3. 6. 2023

Novinka pod lupou: Der Greif (Prime Video)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Der Greif (Gryf)
Žánr drama, fantasy, nadpřirozený
Stanice Prime Video (Německo)
Premiéra 26. 5. 2023
Vysílání celá série k dispozici
Délka pilotu 59 minut

Kdo?

Tvůrci Sebastian Marka, Erol Yesilkaya, Wolfgang Hohlbein
Hrají Jeremias Meyer, Lea Drinda, Zoran Pingel, Theo Trebs

O čem to je?

Outsideři Mark, Memo a Becky objeví fantastický svět, kterého se zmocnil gryf a podrobil si veškeré živé bytosti. Mark zjistí, že je jediný, kdo ho může porazit, ale má co dělat se svým vlastním životem a nehodlá bojovat s monstry. Jenže když jeho starší bratr Thomas zmizí, vydá se mu s přáteli na pomoc.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Nikdy bych nevěřila, že tohle napíšu u německého seriálu, ale poznávám tu jednu tvář! Ta holka s krátkými vlasy je stejná herečka, která hrála tu mladou závislou blondýnku v My děti ze stanice ZOO.

To je ale asi tak všechno. Jinak mě tato novinka úplně minula. Vlastně ani pořádně nevím, o co tam šlo, protože postavy jen mluví a mluví, ale nic se neděje, a upřímně mě je nebavilo poslouchat, takže jsem úplně stoprocentně nedávala pozor. Ups. Moje chyba.

Nějakého posunu v ději jsme se dočkali až v závěrečných deseti minutách, které nabídly zajímavý nový směr, kterým se další díly budou ubírat. I když se přiznám, že zrovna do tohoto prostředí mi nadpřirozeno nějakým způsobem nesedí. Na druhou stranu oceňuju, že se alespoň něco stalo. Dál ale koukat nebudu.

  • sympatický hrdina i jeho bratr
  • pilot nabral nečekaný směr
  • celý díl byl tvořený jen nudnými konverzacemi
  • nenaláká na další sledování
40 %
Mé hodnocení
ragelly
Další díly seriálu
Copak asi dělají tyto tlačítka? 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu