Facebook Twitter E-mail
20. února 2013

Magnusek točí Stopy života, jeden z příběhů je o Kulínském

Režisér Tomáš Magnusek, známý hlavně svou trilogií Bastardi, se rozhodl pustit do dalšího kontroverzního tématu. Natáčí seriál Stopy života, sadu skutečných příběhů lidí, kteří se ocitli buď na dně nebo na okraji společnosti.

Hlavní postavou je psychiatrička, která v každém díle řeší jiný případ – pokaždé se ten daný člověk dostane k ní do léčebny. V pilotním díle je tím člověkem na okraji společnosti dívka, která nezíská vytouženou práci a je vyhozena i z té stávající. Její situace se dostane do takového bodu, kdy je nucena šlapat chodník.

Jedna z epizod prý má být inspirovaná kauzou Bohumila Kulínského, dirigenta sboru Bambini di Praga, který byl odsouzen za pohlavní zneužívání nezletilých dívek. „Je pravda, že jsem se tím inspiroval. Půjde o 70letého sbormistra, který zneužívání dokázal tajit 40 let a způsobil tím šok, protože navenek působil jako slušný a hodný pan profesor,“ uvedl Magnusek. V seriálu má Kulínského hrát Jan Přeučil, který ale spojitost s Kulínským odmítá. „Tu roli si vůbec nespojuji s tím člověkem, jinak bych ji ani nevzal. Spíš to má být varování před lidmi, kteří jakkoli zneužívají své postavení.“

Kromě Přeučila se v seriálu objeví ještě několik známých tváří – Martin Dejdar, Oldřich Kaiser, Lenka Kořínková, Mojmír Maděrič, Miroslav Vladyka nebo Vladimír Čech. Hlavní roli ztvární Ivana Andrlová. Ta říká: „Ten příběh je dost drastický. Každý díl je velmi specifický.“

Za scénářem ale nestojí Magnusek, podle vlastních slov hodně dlouhou dobu nic psát nechce. Autorem scénáře je známý český psychiatr Jan Cimický.

Seriál tento devětadvacetiletý režisér točí na vlastní pěst, zatím ho nemá odprodaný žádné televizi. Dá se ale předpokládat, že po úspěchu Soukromých pastí to nebude žádný problém.

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

zahron
před 243 týdny
Bingo, to je přesně to co české televize potřebují ... /irony OFF
Dahllia
před 243 týdny
Tak snad to nebude odpad, jako Bastardi...
phoebe.h2
před 243 týdny
Zakažte mu to už někdo. Tohle bude stejná tragédie jako Bastardi.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY