13. 2. 2013

FX staví The Bridge

FX staví The Bridge

Jak už se předpokládalo před měsícem během panelu FX na TCA, stanice se rozhodla objednat třináct epizod nového kriminálního seriálu The Bridge od scénáristů Meredith Stiehm a Elwooda Reida. Natáčení seriálu, který produkuje Shine America a FX Prods, začne v dubnu letošního roku, na obrazovkách se drama objeví v červenci.

The Bridge se inspiruje dánsko-švédským seriálem Bron, který se odehrává na hranici Dánska a Švédska. The Bridge se také soustředí na hranici, konkrétně na hranici El Pasa a Juarezu. V hlavní roli se objeví dva detektivové – americká detektivka Sonya Cross (Diane Kruger) a mexický detektiv Marco Ruiz (Demián Bichir). Ti musí spolupracovat, aby společně chytili sériového vraha, který zabíjí na obou stranách americko-mexické hranice.

Stiehm, která píše a produkuje pro Homeland, a která je navíc tvůrkyní seriálu Cold Case (Odložené případy), a televizní producent Reid společně sepsali adaptaci. V seriálu se pak kromě dvou hlavních představitelů objeví také Ted Levine, Annabeth Gish a další.

„Už roky se americké televizní stanice snaží vytvořit dramatický seriál, který se bude odehrávat na americko-mexických hranicích. Dosud tyto snahy neměly žádný úspěch,“ řekl prezident stanice, John Landgraf. „Jsem nadšený z toho, že mohu oznámit, že Meredith Stiehm a Elwood Reid jsou prvními, kteří prolomili ten kreativní kód. Navíc se jim to povedlo naprosto kouzelně. Spousta skvělých filmů se odehrává v tomto světě, ale nikdy seriál. Tenhle je speciální. Lokace, scénář, režie a samozřejmě herci, kteří projekt přivedli k životu… to vše je jistotou dalšího perfektního dramatu.“

Kromě The Bridge má FX v záloze ještě další piloty, které čekají na seriálovou objednávku. Nechybí mezi nimi The Strain od Guillerma del Tora a Carltona Cuse (Lost) a středovýchodní drama Tyrant od producentů Homelandu a Six Feet Under.

Další nový seriál, The Americans měl minulý měsíc silnou premiéru, druhý díl však bohužel zaznamenal obrovský pokles.


Líbí se vám nápad? Zařadíte si seriál mezi letní vycpávky při očekávání nové sezóny?

Kdo dočetl až sem, musí zaručeně likovat! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
ševča

ševča

není to totéž, co točí briti a francouzi?
hodně dávno
Další články k tématu