2. 6. 2023

Novinka pod lupou: FUBAR (Netflix)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název FUBAR
Žánr akční, špionážní, drama
Stanice Netflix
Premiéra 25. 5. 2023
Vysílání celá série k dispozici
Délka pilotu 55 minut

O čem to je?

Otec a dcera zjistí, že oba tajně pracují pro CIA už několik let. Uvědomí si, že celý vztah je jedna velká lež a jeden druhého vůbec neznají. Nyní jsou nuceni pracovat jako parťáci, když se vydávají na globální špionážní misi.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Na Arnieho jsem se těšil a po zhlédnutí traileru natěšení zůstalo. Je tedy seriál tak dobrý? Tak po 3 epizodách mohu napsat, že trailer obsahuje všechny nej scény seriálu, který je s bídou dobrý. Tohle dialogové hašteření otce s dcerou bych čekal spíše u komedií s Kevinem Hartem a ne Arnoldem. Už scéna neplánovaného setkání Luka s Emmou, kterou představují jako největší tvrďačku a zároveň nejchytřejší ženskou všech dob U CIA s cigaretou v puse, jak mlátí chlapíka, zavání průměrností s příměsí impotence. Akce, když na ní dojde, je k vůli stáří Arnolda nastříhaná, jak v komedii pro děti. Vztah mezi otcem a dcerou, když zjistí, že oba pracují ve stejné jednotce CIA, je občas úsměvný, ale kdo vymyslel tu trapnost s psychologem a vestami? Tudíž varování, pokud čekáte, že tu bude aspoň trochu Iĺl Be Back, tak není a Arnold funguje spíše jako otec/dědeček. Na seriál jsem se dodíval a bylo to vcelku utrpení. Ledacos zachrání forma, která je skvostná a občasné pomrkávání Arnieho, ale na výbornou podívanou jako Tulsa King to nestačí.

  • Arnold s povedenou grimasou
  • Forma
  • Příklon k rodinné podívané
  • Místy trapné hašteření s dcerou
  • Dialogově slabší
  • Akce málo
50 %
Mé hodnocení
richardK

Co jsem viděla první hodnocení na SerialZone, tak jsou diváci vesměs zklamaní. Já jsem ale po prvním díle spokojená, je to taková nenáročná akční oddychovka, která se nebere příliš vážně. Seriál se nesnaží být největší akční peckou pod sluncem, přece jen tvůrci ví, že Arnie už jim tam nebude běhat jako za mlada. Takže je jasné, že sází spíše na odlehčení a vtip než na nějakou akci.

Nutno ale říct, že ten „kaskadérský“ kousek mě rozesmál nahlas. To byl asi jediný moment celého pilotu, který působil fakt tak vizuálně nepovedeně, že by to nepřehlédnul ani slepý. Ale tak nějak beru, že to prostě patří k celé té lehce ironické nadsázce celého seriálu, takže za mě dobrý.

  • je to vtipné
  • nemůžete to brát vážně
70 %
Mé hodnocení
ragelly
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
_-0-_

_-0-_

Bohužel ano. To je ještě vyšší level (neomlivitelný/nesouvisející s frontotemporální demencí).
před 16 týdny
naninka358

naninka358

Já bych na něj tak přísná nebyla, zřejmě se snažil zabezpečit rodinu, dokud ještě vůbec něco zvládal,...
před 16 týdny
igwar

igwar

Tulsa King by sa S Fubar-om asi nemal veľmi porovnávať. Predsa len, je to dosť odlišný žáner. Naviac,...
před 16 týdny
Další články k tématu