21. 9. 2023

Novinka pod lupou: The Lovers (Sky Atlantic)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název The Lovers
Žánr drama, romantický, komedie
Stanice Sky Atlantic (Velká Británie)
Premiéra 7. 9. 2023
Vysílání celá série k dispozici
Délka pilotu 45 minut

Kdo?

O čem to je?

Seriál vypráví příběh Janet, pracovnice v supermarketu, které je všechno jedno, včetně jejího života, a Seamuse, sebestředného politického hlasatele. Zjistí, že jsou k sobě neoddělitelně přitahováni.

Trailer

A jaký je náš ortel?

První epizoda začala s naprosto nesnesitelnými hlavními hrdiny, kteří se za 30 minut přes jedno z nejpodivnějších meet cute, které jsem kdy viděla, přehoupli až k postavám, kterým jsem začala oddaně fandit. Jakože cože?

Na začátku bych vám řekla, že tomu nedám ani přes 30 %, jak mi to bylo celé nesympatické. Unylý děj, postavy k zbláznění, vše příliš britské. Nikdy bych nevěřila, že na konci budu mít chuť podívat se bezprostředně dál. Příjemná délka tomu hodně pomohla, to nepopírám.

Příběhově je to prachsprostě o ničem, prostě jen koukáte a čekáte spíš než jestli, tak jen kdy to ti dva dají konečně dohromady. Chemie by tam byla, ale vzhledem k okolnostem, je to vůbec správně? Může to skončit tak, že budou všichni zúčastnění šťastní? Netuším, ale jsem na to, jak to dopadne čistě z hlediska romantické linky, vlastně i zvědavá.

  • délka epizod
  • romantická linka
  • minimálně celý začátek, spíš většina první epizody
  • žádný exkluzivní děj
  • britské
60 %
Mé hodnocení
Olivia Caroline Jones

Tento pilot mi učaroval. Za ty roky už asi většina z vás dobře ví, že nikdy nepohrdnu příjemnou a pohodovou slaďárnou. A právě takový příběh mi novinka naservírovala.

Musím přiznat, že ze začátku jsem jen protáčela oči, co z toho zase vyleze. Hrdina nebyl ani trošku sympatický, hrdinka byla snad ještě horší. Ale jakmile se oba setkali, kvalita (nebo spíše zábavnost) seriálu se rapidně navýšila, stejně jako moje mínění o obou postavách. Mají spolu skvělou chemii, sluší jim to a úplně jsem cítila to napětí, které by se dalo krájet.

Jsem moc zvědavá, jak se jejich příběh bude ubírat dál, maraton si ujít nenechám. Nečekejte od toho nic světoborného, ale pokud jste milovníci nenáročných romantických příběhů stejně jako já, tak by se vám tento seriál mohl zalíbit. A ještě než skončím s názorem, musím upozornit, že z něho jeho „britskost“ jde hodně cítit, takže ho doporučuji spíše britofilům než milovníkům americké produkce.

  • chemie mezi postavami, což je u romantického seriálu asi skoro to jediné, na čem záleží
  • úvod mě neoslnil, stejně ani jako samotní hrdinové na začátku, než se setkali
80 %
Mé hodnocení
ragelly
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu