Facebook Twitter E-mail
7. února 2013

TV Pětka končí, Nova Telka začíná!

Netrvalo to ani půl roku (konkrétně 4 měsíce) a jedna z nových stanic opustila televizní vody. Konkrétně se jedná o TV Pětku, která se zaměřovala na bulvární obsah. Přestože stanice byla poměrně nová, poměrně rychle získala zajímavý tržní podíl (kolem 1 %). Hlavním tahounem programu byla časosběrný projekt o do-showbusinessu-se-navrátivší Ivetou Bartošovou, který měl vyvrcholit koncertem v Lucerně. Stanice také plánovala vlastní seriálovou tvorbu a vysílání britských sitcomů.

Jenže po slavném začátku…

… přišel nečekaný pád v podobě zpráv, že majitel televize neplatí zaměstnancům a že televize má dluhy. Realita byla taková, že podnikatel Luboš Měkota, který stanici podporoval, se dostal do finančních problémů. Po odstavení majetku se televize poohlížela po novém investorovi, zájem o ni a o sesterskou Metropol TV projevila společnost Empresa Media, která vlastní i TV Barrandov. Po předběžném auditu ale potvrdila zájem pouze o Metropol TV.

Stanice tedy k 1. únoru 2013 přestala vysílat a propustila všechny zaměstnance včetně nejvyššího managementu. Generální ředitel Marek Vítek ke vzniklé situaci řekl pouze to, že neví, co se stanicí bude dál.

Nova Telka začíná

Společně se zprávou o konci Pětky ale přišla i druhá, tentokrát o začátku nové televize. Jak už jsme psali dříve, skupina Nova se rozhodla spustit sedmý kanál. Doteď se nevědělo datum spuštění ani název, nyní je už ale obé známo.

Kanál se bude jmenovat Telka a začne vysílat na závěr oslav 19. výročí hlavního kanálu Novy, 22. února. Stanice by měla primárně diváky bavit (neměl to už Smíchov?), programově se ale stanice zaměřuje tak, jak se obávali skoro všichni fanoušci. Tedy na reprízy, v programu snad není nic originálního.

V programu žádné překvapení. Bohužel ani nic nového.

Zopakují se jak všechny výroční pořady, tak zde mají v pozdních odpoledních hodinách diváci šanci vidět seriál Ulice, který se na stanici kompletně celý zopakuje. V osm hodin pak pojede repríza Novot, které se ustálí v pátečním slotu. Z dalších seriálů, které diváci na této stanici uvidí, to jsou Pojišťovna štěstí, Policajti z předměstí nebo Ordinace v růžové zahradě.

Dál ale diváci nebudou ochuzeni ani o takové archivní kousky, jako byly soutěže a estrády. Jako příklad stačí Riskuj, Kolotoč, Rychlý prachy (ne to veleslavné české porno, ale soutěž), Zlatá mříž, Hogo Fogo, Čundrcountryshow, Zlatíčka, Horoskopičiny, Rande, Čtveráci a Politické harašení. O Novotách už řeč byla.

Proč Nova spouští svůj sedmý kanál s tímto zaměřením, a neprofiluje stanice jako konkurenční Prima, vysvětluje generální ředitel Novy, Jan Andruško. „Koncept vysílání složeného z legendárních pořadů z dílny televize Nova, z nichž většina v době svého vysílání v průměru vysoce přesahovala padesátiprocentní hranici podílu na sledovanosti, vhodně doplňuje stávající portfolio stanic skupiny Nova a přináší divákům televizi tak, jak ji znají a mají rádi. Po těchto pořadech existuje velká poptávka, což vidíme i z obliby, kterou retro pořady mají napříč současnou nabídkou televizních stanic.“


Zdroje: iHNed.cz, iDnes.cz

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

davulamedula
před 249 týdny
Ať někdo napíše složení spektra diváků kanálů TV NOVA. To by mě zajímalo, kdo...
Tonda1993
před 249 týdny
jediné co my ještě chybí je něco jako Discovery, zoom je sice pěknej ale pro mě...
ševča
před 249 týdny
vždyť už je šlágr tv. to je nekončící teleshopping prodávající dechovku...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY