Facebook Twitter E-mail
8. února 2013

Čtvrteční SARS: Do No Harm blízko zrušení!

Tento týden se zdá být nabitý velkými událostmi v seriálovém světě, a proto si neodpustíme malé nahlédnutí do ratingů a statistik včerejších seriálů. Jak už víte, seriál Do No Harm neodstartoval nejlíp a ani druhý týden svou pozici nevylepšil. Pilot získal předběžně rating 0.9, druhý díl rating 0.7, (při sledovanostech 3,12 a 2,18 milionů diváků), což i na stanici NBC je velice málo, navíc při poměrně malé konkurenci pouze dvou pořadů (CBS – Elementary a ABC – Scandal). Je sice jasné, že v deset večer pořad diváky nažene méně než v osm (kde by ale měl konkurenci v podobě megasilné TBBT), ale pravděpodobnost, že vám v následujících hodinách přineseme bleskovku o zrušení tohoto seriále, je aktuálně velmi vysoká.

V opačné situaci se ale nachází zmiňovaná Teorie velkého třesku. Tento týden se její rating vyšplhal na 6.1 při sledovanosti 18,85 milionu. To ji řadí na absolutní špičku mezi seriály. Na záda jí sice dýchá NCIS (úterý, 20:00, CBS), ale ta je dlouhodobě druhá.

Září také Community. Seriálu se povedl start, první díl čtvrté sezóny měl o 38 % vyšší sledovanost než finále sezóny třetí (sledovanost 3,98 milionu diváků, rating 1.8).

Fanoušci Glee se nemusí bát. Jejich seriál měl včera o desetinu lepší rating než minulý týden (2.2), a dlouhodobě si drží solidní rating kolem 2.4. Pravděpo­dobnost, že seriál zruší je tedy velmi malá.

Čtvrteční odsávač diváků Dva a půl chlapa si polepšil rating o dvě desetinky na 4.1; Elementary si stejně tak polepšil o desetinu na 2.3. Kdo si nepolepšil a koho pravděpodobně zruší, je 1600 Penn. Příběh o prezidentském klukovi a jeho rodině na Američany zjevně nezafungoval a stanici NBC tak (opět) zůstal v rukách Černý Petr. Rating seriálu se drží kolem 1.2–1.3 (tento týden 1.1), což je při sledovanosti seriálu kolem 2.8 milionu opravdu slabé.

Tolik dnešních krátkých zpráv ze světa statistik a čísel. I takové vám budeme občas přinášet. Naše nová rubrika se jmenuje SARS, což ve zkratce znamená Statistiky A Ratingy Seriálů. Průběžně ji budeme i vylepšovat, takže se nechte překvapit :) Jak se vám zatím líbí?

sledovanost – počet zapnutých televizí, které sledovaly daný seriál
rating – podíl zapnutých televizních přijímačů, na kterých lidé sledovali daný program, na počtu všech televizí v USA (114,2 milionu)


Co si myslíte vy? Napište nám do diskuse pět seriálů, o kterých si myslíte, že je nejdřív zruší!

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

TheHalf
před 244 týdny
Nejak vám tam nesedia tie série pri Community -opravené :) Inak dúfam že im...
Maarti
před 244 týdny
Moje sledované jsouv pohodě, tak jsem ráda.. Rubrika se mi zamlouvá, jen tak...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY