Facebook Twitter E-mail
26. května 2009

Festival fantazie 2009 - SeriesCon

Ve dnech 2.7. – 12.7.2009 se opět sejdou příznivci science fiction, fantasy, hororu a příbuzných žánrů na největším srazu českých a slovenských fanoušků, jímž je FESTIVAL FANTAZIE pořádaný každoročně na začátku letních prázdnin v městečku Chotěboř. Ostatní podobné akce nepřevyšuje jen časovým rozsahem, ale i množstvím účastníků a šíří programové nabídky, která pokrývá fantastickou tvorbu filmovou, seriálovou, literární, herní i internetovou. Můžete se na něm mimo jiné setkat s programovými liniemi zaměřenými na Stargate, Star Trek, Star Wars, Battlestar Galacticu, Babylon 5, Buffy a Angela, Červeného trpaslíka, Doctora Who, Heroes, Lost, Prison Break, Xenu, Pána prstenů, Harryho Pottera, Járu Cimrmana, anime, vojenství, záhady a mnoho dalších fenoménů. Již třetím rokem mají v rámci festivalu vyhrazený prostor i seriály, kterým se prozatím samostatné linie nedostalo. Tato programová linie se jmenuje SeriesCon.

Letošní SeriesCon bude trvat přes celý festival s tím, že ho na jeden den zastoupí Prison Break Con (4.7.) a na dva dny HeroesCon (10.7.-11.7.) Kromě samotného setkání seriálových příznivců je náplní SeriesConu především prezentace seriálů, se kterými jsme v našich zeměpisných šířkách neměli oficiálně ještě tu čest, ale nezapomíná se ani na seriály, které sice na našich televizích běží či proběhly, ale nedostalo se jim takové pozornosti, jakou by si zasloužily. Seriálová nabídka připravená pro letošní ročník SeriesConu bude jako tradičně velmi pestrá. Celý půlden bude vyhrazený známým seriálům Andromeda a Farscape, ale dostane se i na další sci-fi a fantasy seriály (Threshold, Fringe, Kings, Strážce moře – SeaQuest DSV, Lexx, Ztracený svět, Tin-Man, Chuck, The Middleman, Hex, Slings & Arrows). Prostor rovněž dostanou dva vynikající sitcomy, z nichž jeden si už cestu na české televizní obrazovky našel (Teorie velkého třesku – The Big Bang Theory) a druhý si ji snad brzy najde (How I Met Your Mother). Nebude zapomenuto ani na animované zkultovnělé klasiky (Futurama, Daria). Velkému diváckému zájmu se dlouhodobě těší kriminální seriály, a proto se v programové nabídce objeví i ty (The Mentalist, Castle, Drive, Traveler, In Plain Sight, Lie To Me, Leverage). Prostor dostanou i teenagerské seriály (South of Nowhere, Friday Night Lights, Life As We Know It, Hidden Palms, H20 – stačí přidat vodu) a jiné vztahové seriály (Kauzy z Bostonu – Boston Legal, Tudorovci – The Tudors, Queer as Folk). Mezi seriály, kterým se vzhledem k jejich popularitě dostane většího prostoru, bude i Dr. House. Kromě přednášek a promítání epizod výše uvedených seriálů si budete moci v řadě soutěží ověřit své seriálové znalosti a vyhrát zajímavé ceny (Nejslabší, máte padáka!, Futurama kvíz, House kvíz, Poznávačka seriálových znělek, Líbací poznávačka a další). Pro příznivce seriálových znělek je připraveno pět jejich jukeboxů.

Podrobnější informace o FESTIVALU FANTAZIE najdete na www.festivalfantazie.cz, o SeriesConu na centauri-prime.net/seri­escon.

Petr „petrSF“ Říhánek, organizátor SeriesConu

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
petrSF
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

megawir
hodně dávno
Nech bejt, podle mýho by tě pak minimálně šlo vydražit :))
petrSF
hodně dávno
Já se tam snad začnu bát jet ;D
megawir
hodně dávno
Tomu se nevyhneš... a třeba tě koupí ženský volejbalový tým :))

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY