Facebook Twitter E-mail
4. října 2007

Čtenářské otázky k Supernatural

Čtenáři TV guide mohli pokládat v chatu otázky přímo tvůrci seriálu Supernatrual u nás známého jako Lovci duchů. A zde je překlad otázek i odpovědí Erica Kripkeho.

Dozvíme se v této sérii proč Mary Winchesterová poznala tvár žlutookého démona v osudnou noc, kdy byl Sam vybrán?

Eric Kripke: Ano, konečně bude odhaleno mnohé na konci této řady. Mimo jiné taky Maryino tajemství, které se rozrostlo v druhé řadě.

Uvidíme nějaký příběh o tom jak se Bobby dostal k lovení a jak se seznámil s Johnem a kluky?

Eric Kripke: *V této sérii strávíme s Bobbym mnohem více času. S Bobbym se potkáme v epizodách 1, 3, 4 a 10 a možná i dalších. V 10 epizodě této řady dokonce Sam s Deanem budou muset řešit záhadné temné tajemství okolo něj. Vrah který zabíjí své oběti ve snech si totiž našel místečko někde v Bobbyho hlavě. A tak se právě Sam a Dean budou muset podívat do Bobbyho snů, kde objeví spoustu zajímavých věcí o něm a mimo jiné i to jaký byl jeho první lov. *

Je zde nějaká šance, že by mohlo být v této sérii opět několik flashbacků do Samova a Deanova dětství? Eric Kripke: Jsem rád, že mohu na tolik otázek odpovědět ANO, ale i tentokrát ano, je zde jedna epizoda (8, pro nás vánoční). Uvidíme jaké Vánoce měli mladý Sam a Dean.

Vím, že celá zápletka okolo dětí s nadáním je již uzavřená, ale bude vysvětleno proč si právě žlutooký démon vybral Sama, aby mu dal část své krve?

Eric Kripke: Ano všechno vysvětlíme a prolne se to s linií, kde se dozvíme Maryino tajemství. Všechno totiž se vším souvisí.

Má nějaký důvod, že se Dean a Jess narodili ve stejný den?

Eric Kripke: Jistě že má, ale nehledejte v tom žádné záhadné mytologické tajemství či konspirační teorie. 24. ledna má totiž moje žena narozeniny a tohle byl takový můj dárek pro ni.

Plánujete další epizody s příšerami typu Wendigo? Myslím si, že efekty příšer ve epizodě Wendigo dokonce místy přesahovali televizní obrazovku.

Eric Kripke: Ó, mockrát děkuji, jsem rád, že se vám Wendigo tolik líbilo. Ale musím se přiznat, že já nakonec nebyl tak rád, jak to dopadlo. Měli jsme totiž mohem více záběrů Wendiga, ze předu a z boku a vůbec ze všech úhlů, ale spousta jich bohužel skončila na podlaze střižny. Místy vypadal jako neobratný Glum či jeho protáhlý bratr. Pravdou, je že to tak dobře vypadá jen díky střihačům a režisérovi Davidovi Nutterovi, který natočil úžasné záběry Wendiga ve stínech – takže to trochu bylo jako v čelistech, kde byla obluda jen příšerný robotický žralok a vy jste z ní měli strach právě proto, že jste ji neviděly a díky tomu to bylo mnohem děsivější. Právě z tohoto důvodu mám strach ze striktně „příšeroidních“ dílů. Nyní máme status nejhorší příšery, co kdy chlapci lovili a tak se nechceme pouštět do podobných prekérií znovu.

Budou někdy chlapci na správné straně zákona, nebo se jim alespoň podaří přesvědčit Agenta Henriksena, že nesjou špatná hoši?

Eric Kripke: Nechci přesně prozradit co se stane, ale pracujeme na jedné zábavnější epizodě, kde Henriksen chytí bratry a příběhová linie vrcholí několika zvraty, kde publikum nechce vidět víc… Alespoň doufám.

Bylo těžké najít nové legendy a záhady pro 3. řadu seriálu, když už jste jich spoustu použili v předchozích dvou sériích?

Eric Kripke: Díky bohu ne. Mám objemný seznam všech možných mětských legend a teprve jsme se prokousali ani skrz polovinu z nich. A další stovky na nás čekají v knihách a na internetu. Myslím, že nás dříve zruší, než aby nám došly legendy. A v této řadě odhalíme spousty legend, ale pořád to není dost. To je náš největší problém.

Plánujete režírovat nějaké epizody v této řadě, protože epizoda „What Is and What Should Never Be“ je jedna z mých nejoblíbenějších.

Eric Kripke: Děkuji mnohokrát. Je to velmi lichotivé, i když teď mám podezření, že tuto otázku sem poslala moje maminka. Každopádně v této řadě jsem režíroval další epizodu, protože to je možnost jak si užít spoustu zábavy. Teď si nejsem přesně jistý, jaký to byl scénář, ale určitě vás ten nápad nakope do zadků. (Jedna z výhod toho, že jsem hlavní scenárista je ta, že si můžu usyslit, všechny skvělé nápady pro svoji epizodu.)

Je obtížné udžet atmosféru seriálu pořád na stené úrovni, když máte několik různých režisérů a scenáristů?

Eric Kripke: Naopak je to čím dal tím jednodušší. první sérii jsme objevovali ten správný rozměr pro náš seriál, což bylo hrozné peklo dostat všechny díly do konzistence. Někteří lidé naše záměry pochopili, někteří naopak ne, ale nyní když už mám nějaké ty díly za sebou jsme dali do kupy tu správnou partu režisérů a scenáristů, kteří vědí přesně jakou by měl mít seriál atmosféru. Takže čím více dílů máme za sebou, tím lépe máme seriál zažitý a díky tomu je stále lepší a lepší.

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Cheera
před 275 týdny
Neviem kam to inam napísať ale 10x01 časť sa bude pravdepodobne volať Soul...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY