Facebook Twitter E-mail
12. února 2013

Novinky od BBC

BBC se s piloty nepáře a rovnou si naobjenávala několik celých seriálů a mini-sérií. Na co se tedy můžeme v příští sezóně těšit?

Atlantis

Bude třináctidílné drama (se stopáží 45 minut) od Howarda Overmana (Misfits, Vexed, Merlin) a obsadí na podzim sobotní slot po Merlinovi.

Atlantis je tajemné starobylé místo, o kterém se povídá, že bylo postaveno obry. V tomhle podmanivém místě zažívá Jason úžasné dobrodružství, které mladé generaci představí řecké báje a pověsti v novém a moderním duchu.

Natáčet se začne ve Walesu a Maroku v průběhu dubna.

Death Comes To Pemberley

Tři hodinové epiody z pera Juliette Towhidi nás zavedou do prostředí inspirovaného slavným románem Pýcha a předsudek, který bude letos slavit 200 let od svého prvního vydání.

Příběh se odehrává šest let po událostech románu a soustředí se na Elizabeth Bennetovou a pana Darcyho. Kombinuje prvky klasického dobového drama s prvky detektivky, kde se bude řešit záhadná vražda.

Breakdown

Osmidílné drama (8×60 minut) od autorské dvojky Jacka Williamse a Harryho Williamse nám ukáže jaký dopad má únos dítěte na jeho rodiče.

To uvidíme z pohledu Tonyho, kterému unesou syna ve Francii a který si díky tomuto stresu zničí nejen manželství, ale také celý svůj život…

The Interceptor

Dočkáme si i nějaké té akčňárny. V osmi hodinových dílech budeme sledovat novou super tajnou jednotku vymáhající právo na území Velké Británie. Jedná se o dílo od Tonyho Sainta (Strike Back), takže se dá očekávat pořádná dávka akce.

Jamaica Inn

Tříhodinová adaptace klasiky od Daphe du Maurier. Příběh se odehrává v roce 1820 na větrných Cornishských vřesovištích. Díky Mary Yellanové se dostaneme do prohnilého prostředí plného pašeráků, vrahů a jiných nekalých živlů, kterým musí mladá Mary odolávat, což prověří její morálku až do morku kostí…

Remember Me

Strašidelné třídílné drama o staré pánovi Yorkshiremanovi, který na stará kolena opustí svůj domov a přestěhuje se do domova důchodců, kde se stane jediným svědkem násilné smrti. Jeho mladá ošetřovatelka se pokouší prolomit jeho mlčenlivoý a samotářský život, což ji vtáhne do děsivého světa ztracené lásky a zrady…


Zaujalo vás něco? Dáte šanci některé z jednohubek? A bude Atlantis dostatečná náhrada za Merlina?

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Arkantos
před 244 týdny
Inteceptor a Atlantis. Aj ked u Atlantis mam obavy kedze zaujimavy napad...
phoebe.h2
před 244 týdny
a tady jde krásně vidět rozdíl mezi britskou a americkou tvorbou. U amíků mám...
ševča
před 242 týdny
seriálů ve stylu breakdown už bylo... pohořel každý. kromě toho, interceptora a...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY