt od CW, Wunderland, který však nedostal pilotovou objednávku.

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

PetrK
před 245 týdny
Alenka vypadá zajímavě. Vypadá to na obdobu OUaT jak už tu bylo řečeno, a to mě...
Nikuska181
před 245 týdny
Alice in Wonderland vyzerá super, snáď sa dostane do vysielania. A Branda...
ševča
před 244 týdny
opravdu bych chtěla vidět policejního šéfa, který si vezme na triko svěření...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY