Facebook Twitter E-mail
23. května 2009

Přehled letních seriálů (I)

Nemáte se na co dívat? Televizní stanice chystají několik letních novinek a pár návratů. V našem seriálu si je postupně probereme. Dnes začneme pondělky a úterky...

PONDĚLÍ

Od 8. června poběží každé pondělí na kabelové televizní stanici Showtime již 5. řada úžasné komedie o vdově, která se po smrti manžela zapletla s obchodníky s drogami. Ano, je řeč o seriálu Tráva. Pokud je na vás dealerka Nancy příliš silné sousto, tak na tom s dalším seriálem (tentokrát z dílny ABC family) asi nebudete o moc lépe. V tomto případě se jedná o 2. řadu seriálu The Secret Life of the American Teenager, ve kterém se propírá těhotenství nezletilých. V druhé sezóně je již Amyno děťátko na světě. Jak jí to změní život? Sledovat její osudy budeme moci již od 22. června.

Ve stejný den startuje na ABC Family další seriál. Tentokrát jde o nový počin s názvem Make It or Break It. Autoři se nám chystají vyprávět o týmu mladých gymnastů připravujících se na olympiádu. Pokud se vám nechce čekat až do června, tak už 25. května pokračuje svou pátou sérií na TNT seriál Closer. V něm můžete sledovat nyní již vdanou vyšetřovatelku Brendu Leigh Johnsonovou v akci při vyšetřování těch nejprioritněj­ších vražd.

Pokud vás až do teď nic nezaujalo, tak v pondělí od 8. června poběží na TNT podzimní nováček Raising the Bar. Pokud vás baví seriály z právního prostředí, tak máte šanci. Uvidíme, jak se spolužákům na protilehlých pólech soudního systému bude dařit ve druhé řadě. Úplně poslední pondělní novinkou je komedie kabelové televize Showtime Nurse Jackie. Na tuto záležitost z nemocničního prostředí se také můžeme těšit od 8. června.

ÚTERÝ

Od 7. července se dočkáme další komedie na televizní stanici ABC Family. Bude se jednat o projekt, který jistě mnohým z vás svým názvem připomene známý film. Jeho jméno je 10 Things I Hate About You. Autoři na nás chystají příběh vyprávějící milostné eskapády dvou zcela odlišných sester. Aby těch komedií nebylo málo, stejná televizní stanice chystá do vysílání od 21. července seriál Ruby and the Rockits, ve kterém bude idol dívčích srdcí, David Cassidy, hrát člena jedné hudební rodiny. Posledním v úterý vysílaným seriálem stanice ABC Family bude drama Lincoln Heights. Po finále poslední řady, kdy bylo město zasaženo zemětřesením, uvidíme, jak se s tím postavy vyrovnají. Těšit se však budeme muset až do 4. srpna.

Dalším v řadě novinek bude již od 26. května seriál Mental, který pro nás připravila stanice FOX. Osudy a především metody tohoto neortodoxního psychiatra by si mohly získat naši pozornost, obzvlášť když milému doktorovi šéfuje jeho bývalá přítelkyně, která pro jeho metody nemá zrovna dvakrát pochopení.

TNT 16. června vypustí do světa další z nových projektů. V seriálu Hawthorne sice také sledujeme zdravotní sestřičku, jako v pondělní komedii Showtime, ale tentokrát se jedná o seriál dramatický. Jeho tvůrce (John Masius) má již ve své sbírce cenu Emmy, takže by nám mohl naservírovat kvalitní záležitost. Stejný den na TNT začíná také 3. série detektivně-náboženského dramatu Božská mrcha. Grace Hanadarko bude opět svádět nekonečné boje se svým strážným andělem Earlem.

Sci-Fi kanál pak na 7. července chystá novinku – Warehouse 13, kde vypadá námět velice zajímavě.

Pokračování příště…

Další díly seriálu

Přehled letních seriálů (I) (právě čteš)
Přehled letních seriálů (II) (24. 5. 2009)
Přehled letních seriálů (III) (25. 5. 2009)
Přehled letních seriálů (rekapitulace) (26. 5. 2009)

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Mik
hodně dávno
tak nejvíc mě zaujal Warehouse 13 jinak pro mě nic zajímavýho, ještě sem myslel...
xxENDxx
hodně dávno
Tráva je absolutní lahůdka a na Warehouse 13 se těším už jen kvůli CCH Pounder...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY