Facebook Twitter E-mail
6. října 2007

Fox je žalován kvůli Family Guyovi

Majitelé práv k Disneyho písni "When You Wish Upon a Star" žalují Fox za antisemitickou parodii této písně.

Family Guy z produkce Foxu je milován i nenáviděn zároveň. Téměř žádná skupina nezůstala ušetřena zesměšňování v tomto seriálu, který pochází z pera Setha McFarlaneho a jeho týmu scenaristů, kteří si neberou servítky proti komukoliv a to už jim vyneslo pár žalob.

Ta poslední přišla od Bourne Co., což je hudební vydavatelství, které vlastní autorská práva k Disneyho klasice „When You Wish Upon a Star.“ Společnost zažalovala Twentieth Century Fox Film Corp., Fox Broadcasting Co., a Cartoon Network za porušení autorských práv v jedné epizodě seriálu Family Guy.

Žaloba prohlašuje, že v epizodě z roku 2003 píseň „When You Wish Upon a Weinstein“, je parodií písničky „When You Wish Upon a Star“, jen v podání šaška Petera Griffina s antisemickým verši. Další detaily žaloby nejsou zatím veřejnosti známy.

Píseň s názvem „I Need a Jew“ (Potřebuji Žida), charakterizuje Petera toužícího po někom s židovskou vírou, kdo by mu pomohl s rodinnými financemi.

Šel jsem spát zbytek přeložím až se vyspím… v podstatě už jen naříkají, že to je pošramocení klasiky a pak kecy o tom, kdy se epizoda vysílala…

S tímto nádechem je tato klasická předloha pošpiněna a zneužita, tvrdí právníci. V kontextu s celou epizodou škodí dobré pověsti této písně.

Epizoda měla být odvysílána v rámci 2. série již v roce 2000, ale televize ho odložila právě kvůli závadnému obsahu. Nakonec byla odvysílána v roce 2003, když Cartoon Network, začal reprízovat díly v rámci vydání 3. série na DVD.

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nic nenapsal. Buď první a napiš, co si myslíš!

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY