17. 2. 2013

Svět pilotů: Lavina jménem ABC

Svět pilotů: Lavina jménem ABC

Stanice ABC je už léta známá tím, že si každý rok objednává nadprůměrné množství pilotů (především komedií), ze kterých vybírá nové naděje pro příští sezóny.

Za posledních pár dní se nakupilo opravdu slušné množství pilotových objednávek právě od této stanice, které vám v dnešní bleskovce představíme.

Pokud se v našich rubrikách Svět pilotů a Piloty v hromadném začínáte ztrácet, tak nebojte. Během následujících týdnů pro vás připravíme souhrnné články, kde budete mít všechny piloty roztříděné podle stanic a žánrů.

Ale nyní už pojďme k nejnovějším pilotům stanice ABC:

Middle Age Rage

Komedie (single-camera) od scénáristky a producentky Cheryl Holliday. Produkuje Amblin TV a ABC Studios.
Holliday čerpá z vlastních názorů a zkušeností a v seriálu ukazuje frustrace, které cítí průměrná žena středního věku. Konkrétně jde o trápení nad tím, jak se k těmto ženám moderní svět chová.
Jedna takováto manželka a matka už má po krk toho, že se pořád cítí neviditelná. Odváží se nahlas promluvit a začne vyžadovat respekt, o kterém cítí, že si ho zasluhuje.

Lucky 7

Pilot získalo také drama Lucky 7, které je adaptací britského seriálu The Syndicate. To mělo premiéru v loňském roce a stanice BBC ho obnovila pro druhou sérii.
Americkou verzi spíchli David Zabel a Jason Richman. Produkuje taktéž Amblin TV a ABC Studios.
Příběh se točí okolo sedmi zaměstnanců servisní stanice v Queens. Jejich životy se změní v okamžiku, když vyhrají Sportku.

Divorce: A Love Story

Tentokrát jde o multi-camerovou komedii. Divorce: A Love Story vytvořil výkonný producent seriálu Rules of Engagement (Pravidla zasnoubení), Mike Sikowitz. Seriál produkuje Sony TV.
Tato komedie vychází z izraelského seriálu Life Isn't Everything. Hlavními postavami jsou Kenny a Robin, nedávno rozvedený pár, který společně nevycházel. Dvojice ovšem brzy zjistila, že ještě horší je, když nejsou spolu. Vypadá to, že neexistuje způsob, jak se nevídat.

Nepojmenovaná komedie

A to s Johnem Leguizamem v hlavní roli. Není se čemu divit, když se příběh inspiruje jeho osobním životem.
Herec se objeví v roli manžela, otce a novopečeného zbohatlíka vyšší střední vrstvy v New Yorku, ke kterému se dostane sňatkem se zámožnou paničkou. Jeho přátelé z Bronxu o něj mají strach, stejně jako jeho matka a dědeček, kteří se ho snaží udržet při zemi vzpomínkami na jeho latinské kořeny. Pochopení nenajde ani u svých dětí, které mají obavy z toho, že jejich taťka je příliš rozmazlován a ztrácí tak pojem o realitě.

Reckless

Drama Reckless píše a produkuje Chris Black, který stojí také za hitem Mad Men.
Hlavní postavou je muž, který za druhé řeší problémy. Během politického převratu je jeho manželka neprávem uvězněna a emoce ho doženou k tomu, že se obrátí k nečestným činům, politickým intrikám a nebezpečným přátelstvím, aby ji dostal z vězení ven.

Murder In Manhattan

Hodinová dramatická komedie, odehrávající se v New Yorku. Hlavními postavami jsou matka s dcerou, které se spojí a společně začnou kariéru amatérských detektivek.
Projekt píše Maria Maggenti, která také produkuje ve spolupráci s ABC Studios, Ryanem Reynoldsem a dalšími.

Big Thunder

Drama, které se inspiruje Disneyho kolotočovou dráhou Big Thunder Mountain, která se nachází ve čtyřech Disney parcích (Kalifornie, Florida, Tokyo, Paříž).
Příběh je z části western. Odehrává se v těžebním městečku během zlaté horečky. Hlavní postavou je chytrý doktor, který se s rodinou přestěhuje právě do tohoto města. Brzy však zjistí, že Big Thunder není takové, jaké se na první pohled zdá.
Pilot napsal Jason Fuchs (Ice Age: Continental Drift) a Chris Morgan (Fast Five). Oba také produkují.

Gothica

A aby nebylo předramatizováno a překomediováno, máme tu na konec také jednu pořádnou soap operu. Gothicu tvůrci charakterizují jako „sexy gotickou soap operu, odehrávající se v moderním světě, který je spojen s mytologií takových legendárních postav, jakými jsou Dracula, Jekyll a Hyde, Frankenstein a Dorian Gray“.
Koncept vypadá podobně, jako rozjeté Once Upon a Time, ale zde budou vystupovat postavy z klasické hororové literatury.
Nicméně už dříve jsme vám psali o Penny Dreadful, seriálu, který si již objednala stanice Showtime. Zde se objevují ty samé postavy, jako v Gothice, ovšem s rozdílem, že Penny se odehrává ve viktoriánském Londýně. Uvidíme, zda se ABC rozhodne čelit až takové konkurenci.

Kdo nelikuje není SerialZoňák! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
Locke

Locke

Gothica vypadá zajímavě, na to se těším. I když jsem doufal, že hororové postavy časem přidají do Once upon...
hodně dávno
obrkota

obrkota

no musim vám dát za pravdu taky mě nejvíc zaujala gothica
hodně dávno
ševča

ševča

murder in manhattan? možná? gothica jo, jinak celkem nic extra.
hodně dávno
Další články k tématu