Facebook Twitter E-mail
25. února 2013

SARS: Touch pořád v bezvědomí, Beauty and the Beast v krizi

Posledních pár dní přineslo ve světě statistik a ratingů docela zajímavá čísla, takže vás o ně nemůžeme připravit. Ukázalo se totiž, jak je tento svět občas relativní, a co platí jeden den, nemusí platit v den druhý.

Stanice CW ve čtvrteční večer zažila jeden velký paradox – seriál Upíří deníky totiž ratingem 1.3 ve svém timeslotu porazil jak Community (NBC, rating 1.1), tak Zero Hour (ABC, rating 1.1). Následně měl seriál Parks and Recreations rating 1.4 a 1600 Penn dokonce jen 1.0 (oba NBC). Takže co myslíte – úspěšný večer pro CW, která porazila dvě stanice, nebo propadák pro NBC a ABC?

Bohužel, Beauty and the Beast je na tom přesně opačně. Seriál už potřetí za sebou zopakoval velice chabý výsledek (sledovanost 1,52 milionu diváků, rating 0.5) a je vidno, že mu nepomáhá ani předskokan v podobě právě Upířích deníků. To je bohužel špatná zpráva pro jeho fanoušky, kterým tak po konci sezóny pravděpodobně zmizí další oblíbenec z jejich watchlistů.

Absolutním dominátorem mezi stanicemi je CBS. Dokazuje to také seriál Elementary, kterému už třetí týden po sobě stoupá sledovanost. Ve čtvrtek dostal 11,19 milionu diváků a rating 2.4, což ho řadí na první místo mezi novinkami, v nabitém čtvrtečním večeru to ale není nejvíc. Víc inkasuje jak TBBT, tak TAAHM. American Idol nebudeme zmiňovat, překvapivě se Elementary snaží konkurovat i Scandal, který má sice o 4 miliony horší sledovanost, ale srovnatelný (a posledně i lepší) rating. NBC tento timeslot už vzdala, když z něj vyřadila Do No Harm a nasadila opakování Law and Order: SVU.

Touch si hraje na Fringe (jediný seriál podzimu, který dokázal pětkrát za sebou zopakovat stejný rating – stejně bídných 0.9). Tento týden totiž Sutherlandův seriál zopakoval naprosto stejný výsledek jako ten minulý (2.51/0.7 → 2.56/0.7) a zdá se, že líp už asi nebude. To by mohlo znamenat jeho brzký konec, vzhledem ale k tomu, že jde o jarní seriál, který má už za sebou jednu sezónu, dočkáme se pravděpodobně uvedení všech třinácti dílů nebo zkrácené osmi- či desetidílné řady.

Guys With Kids mají problém. Tušilo se to už delší dobu, ale po poslední epizodě, která obdržela rating 1.0, je velice pravděpodobné, že seriál do další sezóny nepostoupí. Asi by ho zachránil už jen příchod Neila Patricka Harrise, Jima Parsonse a Charlieho Sheena, protože je nad slunce jasné, že ortel, který po sezóně NBC seriálu přiřkne, bude tuze negativní.

CSI: New York je jeden velký otazník. Tento seriál totiž překvapivě nebyl prvním z trojice CSI, který byl zrušen (to bylo loňské Miami, přestože to byl dřívější – a všeobecně oblíbenější – spin-off Las Vegas). Po devíti sezónách mordparty z New Yorku ale přichází otázka, jestli by bylo vhodné ještě dál pokračovat.

Věc se má tak, že CBS má velice zvláštní zvyk. Každou sezónu totiž ruší dvě dramata. Letos už jedno stopku dostalo – Made In Jersey. Zbývá tedy ještě jedno, a bude zvlášť zajímavé, komu v rukách zůstane Černý Petr. Ve hře jsou totiž samá známá jména – Mentalista, CSI: New York, Vegas a The Good Wife. Blue Bloods, CSI a Hawaii 5–0 jsou z obliga a jejich zrušení by bylo velké překvapení. Výše uvedené 4 seriály jsou zatím víceméně vyrovnané a je těžké odhadovat, který po sezóně skončí.

Vegas má jako nováček nevýhodu, navíc těží z lukrativního timeslotu po NCIS a NCIS: LA, což by se mu (po obnovení) mohlo krutě vymstít. Aktuálně jde o jednu z nejsledovanějších novinek podzimu (s ratingem to má ale horší, je rád, když se přiblíží dvoubodové hranici). Osobně se ale (z čistého fanouškovství) modlím, aby Dennis Quaid na obrazovkách zůstal.

Mentalista má už za sebou syndikaci, v páté řadě ale dosahuje slušných výsledků, takže je na tom spíš lépe. The Good Wife ale postupně sezónu od sezóny klesá dolů, v poslední epizodě zaznamenala dokonce nejhorší sledovanost za celou dobu trvání seriálu (8.35 mil. diváků – kde jsou ta dvanácti- a třináctimilionová čísla z první a druhé série!), ve svém timeslotu sice vyhrává, ale jen těsně, nad Revenge. V její prospěch ovšem mluví spousta ocenění a nominací.

No a New York? Tam to nevypadá nejlíp. Seriál se sice po přesunu z osmi hodin na devět (za realitku Undercover Boss) mírně vyšvihl, pořád to ale nejsou úplně oslňující čísla (sledovanost průměrně kolem 10 mil., rating 1.5), kterých seriál dosahoval dřív (v prvních třech sezónách neměl seriál problém dosáhnout 14 milionů diváků, jeho rekord je těsně pod dvacetimilionovou hranicí). Seriál je zatím taková jistota, vzhledem k tomu, kolikátou sezónu už táhne. Odešla ale jedna z hlavních postav, herec Hill Harper, za čímž můžeme tušit i zrušení, o kterém se ještě oficiálně nemluví. Tomu by mohlo lehce napovídat i to, že finále této sezóny nebylo ve sledovanostech kdovíjak výjimečné (9,39 mil. diváků/rating 1.2) a že poslední dvě sezóny byly zkrácené – měly 18 a 17 epizod. Teď už jen záleží na CBS, jestli tohoto stařičkého veterána nechá dál žít, nebo ho navždycky zařízne.

První velké rušení seriálů na CBS proběhne až 15. května (bude velký mítinkový týden – 13. května budou rušené seriály oznamovat NBC a FOX, 14. května ABC, 15. května CBS a 16. května CW – samozřejmě se ale může stát, že se některé seriály zruší dřív). Ten týden bude seriálům pořádné horko ;)

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ševča
před 247 týdny
i mě :).
macik.l
před 243 týdny
Doufám, že Beauty and the Beast nezruší. Jedna série by byla podle mě dost...
ragelly
před 243 týdny
Dost to je tak možná v ČR s 10M lidí. V USA je dost 12, spíš 15...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY