Facebook Twitter E-mail
22. února 2013

Ratingy seriálů se budou měnit... mírně.

Agentura Nielsen Media Research, která se stará o naše tolik milované ratingy a sledovanosti seriálů, se rozhodla, že pro příští sezónu změní systém měření sledovaností.

Změna sice není veliká, do budoucna ale může být zásadní. Doposud se totiž měřilo na vybraném vzorku a pouze sledovanost televizí (v Americe je pro letošek 114,2 mil. televizí). Pro příští sezónu ale společnost do 23 000 domácností, ve kterých měření provádí, nasadí nový systém měření. Měřit se totiž budou nejen televize, ale i další zařízení, která mohou přijímat televizní signál – tablety. Měřit se bude i na přistrojích umožňující přehrávání pořadů přes streamovací služby jako jsou Netflix a Amazon – X-Boxy a PlayStationy.

Je jasné, že korekce ratingů prozatím nebude nijak velká. Do budoucna se ale dá očekávat, že důležitost této korekce bude stoupat, vzhledem i ke stoupající oblibě tabletů.

Nielsen ratings jsou pro televize důležité s ohledem na prodej reklamy, protože si pomocí nich určují její cenu. Přitom nejlukrativnější pořady jsou ty, na které se dívá co nejvíce mladých lidí. Proto svého času (v sezóně 2009–2010) byla reklama u Glee a The Office dražší než u NCIS, přestože měl NCIS vyšší sledovanost.


A jak to máte vy? Koukáte se na klasickou televizi nebo na tablet?

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

David Šlachta
před 250 týdny
Bohužel ratingy se nikdy nebudou počítat z počtu stažených dílů...
Seraphine313
před 250 týdny
nemysli si, že si to nehlídají. Zajímá je to úplně stejně jako normální...
ševča
před 249 týdny
abych odpověděla na otázku na konci článku - ani na jednom :D. a přesto se...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY