Facebook Twitter E-mail
16. února 2013

Seriál House of Cards vzbudil obrovský celosvětový zájem

Podle statistik serveru IMDb.com je aktuálně nejpopulárnějším televizním seriálem po celém světě seriál House of Cards. Jde o nové drama z prostředí vysoké americké politiky, které vzniklo jako remake úspěšného britského seriálu z devadesátých let. Hlavní role nové verze se s noblesou ujal Kevin Spacey, který dosud zářil spíše na filmových obrazovkách. Diváci si jistě vzpomenou na jeho roli ve filmu Americká krása. O čem v seriálu ve zkratce jde?

Se zahájením Nového roku končí prezidentské volby a kongresman Francis Underwood se těší, že po právu zaujme místo ministra zahraničí. Když mu je tato pozice odepřena, rozhodne se pomstít a začne tajnou válku se současnou administrativou. Vyvstává jasná otázka: jaká tajemství je schopen prozradit, aby se sám stal prezidentem Spojených států? Hvězdné obsazení hlavní role doplňují další vynikající herci. V roli mladé reportérky se představí Kate Mara a role chladné manželky Claire se ujala Robin Wright.

Měřič serveru IMDb zhodnocuje kritéria jako veřejné povědomí o seriálu, počet zhlédnutí stránky a ohodnocení seriálu hvězdičkami ve škále od 1 do 10. Neznamená to ovšem, že by tento seriál byl tím nejlepším seriálem (i když můžu osobně potvrdit, že je nepochybně velmi návykový). Tento údaj statistika nesleduje, vyjadřuje především míru zájmu mezi diváky po celém světě, která je v současné chvíli nejvyšší mezi všemi dostupnými seriály.

Radost nad tím, že je House of Cards číslem jedna co do popularity, vyjádřil i ředitel stanice Netflix Reed Hasting. Seriál je nesledovanějším pořadem této internetové stanice co do počtu nastreamovaných hodin i do celkového počtu diváků. „Nesledujeme ratingy, ale z čísel jsme nadšení. Je to nejsledovanější pořad Netflixu ve všech zemích, kde fungujeme,“ řekl vedoucí programové skladby Ted Sarandos. Rozhodně jsou to pro stanici dobré zprávy, jelikož výroba takového počinu jistě nebyla levnou záležitostí. Seriál je dostupný na internetovém kanále Netflix, který 1. února 2013 na svých stránkách uveřejnil všech 13 dílů první série.

Zdroj: webpronews.com


Od tohoto seriálu jsem měla vysoká očekávání a o to více mě překvapilo, že nejen, že mě nezklamal, ale dokonce má očekávání vysoce předčil.

Zaujal vás tento nový a populární seriál? Nebo už ho dokonce sledujete? Co se vám na něm líbí nejvíce?

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
Clear
Autorka je velký fanoušek sci-fi seriálů. Její mánie začala u Hvězdné brány a od té doby ji neopustila. Mimoto překládá pro web neXtWeek.cz seriály jako Suits, Homeland, Orange Is the New Black a další.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

puf-muf
hodně dávno
prosto prádny serial.
Doudy
hodně dávno
...neskutečně zábavnej seriál o "skutečný" politice. Ať už...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY