Facebook Twitter E-mail
6. února 2013

Svět pilotů: CBS - lékaři, počítače a nový Homeland

Televizní stanice se aktuálně nacházejí ve stavu divokého objednávání pilotů pro své potenciální seriály příští sezóny a my u toho nemůžeme chybět. Přeci jen to, co je dneska pilot, může být zítra seriál a vaše další položka ve watchlistu.

Pojďme se tedy podívat, s čím protentokrát přišla stanice CBS.

The Surgeon General

Další lékařské drama. CBS se chce vyrovnat odešedším Private Practice a konec-vyhlížejícím Chirurgům na ABC, a Hart of Dixie na CW a do své žánrové skladby přidat takový, který zpestří seriálovou nabídku divákům. Aspoň tak by se dala chápat objednávka hodinového pilotu o Johnu Shermanovi, nejvýkonnějším doktorovi v USA, kterému se přezdívá Surgeon General, a který má 315 milionů pacientů.

Pro CBS to letos není jediný pilot o doktorovi – stejně tak se děj točí kolem doktorky v pilotu Hostages. Jestli se ale CBS podaří navrátit časy M.A.S.H.e nebo Doktorky Quinnové je zatím ve hvězdách.

Anatomy of Violence

CBS zjevně touží po úspěších seriálu Homeland, protože od trojice producentů tohoto mnoha cenami ověnčeného díla si objednala pilot k jejich projektu.

Projekt byl inspirován knihou The Anatomy of Violence: The Biological Roots od Adriana Raina. Ta vypráví o kriminalistickém psychologovi, který se specializuje na sociopaty (lidé s poruchou osobnosti, kteří nezvládají své chování vůči okolnímu prostředí; to se projevuje např. abnormálně násilnými činy) a který spolupracuje s mladou detektivkou.

Howard Gordon, jeden z tria producentů mimo tento projekt produkuje pro kabelovku FX i projekt Tyrant a pro kabelovku TNT projekt Legends, který stále čeká na rozhodnutí ohledně objednávky pilotu.

Intelligence

V posledních týdnech tento projekt nabýval na objemu a významu (nově přišel režisér David Semel, poté, co odešel od NBC, kde se věnoval režírování remaku Ironside), což CBS stvrdila objednáním pilotu.

Projekt je založený na nikdy nepublikované knize Johna Dixona, Dissident. Příběh se točí kolem speciální jednotky z US Cyber Command, která byla vytvořena kvůli jednomu agentovi s velice speciální schopností – do mozku má integrovaný čip, díky kterému je schopný vidět elektromagnetické záření – v podstatě se stane počítačem a vidí každou informaci v počítačích kolem sebe.

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nic nenapsal. Buď první a napiš, co si myslíš!

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY