Facebook Twitter E-mail
9. března 2013

White Collar: Tvůrce mluví o finále a budoucích plánech

(Pro ty, kteří finále neviděli nebo nemají rádi spoilery, není tento článek určen.)

„James odešel a Petera nechal holičkách, Neal se musí vzpamatovat a přijít na to, kdo ve skutečnosti je, dřív, než bude moci zachránit Petera“ řekl tvůrce Jeff Eastin.

V posledních deseti minutách finále 4. řady opustila Neala jeho láska Sara, vykašlal se na něj jeho biologický otec James a jeho mentor Peter, který mu byl otcem víc než James, se stal obětním beránkem a čeká ho vězení.

Jeff Eastin je právě uprostřed plánování nových epizod a sdělil, že s největší pravděpodobností naváže 5. řada bezprostředně na události té předchozí. To zahrnuje Nealovo a Sařino (Hilarie Burton) sehrané zasnoubení, příběh, který Eastin slibuje, že ovlivní přístí epizody.

Ale když se White Collar vrátí, máme prý očekávat odlehčenější epizody, které nebudou rozvíjet hlavní dějovou linku. „Ve 4. řadě bylo hodně epizod na pokračování. Museli jste dávat pozor v každé epizodě, nyní to chci více uvolnit. Chci více epizod s Mozziem, které mohou stát samostatně, takže když vám unikne jeden nebo dva díly, nebudete ztraceni v hlavním příběhu“ prozradil Eastin.

V rozhovoru následujícím odvysílané úterní finále Eastin nastínil Peterovu budoucnost, Nealův myšlenkový pochod po otcově zradě a návrat ke klasickým vztahům ve White Collar.

Ve finále bylo pár scén, především s Nealem a Sarou na 103. patře Empire State Buildingr, které se zdály skoro nemožné natočit. Jak jste to zvládli?

Herci byli namáčknuti společně s co nejmenším počtem lidí ze štábu. Bylo tam 3,5 metru prostoru, takže to bylo náročné. Naštěstí Matt ani Hillary neměli problémy s výškou.

Zjistili jsme toho hodně o Jamesovi a závěrečná scéna se prolínala s pohledem na malého Neala a tím, co musel snést. Jak ho to nyní ovlivní?

Všechno se točilo okolo Nealovy snahy najít svou identitu: Nejsem muž s bílým kloboukem, co je hrdina. Jsem snad muž s černým kloboukem, co je darebák? Tato rozpolcenost ho velmi ovlivňovala. Proto je pro mě podvodník, sice se svědomím, ale stále podvodník, který krade věci. Blíží se závěrečná kapitola Nealova osudu a on si brzy uvědomí, kdo ve skutečnosti je. Tohle rozvineme v nové sezóně. Neal prohlásil, že mu byl víc otcem Peter než James. Peter zapadl ho Nealova života a byl mu ideálním otcovským vzorem. A v této sezóně to zničíme. Z Jamese se vyklubal prevít, který zradil Petera. Záměr byl hrát si s Nealem, s jeho emocemi. James odešel a Petera nechal holičkách, Neal se musí vzpamatovat a přijít na to, kdo ve skutečnosti je, dřív, než bude moci zachránit Petera.

James při odchodu řekl pár zajímavých slov, poradil Nealovi, aby to neschytal za ostatní lidi. Je to něco, čím se bude zaobírat, protože bude Peter pod zámkem?

Jo, je to jedna z věcí, co rozehrává děj v 5. řadě. Neal dostal hodně rad jak od Petera, tak od Jamese. Bude si to muset srovnat a rozhodnout se, kým chce být.

Neal a Sara předstírali zásnuby. Přemýšlí Neal, že by to někdy udělal opravdově? Jak blízko tomu je?

Tohle byla jedna z mých nejoblíbenějších scén v dílu. Líbilo se mi sledovat, že si to Sara zažila. Nemyslím si, že je to naposled, co jsme se s ní setkali. Pro někoho jako je ona s Nealem není Anglie nepřekonatelnou vzdáleností. Tenhle pár mě baví. Zpočátku se zdálo, že diváci mají k Saře spíše negativní postoj, ale jak šel čas, překvapilo mě, kolik lidí mi povědělo: „Opovaž se je rozeštvat. Máme je rádi.“ Ještě jsme s nimi neskončili.

Uvažovalo se někdy o tom, že by zásnuby byly skutečné?

Ne, to v plánu nikdy nebylo. Vždycky to mělo být jen naoko s tím, že se to pro oba stane příliš uvěřitelným. Otázkou zůstávalo, jaký to pro ně bude mít dopad. Řešilo se, co by ji zastavilo v tom, aby odjela do Anglie.

Večeře Elizabeth a Petera byla odložena na neurčito. Jak se ona smíří s manželovým zatknutím?

Obzvláště na začátku je to těžké. Nehodlá sedět s založenýma rukama v klíně, hodlá za Petera bojovat. Mozzie, June, Diana… všichni se zapojí, aby mu pomohli.

Čím se hodláš zabývat v následující sezóně?

Rád bych vrátil věci trochu blíže k pilotu, aby se vztah Petera a Neala posunul tam, kde byl na začátku seriálu. Hodně se vzdálili od původního stavu, takže se pokusíme o restart, na což se opravdu těším. Ve vzduchu visí hodně otázek, kterými se musíme prokousat a vymyslet tak, jak navrátit vesmíru řád. Peter překročil určité meze a ze šedivých míst se dostal až do temných. osobně jsem rád, že mohu přenést jejich dynamiku blíže pilotu, kde Peter rozdává ostatním úkoly a dohlíží na ně, zatímco Neal se snaží sekat latinu, protože mu okolnosti nic jiného neumožňují. Mozzie a Elizabeth spolu skvěle vychází a to chci ponechat. Seriálu nejvíce prospívá, když Neal dělá něco, čemu Peter plně nedůvěřuje. Čím více Peter vystavuje svoji kariéru v risk kvůli Nealovi, je pro Neala těžší spřádat něco za jeho zády. Mám opravdu dobrý nápad, jak tohle seriálu navrátit.

Jak dlouho bude trvat, než budou moci být oba ve stejné místnosti?

Tohle je cíl celé řady, takže máme před sebou dlouhou cestu, rozhodně ne epizodní, než se vše vrátí do normálu.

Zdá se, že 5. řada bude mít jiný ráz kvůli tomu, kde se Peter ocitl. Je to správný odhad?

Ano.

Bude to temnější?

Nevím, zda bych to tak nazval. Ale hodláme trochu ubrat. Natočili jsme epizody, které až moc sklouzly do komediální úrovně. Tento rok se hodláme zaměřit na to, aby show zůstala zábavná s vtipnými žertovnými dialogy, ale stále držící se při zemi. Žádná groteska, ale uvěřitelné případy.

Jak velkou roli bude hrát krabice s důkazy? Bude nám odhaleno, co dalšího se uvnitř skrývá?

Ano, na tohle též dojde.

Callaway je zajímavá postava, se kterou mají Peter s Nealem co dočinění. Je nějaká šance, že by se Emily Procter vrátila?

To je časový problém. Doufáme, že ano, ale není to jisté.

Upoutávka na White Collar, který se vrátí až na podzim.

Článek byl převzat z hollywoodre­porter.com.


Jste spokojeni se závěrem 4. řady? Líbí se vám, že by se měl seriál vrátit ke kořenům? Vadí vám odchod Sary? Nebojte se nám zanechat komentář.

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
allyska
Autorka má ráda dobré seriály jakéhokoliv žánru a ještě raději si o nich zjišťuje nejrůznější informace, které pak píše na serialzone, je tu proto jako doma.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Alias
před 248 týdny
- -epizody, které nebudou rozvíjet hlavní dějovou linku. „Ve 4. řadě bylo hodně...
Misel
před 248 týdny
Neviděla jsem ještě poslední episodu ( čekám na titulky ) , ale těším se moc na...
Anyk
před 247 týdny
přesně, taky mě to dost zarazilo... Taky mě docela rozesmálo jak tam říkal,...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY